AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

21.10.2019 11:46:26

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 127 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Rozotvárač tlamy
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Rozotvárač tlamy  (Prečítané 2472 krát)
calliope
Full Member
Príspevkov: 112

Zobraziť profil
« kedy: 11. Marec 2012, 12:36:19 »

Zdravím
Na začiatok sa ospravedlním ak som nebodaj vytvoril duplicitnú tému, no nepodarilo sa mi nájsť podobnú.
Pri čítaní fóra a názorov skúsenejších, na túto "pomôcku" som sa vrátil k tomu nad čím som sa dávnejšie dlho zamýšlal..
Mám už dlhý čas v hlave jeden nápad, ako by sa dal vyrobiť ničo dosť silné, aby nám to dravec nestiahol, nestlačil a neporanil nás, no na druhej strane by to bolo možné prispôsobiť veľkosti ryby, aby sa neporanila ani ona.

Myslíte, že by to malo úspech, alebo by to bola vždy len jedna z možností a človek by sa skôr aj tak orientoval podla ceny?

Poprípade ak poznáte dáke šetrnejšie roztvárače môžete mi ich linknúť do témy alebo do správy? Nech sa pozriem, či už neprichádzam ako s vynálezom studne do vodofikovanej obce.. Úsmev

ďakujem 
Zaznamenané
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 11. Marec 2012, 12:44:57 »

Nuz zaujimave to je....vacsina "ortodoxakov" takuto vec vlastny a novu kupovat nebude. Nezaujima ich co to spravy s rybou  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Dalsia skupina zase ma svoj trik aby ryba otvorila hubu - staci chytit pod ziabre a troska zdvyhnut.
Takze ostava dalsia skupinka, novy ludia a ty ktori chcu vseko vyskusat -toto su ludia pre teba.

Vlastny nazor ze za pokus to stoji, a ak to je dobra vec tak treba na to dat patent a skusit to dostat aj mimo SR, lebo len z tejto krajiny neprezijes.
Zaznamenané
calliope
Full Member
Príspevkov: 112

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 11. Marec 2012, 14:06:17 »

Hej skúsim to dáko, popozerať sa na výstave v Nitre a tak, podiskutovať s niekym, aj predajcovia a tak, aj keď to bude skôr klopanie na nesprávne dvere..

No primárne nejde o zisk, alebo o peniaze, skôr nech je to funkčné a ušetrí to pár rybích životov možno..

Ale vďaka za odpoveď a ten hmat, no, aj o tom sa zvykne dosť diskutovať, hlavne ak myslíš tlakové stlačenie hneď za prsnými plutvami, ale to tu nebudeme rozoberať asi.. Úsmev
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 11. Marec 2012, 15:48:02 »

Ziadne potlacenie ryby!! Jemne das prsty spoza ziabre a zdvihnes rybu za ne...automaticky otvori papulu. Ziadne potlacanie ryby, to uz je iny masaker.
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 11. Marec 2012, 15:57:11 »

Oki tu metodu som uz videl na viacerých videách ale stale mám strach o rybu, hlavne ked ju drzia iba za tie ziabrove obluky, uz len cakam kedy sa jej ulomia, vyzera to fakt drasticky, nastastie nikdy som nic take nemusel skusat stuka to vzdy mala na kraji, aj chvalabohu pre mna, ja mam zo stuky nervy ked jej mam pred papulou prstami mávať Smiech
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 11. Marec 2012, 15:59:26 »

Kedysi som mal tomu odpor aj ja...potom som to vyskusal. Najlepsia metoda  Mrknutie  A ak je ryba priliz velka, tak ju nezdvyhnes celu, len hlavu aby otvorila papulu.
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 11. Marec 2012, 19:33:42 »

A čo tie staré a podla mna dobré otvárače??

Ja ich mám v dvoch veľkostiach a zatial mi vždy vďačne poslúžili -a bez následkov Mrknutie Mrknutie
Aby som bol presnejší-pri bezných druhoch rýb Mrknutie Mrknutie.Sumec by mi to asi vyplul niekam do ......,ale pri sumcovi ho zasa nieje potreba používať Mrknutie
« Posledná zmena: 11. Marec 2012, 19:53:50 od PEPO » Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
hofi
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 11. Marec 2012, 20:20:37 »

Tento sa mi zdá lepší. Na konci je guma a nepretáča sa v tlame dravca.
Výrobca : PEZON&MICHEL

Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 11. Marec 2012, 21:41:57 »

Kedysi som mal tomu odpor aj ja...potom som to vyskusal. Najlepsia metoda  Mrknutie  A ak je ryba priliz velka, tak ju nezdvyhnes celu, len hlavu aby otvorila papulu.
narazal som hlavne na hlavatky a nejake stuky co som videl ze tak drzia za ziabrove obluky cele vo vzduchu, z takych foto ma vzdy mrazilo, fakt by som si to asi nedovolil, len ako ty vravis podvihnut hlavu aby otvorila papulu
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk