AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

18.11.2019 12:57:20

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 190 príspevkov v 1 829 tém od 1 825 užívateľov
Najnovší užívateľ: Matko1982
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Prívlačové vlasce
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 4 5 Tlačiť
Autor Téma: Prívlačové vlasce  (Prečítané 12472 krát)
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 01. Marec 2012, 19:33:46 »

neviem ale ci zas 12ka neni malo
40cm pstruha to bude tazke vytiahnut

iwo ani na 12tku 40 vytiahnut nebude az taky problem, zavisí aj od prutu a miesta lovu, a aj od toho samotneho vlasca, na 0,12 mm mam 46ku a bol von ani sa nenazdal suboj pekny, ale nebolo to o "zivot", celkom pohodicka a s rezervami myslim, vlasec bol mikado crystal line, nema chybu, mozno iba jedinu ze to nie je 0,12 asi, kupil som teraz berkley xwr 0,12 a ked som ich mal vedla seba v ruke tak ten xwr je tensi. Dragon ma dobre privlacove vlasce vraj -  skus pozret tusim je to HM 69 a HM 80 ci ako sa volaju, ale su trosku drahsie, osobne som ich ale nemal, ten crystal mam aj na feedry a dam aj na druhy naozaj dobry
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Taro
Hero Member
Príspevkov: 585

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 01. Marec 2012, 19:36:01 »

No ja používam väčšinou na UL 0,10 až 0,12 (marmyška, guma, hauzer, paperovy jig). Ak však chytám na voblér, plandavku a rotačku používam radšej 0,14, vyššie už nejdem. V súčasnosti až asi 3 roky preferujem vlasce od Mikada - Crystal line, Royal, Phonix a na light vláčku som mal aj Dino Monster 0,16 a 0,18 (nižšia cenová relácia 1,50 za 100 m). Okrem toho som skúšal ja Awa-Shimu - tá ma však sklamala a trhala sa v malých priemeroch ako niť. Awa-Shimu v priemere 0,20 Ion Power Bass Competetion mám na šťukovej palici a tam je ten vlasec úžasný a i napriek tomu, že ho mám na palici už 2 roky zatiaľ nesklamal, paradoxne je to ich najlacnejší prívlačový vlasec a zvažujem jeho kúpu aj v priemre 0,30.
Zaznamenané
Iwo
Hero Member
Príspevkov: 4 665

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 01. Marec 2012, 20:15:25 »

miga vie hlavne mi ide o ten teren lebo jedna sa o zarastene potoky s kamenami takze neviem co spravim ale pozrem tie dragony a az budu v NR na vystave tak to tam aj zoberem  Mrknutie
Zaznamenané

Iwo
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 01. Marec 2012, 20:16:46 »

taro dik aj tebe za info vydis a nad nastrahou som sa ani nezamyslal  Mrknutie
Zaznamenané

Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 01. Marec 2012, 20:18:38 »

miga vie hlavne mi ide o ten teren lebo jedna sa o zarastene potoky s kamenami takze neviem co spravim ale pozrem tie dragony a az budu v NR na vystave tak to tam aj zoberem  Mrknutie
zobral by som ten crystal line, vidi sa mi celkom odolny a v 0,12 to bude mozno aj 0,14 nemeral som to ale je isto hrubsi, ja som si tiez vybral vodu s kamenmi a zarastenu uvidim co to znesie to xwr 0,12 popripade vymenim, ale budem brodit tak to bude trochu lahsie, neviem ako ty...
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Iwo
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 02. Marec 2012, 16:07:04 »

no ja bez brodenia jedine zeby teplo bolo  Smiech .
ale ok pozrem sa po tom silone  Mrknutie
Zaznamenané

Iwo
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 08. Marec 2012, 17:52:11 »

hadam bude aj v nitre Vlasec DRAGON Guide Select Crystal Clear

0,14mm 2,60kg      
0,16mm 3,70kg
Zaznamenané

oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 09. Marec 2012, 10:30:34 »

Iwo tu máš tiež niekoľko konkrétnych vlascov spomenutých ... a priemery, skôr tie vyššie
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=647058
Zaznamenané
Iwo
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 09. Marec 2012, 15:26:37 »

No newiem to je tazko takto cez web vies ako myslim  Úsmev
Zaznamenané

Siq
Jr. Member
**
Príspevkov: 72

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 29. Marec 2012, 12:10:26 »

zaujimave ze vacsina suhlasi so 14-16, ja chodim s 10kou a nikdy som nemal nejake extra problemy, podarilo sa vytiahnut na to uz aj 66ku relativne v pohode. Asi zijem na inej planete Smiech
Zaznamenané
Iwo
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 29. Marec 2012, 15:45:12 »

zaujimave ze vacsina suhlasi so 14-16, ja chodim s 10kou a nikdy som nemal nejake extra problemy, podarilo sa vytiahnut na to uz aj 66ku relativne v pohode. Asi zijem na inej planete Smiech
to zavisi aj od udice moze byt meksia  Mrknutie
Zaznamenané

Iwo
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 03. Apríl 2012, 17:43:02 »

Dneska som kupil nakoniec awa-shimu 18ku neviem ci som to vysoko nerubol ale no co uz  Úsmev
Zaznamenané

2M.UL
Sr. Member
Príspevkov: 273

Zobraziť profil
« Odpoveď #27 kedy: 03. Apríl 2012, 20:01:14 »

Zdravím,

Celé je to o tom, čo viac uprednostníš a čoho sa dokážeš zrieknuť a obetovať..
 Buď použiješ tenší vlasec s tým, že aj tá najmenšia nástraha napr: marmyška sa bude pohybovať prirodzenejšie, takisto ti tenší vlasec s určitosťou bude lepšie rezať prúd vody, alebo zas za cenu toho, že pri prekážkach ako to už na menších tokoch býva budeš viaznuť a samozrejme aj trhať. ALEBO.. uprednostníš hrubší vlasec, kde budeš menej trhať a   rybe nedovolíš to čo by si dovolila, keby si mal na kolečku takú 10 mm a smrť v očoch!  Šok
Zaznamenané

Sine aqua deest viva - Bez vody niet života
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 03. Apríl 2012, 20:17:36 »

Ta 18ka na zaciatok bude dobra...a potom uvydis. Nestresuj a chytaj Vyplazujem jazyk
Zaznamenané
Iwo
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 03. Apríl 2012, 20:22:14 »

Ta 18ka na zaciatok bude dobra...a potom uvydis. Nestresuj a chytaj Vyplazujem jazyk
ja viem . oki  Mrknutie
musi byt dobra  Mrknutie
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 5 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk