AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

20.11.2019 00:23:24

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 192 príspevkov v 1 829 tém od 1 826 užívateľov
Najnovší užívateľ: PeterPodsklan
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  ARCHÍV
| | | |-+  Vienna Fishing Show 2012 Stockerau 03-04. März
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Vienna Fishing Show 2012 Stockerau 03-04. März  (Prečítané 3855 krát)
ralf77
Full Member
Príspevkov: 115

Zobraziť profil
« kedy: 19. Február 2012, 10:36:51 »

Paralelne s CS ide vo Viedni  Fishing Show 2012 Stockerau 03-04. Marec, treba tam v nedeľu odbehnúť - tiež dobrá akcia.... Úšklabok[url]http://www.freudenau.or.at/phpBB3/viewtopic.php?f=44&t=62
« Posledná zmena: 19. Február 2012, 16:31:14 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
I love boillies
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 19. Február 2012, 10:37:55 »

Paralelne s CS ide vo Viedni  Fishing Show 2012 Stockerau 03-04. Marec, treba tam v nedeľu odbehnúť - tiež dobrá akcia.... Úšklabok[url]http://www.freudenau.or.at/phpBB3/viewtopic.php?f=44&t=62

Rozmýšľam o účasti  Mrknutie
Zaznamenané
Romes
Hero Member
Príspevkov: 2 438

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 19. Február 2012, 13:40:06 »

No určite budú všetci ktorí prídu vítaný. Ak sa bude niekomu máliť v Bratislave, tak v sobotu poobede alebo v neďeľu celý deň radi privítame na našom stánku v Stockerau každého kto príde. Hlavne tí ktorí by sa chceli porozprávať s Lukášom osobne. Ja by som mal byť v sobotu v BA a v nedeľu v Stockerau. Stánok bude podobný ako v Prahe

Zaznamenané
cico
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 27. Február 2012, 20:49:16 »

No určite budú všetci ktorí prídu vítaný. Ak sa bude niekomu máliť v Bratislave, tak v sobotu poobede alebo v neďeľu celý deň radi privítame na našom stánku v Stockerau každého kto príde. Hlavne tí ktorí by sa chceli porozprávať s Lukášom osobne. Ja by som mal byť v sobotu v BA a v nedeľu v Stockerau. Stánok bude podobný ako v Prahe

Romes kde presne to tam bude.CHcem tam íst v sobotu.
Zaznamenané
BorisZ
Newbie
*
Príspevkov: 28

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 28. Február 2012, 12:16:31 »

Alte Au, Stockerau, Österreich ak sa nemýlim.
Zaznamenané
Romes
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 28. Február 2012, 20:37:22 »

Ano presne tam ako píše Boris alebo kto chodieval v Decembri keď to robil Kurt Grabmayer, tak tam Millenium Halle.
Zaznamenané
Čeko
Hero Member
Príspevkov: 5 685

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 05. Marec 2012, 12:40:18 »

osobne som na VFS 2012 Stockerau nebol ale prisli ludia s tade na CS a vraveli ze tam boli niektore veci aj o 50% lacnejsie ako priklad znami tam kupil podberak za 30 Evri ale ten isty podberak stal 60 Evri na CS znacku neprezradim nechcem  robit zlobu  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané
Romes
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 05. Marec 2012, 13:08:10 »

Ceko, môžem potvrdiť že ano aj ked my sme mali ceny rovnaké a tie platia pre celú EU, niektoré firmy tam mali skutočne iné ceny ako u nás a to niektorí ani nemali výpredaj. No ak sa bude chcieť niekto presvedčiť, tak Austrian Fishing Show pokračuje 31.3 - 1.4. 2012 v Rakúskom Wunschuh výstava na jazere kde by sme so stánkom LK Baits nemali chýbať. Takže kto by si chcel spraviť výlet, radi privítame. Je to z Grazu smerom na Slovinsko a z BA cca 300km
Zaznamenané
ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 05. Marec 2012, 13:21:13 »

Potom niekto povie, že nie som patriot, keď kupujem lacnejšie (a podstatne) veci v zahraničí. Ale to tu bude dovtedy pokiaľ sa to bude u nás za také peniaze kupovať a niekto sa nespamätá. Nemci, rakúšania - 3 x taký plat a o 1/3 lacnejšie ceny. Toto sme chceli slováci. Možnosti ale sú.    Mrknutie 
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 05. Marec 2012, 14:54:12 »

Neviem či je to zvykom aj v zahraničí, ale u nás si vraj poniektorí "obchodníci" zabijú aj 100% navrch, čo je asi nie celkom možné v zahraničí. Na druhej strane keď sa nájdu kupci..... Neviem čo si myslieť/Nerozhodný a preto to tak vyzerá a tá pesnička, že sme malý trh neobstojí - výhovorka a možno aj ospravedlnenie sám pred sebou. Určite sú aj iné názory, ale ja to vidím tak.
Pomaly sa oplatí kupovať tovar možno aj z Austrálie a Nového Zélandu za nižšie ceny aj s dopravou, DPH, clom, balným a čo ja viem čo všetko ešte, ale cca menej ako u nás, a že vraj doma !!. Je to nastavené na dopyt a ponuku?
Je, ale akýmsi podivným spôsobom.

Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 522

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 05. Marec 2012, 15:34:48 »

pravda bude asi niekde uprostred, žiadny importér nebude posúvať tovar na SK o 50% lacnejšie lebo máme nižšiu kúpyschopnosť a obchodníci vidia ceny na nete v zahraničí tak dorovnávajú a v niektorých prípadoch pre SK nakupujú aj drahšie kôli menším objemom, ale hlavný problém budú naše mizerné slovenské platy
Zaznamenané
Romes
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 05. Marec 2012, 15:39:39 »

No na jednej strane súhlasím ale na druhej sa musím niektorích aj zastať. Veľmi veľa závisí aj od odberov. Niektoré skutočne veľké e-shopy a obchody majú odbery o akých sa našim obchodníkom ani nesníva, a k tomu majú potom prispôsobené aj ceny za ktoré nakupujú a predávajú, samozrejme potom tlačia na výrobcov a tí potom veľakrát aby mali odber a mohli otočiť obrovské množstvo tovaru a za to dostali lzase lepšiu cenu od svojich dodávateľov tak súhlasia niekedy na úkor svojho zárobku a v poslednej dobe ( nie každý ) aj dosť často na úkor kvality. Je to obchodný kolotoč. A zákazník si musí vybrať a zistiť kde je kvalita a kde len cena. Je ale potom aj otázka čo je lepšie? Napríklad v Rakúsku podobným systémom takmer vymyzli menšie a stredne veľké  rybárske obchody. Výsledok je lepšia cena ako u nás ale či aj kvalita a prístup k zákazníkovi je otázne aj keď tam majú takmer všetko. Dosť som ich pochodil a Čo???Čo???Čo??? Napríklad predavač z jedneho nemenovaného obchodu cca 800m2 mi odpovedal  keď som sa pýtal na jednu nemenovanú značku z ktorej mali na predajni plný cca 20m regál že či to dokážu za rok predať?
No predáme z toho 3-4 druhy a ostatné je staré alebo ak sa podarí, vrátime výrobcovi na výmenu a čo s tým urobí, to už neviem, možno prebalí a predá do 3-krajín alebo pomelie a znovu vyrobí niečo lacnejšie.  Mrknutie
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 05. Marec 2012, 17:12:54 »

Ešte chcem doplniť, tak tými obchodníkmi som nemyslel len tých čo prídeme s nimi do styku my, ale všetkých od výroby až k nám "na udicu". Súhlasím s tým čo písal Romes je tu sila medzičlánkov, ktoré zákonite zvyšujú cenu.
A čo sa týka "malého trhu" myslím, že až tak malý nie je, dnes už mnoho firiem pracuje so spoločným česko-slovenským trhom.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Sampus
Hero Member
Príspevkov: 679

Kaprari vsetkych krajin spojte sa

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 05. Marec 2012, 18:53:10 »

No na jednej strane súhlasím ale na druhej sa musím niektorích aj zastať. Veľmi veľa závisí aj od odberov. Niektoré skutočne veľké e-shopy a obchody majú odbery o akých sa našim obchodníkom ani nesníva, a k tomu majú potom prispôsobené aj ceny za ktoré nakupujú a predávajú, samozrejme potom tlačia na výrobcov a tí potom veľakrát aby mali odber a mohli otočiť obrovské množstvo tovaru a za to dostali lzase lepšiu cenu od svojich dodávateľov tak súhlasia niekedy na úkor svojho zárobku a v poslednej dobe ( nie každý ) aj dosť často na úkor kvality. Je to obchodný kolotoč. A zákazník si musí vybrať a zistiť kde je kvalita a kde len cena. Je ale potom aj otázka čo je lepšie? Napríklad v Rakúsku podobným systémom takmer vymyzli menšie a stredne veľké  rybárske obchody. Výsledok je lepšia cena ako u nás ale či aj kvalita a prístup k zákazníkovi je otázne aj keď tam majú takmer všetko. Dosť som ich pochodil a Čo???Čo???Čo??? Napríklad predavač z jedneho nemenovaného obchodu cca 800m2 mi odpovedal  keď som sa pýtal na jednu nemenovanú značku z ktorej mali na predajni plný cca 20m regál že či to dokážu za rok predať?
No predáme z toho 3-4 druhy a ostatné je staré alebo ak sa podarí, vrátime výrobcovi na výmenu a čo s tým urobí, to už neviem, možno prebalí a predá do 3-krajín alebo pomelie a znovu vyrobí niečo lacnejšie.  Mrknutie
Prebalia a poslu do vychodneho bloku EU.No nezabudajme ze aj v Madarsku alebo v Slovinsku je vela veci lacnejsich ako u nas.Toto funguje nie len v rybarstve ale aj v inych odvetviach,Anie su to zanedbatelne rozdiely,takze to bude hlavne o nenazranosti obchodnikov.
Zaznamenané

Sam
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk