AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

20.07.2019 19:44:25

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 064 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Method feeder vs. klasika
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Method feeder vs. klasika  (Prečítané 4947 krát)
deliqvent
Jr. Member
**
Príspevkov: 76

Zobraziť profil
« kedy: 31. Marec 2012, 14:37:32 »

Noo, pani, takuto temu som tu nenasiel, mate niekto skusenosti s method feedrom, ako vam to funguje, oplati sa do toho ist, alebo je to len rozsiahla rekla a a nic z toho, je prezentacia nastrahy "lepsia" ako u klasickeho feeedra? Popripade nejake tipy, triky Úsmev
« Posledná zmena: 31. Marec 2012, 15:24:43 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
deliqvent
Jr. Member
**
Príspevkov: 76

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 31. Marec 2012, 14:38:28 »

Ja osobne som si teda kupil sadu od browningu, spolu s formickou, ale na svoju premieru este len cakaju:)
« Posledná zmena: 31. Marec 2012, 15:24:57 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. Apríl 2012, 20:22:42 »

method feeder ma zaujal na jednom videu na mrk.cz.  sranda je,  ze nikde neviem kupit v kamennom obchode krmika s formickou... tak som sa k tomu este nedostal,  ale urcite by som to chcel vyskusat na nejakom stojaku.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Wodnik
Hero Member
Príspevkov: 2 568

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 15. Apríl 2012, 22:54:01 »

method feeder ma zaujal na jednom videu na mrk.cz.  sranda je,  ze nikde neviem kupit v kamennom obchode krmika s formickou... tak som sa k tomu este nedostal,  ale urcite by som to chcel vyskusat na nejakom stojaku.
nie su este bezne ale pomaly a isto ich uz najdes kade tade ...pozerla som na to  mna to az tka neoslovilo ... ale napr samo to mas a uz s tym chytal ale vysledok neviem ...
Zaznamenané

Prisiel som, videl som, ulovil som a pouzil Lastiu
antimonti
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 15. Apríl 2012, 23:34:15 »

nič moc,kupil som  prestony minulý rok a už nepoužívam len na poobednajšie vychádzky na násaďáky.Nad 40-50 metrov stráca silno zmysel,viac na škodu ako osohu.Pri vetre a veľké vzdialenosti ťažko došponovať,už potom máš aj tak krmítko rozsypané a nástraha mimo krmítka,takže je jedno či je tam to alebo iné krmítko...( v testovacom akvárku to vyzerá inak ale realita pri šupe na vačšie vzdialenosti je iná).Bolo to vymyslené na malé anglické jazierka do 20-30 metrov,kde to len oblúkom-padáčikom nahodíš a malé množstvo nahadzuje presne a častejšie lebo samozrejme viac rýb a pinkačka na kapríky.Hodí ,kusok čaká ,záber-kaprík zase hodi presne-blízko a dokola.To isté dosiahneš aj košíkom alebo krmítkom,ked chceš chytať na blízko a narýchlo kapríky.Len na našich zvazovkách,kde je hafo bielej ryby,najskor nabehne plno pleskáčov od pravidelného prikrmovania a ešte ťažšie sa dopracovať ku kaprom lebo je rušno.Ale obykle tam nabehnú potom násaďáky.Suma sumárum zapinkať si, bez ohladu na to čo príde.A je omyl ak si niekto myslí že bude selektovať rybu peletamy alebo gulov na háku,potom je už naozaj jedno aké krmítko tam je...lebo sa pravidelne,presne a často nenahadzuje,čo je filozofia method krmítka.Na 60-80 metrov ako chytám aj ja na feeder je preston nula bodov.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #5 kedy: 16. Apríl 2012, 08:46:18 »

dik chlapi za nazory a skusenosti. ja som v podstate s klasickym kosikom na feeder spokojny, vacsinou chodim na rieku (MD) na kratke vzdialenosti. na stojaku som este vyrazne nefeedroval Mam aj jeden feederovy prut na lov na vzdialenost, ale nemam gule to s nim smarit do dialky.

Inak mam pocit, ze my rybari sme extra v tom, ze ked pride nejaka novinka tak to treba hned vyskusat Vyvalujem oči! Super!. ale asi to tak ma byt, nejak sa tomu ani nebranim.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
antimonti
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 16. Apríl 2012, 11:51:17 »

dik chlapi za nazory a skusenosti. ja som v podstate s klasickym kosikom na feeder spokojny, vacsinou chodim na rieku (MD) na kratke vzdialenosti. na stojaku som este vyrazne nefeedroval Mam aj jeden feederovy prut na lov na vzdialenost, ale nemam gule to s nim smarit do dialky.

Inak mam pocit, ze my rybari sme extra v tom, ze ked pride nejaka novinka tak to treba hned vyskusat Vyvalujem oči! Super!. ale asi to tak ma byt, nejak sa tomu ani nebranim.

tak podobne,mňa táto "skúška" stála 7 euri slovenských za dve krmítka... Úšklabok,že sa furt dám nachytať na každú ptákovinu,treba menej pozerať zahraničné videá na YOUTUBE  Mrknutie ,iný kraj iný mrav
Zaznamenané
Ďula
Hero Member
Príspevkov: 1 084

Idem si za svojím snom !

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 22. Máj 2012, 10:31:36 »

skvelé skúsenosti , už druhý krát som tieto kŕmitka vyskúšal a nemá to chybu , trosku sa mi ešte nepáčili záseky kaprov , ale to sa doladí Mrknutie
mimochodom dávam ich aj na kaprárku spolu s  2x12mm boilies Mrknutie
Zaznamenané

---------->Catch and Release<----------
PREDÁM OLOVÁ TVARU GRIPPA, GRIP, HRUŠKA A SUMCOVÉ KONTAKT "SS" Úsmev
Maro
Full Member
Príspevkov: 182

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 18. December 2012, 23:34:01 »

Mne sa to stále motalo a nedržalo ten samozásek. Možno som nevyladil správnu montáž, ale pre mňa nie. ďalšia vec, pri poobednej vychádzke, keď sa mi nestihli rozpustiť mikropeletky v krmive to nešlo do toho natlačiť, čo som pri košíku nemusel riešiť. Dal som to ocovi, jemu je jedno na čo chytá  Úšklabok
Zaznamenané
Martas S
Newbie
*
Príspevkov: 17

CHYT A PUST

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 24. Január 2014, 09:07:59 »

tak mne sa fakt osvecily napr. v komjaticiach alebo v cz na labe...naposledy v decembri 2013 v komjaticiach som si krasne zachytal.vsetko kaprici nad 50cm a pouzite krmivo?zamocene pstruhove peletky a na hacik kostniak alebo mekcena peletka musla alebo robin red.chytal som na cca40m a krmitko o vahe 40g krasne drzalo a aj fungovalo a to som chytal na hlbke asi 10-12m.
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 24. Január 2014, 10:03:01 »

No podla mna je method super v tom ze poprve sa s nim skvelo hadze, ak sa urobi dobra montaz *kratucky navezec 10-15cm, s tvrdeho vlasca) tak sa to nema sancu zamotat a dobre to laka ryby. Nevyhoda je plnenie krmivom, musi byt koncentrovanejsie aby prilakal rybu, vhodne na method krmitko, inak vypadava, to iste peletky nie su vsetky vhodne.
Zaznamenané
sumcek144
Newbie
*
Príspevkov: 14

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 19. Marec 2014, 16:57:04 »

Method je super vec moja prva rybacka cca 2 hodinky a 65 a 70 cm kaprik a dalsich 7 nepremenenych zaberov...ale vedel som do coho idem ale tak zasadny rozdiel v krmitkach je len stojak a rieka inak metodmix na rieke moc nepouzivam nakolko to neselektuje ryby a treba pouzivat kosik cize rieka jednoznacne klasika ale na stojak je uplne idealny bez nijakeho zakrmovania obycajny lacny method krmitko podla potreby na vysponovanie 18 fluokarbon 10-15 cm podla krmitka miktopeletka a spustac zaberu kosnak a nebola rybacka ked by som si nezachytal aj slusnejsie kaptiky....a podla mna najlepsi method je silver x od dinamite baits mne vydrzal aj 5 rybaciek pri prehadzovani kazdych 10 minut pri dvoch paliciach a cena tym padom uplne nepodstatna nakolko kvalita a mnozstvo zaberov aj od vacsich ryb to vsetko vynahradzala.....este jeden typ tento rok sa mi brutal osvedcili mikropeletky od mikbaits korenena slivka!!! A pokial krmivo ostane po rybacke netreba vyhadzat do vody staci preosiat aby neboli hrudky a parkrat prehodit  cez sitko a je vysusene nachystane na dalsie pouzitie hovorim z vlasnej skusenosti a neovplyvni to pocet zaberov a este ma napadla jedna vec s methodmixami na rieke je vynikajuce nim stuplovat mikropeletky v kosiku popripade predmocene mikropeletky samotne odporucam na vah v okoli hlohovca vyssie po piestany perfektne nan reaguju mreny.....
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk