AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 19:30:20

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Feeder guma
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Feeder guma  (Prečítané 5134 krát)
Jaro - moderator
Hosť
« kedy: 19. Január 2012, 21:24:46 »

Pomocník pri love feedrom.
Zaznamenané
hodo
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 21. Január 2012, 17:04:33 »

Nazdar
Používate feeder gumu a aké s ňou mate skúsenosti.
Ja keď som začínal chytať na feeder som feeder gumu nepoužívať.
O dosť kaprov som prišiel, hlavne na začiatku sezóny.
Nedarilo sa mi zastaviť rozbehnutého násadového kapra, buď sa mi odtrhol alebo mi vletel do koreňov. Ti násadový kapry bojovali ako blázni a tie jazdy. Večitou som chytával pri koreňoch tam sa najviac zdržiavali. Hádzal som asi 5 m od koreňa. Potom mi poradil jeden rybár aby som si dal do koncovej montáže feeder gumu. A do toho času som neprišiel ani o jedného kapra. 
Zaznamenané
hodo
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 25. Január 2012, 18:11:44 »

Tak to som tu jediný kto používa feeder gumu.
To nikto nemáte žiadne skúsenosti s týmto výrobkom ?
 Šok Šok Šok
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 25. Január 2012, 18:23:52 »

nepotrebujem ju, nepoužívam montáže kde by som ju vyuzil, okrem toho uz vlasec je sam o sebe dost pružný...
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Wodnik
Hero Member
Príspevkov: 2 568

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 25. Január 2012, 19:02:43 »

Popravde tiez ju nepouzivam a ani neplanujem ... mam dostatocne makku udicu a silon robi svoje ... takze nevidim nejak jej opodstatnenie pri mojom love
Zaznamenané

Prisiel som, videl som, ulovil som a pouzil Lastiu
I love boillies
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 25. Január 2012, 19:08:54 »

Popravde tiez ju nepouzivam a ani neplanujem ... mam dostatocne makku udicu a silon robi svoje ... takze nevidim nejak jej opodstatnenie pri mojom love

ja som na tom podobne  Mrknutie
Zaznamenané
PuTy
Sr. Member
Príspevkov: 342

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 26. Január 2012, 00:03:51 »

Ja som ju pouzival jeden cas ked som mal  na cievke snuru, vtedy mala opodstatnenie. No pri vlasci je aj podla mna zbytocna...
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 26. Január 2012, 13:43:19 »

Ale ved treba vymyslieť aj do sveta feedru nejaké zbytočnosti nech to zmätie rybára Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
I love boillies
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 26. Január 2012, 16:32:17 »

Ale ved treba vymyslieť aj do sveta feedru nejaké zbytočnosti nech to zmätie rybára Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný

jj, to je asi v každom odvetví rybačky  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané
hodo
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 26. Január 2012, 20:11:20 »

Vlasec a mäkká špička udice dokážu výborne pomoc keď lovíte na jazere bez prekážok.
Tam si môžete rybu pustiť, pomalú ju unaviť a zdolať. Ale keď chytáte na jazere kde sú prekážky. A hlavne keď nahadzujete 5 m od koreňov lebo viete že sú tam, potom je to  iná káva. Máte len 5 m aby ste rybu ( kapra ) obrátili inak vám vletí do koreňa a je koniec.
A nepomôže ani pomalé uťahovanie brzdy, na tých 5 metrov ho nedokážete unaviť.
Pri rýchlom utiahnutí brzdy silon praskne.  Tak čo teraz ?   Čo??? Čo??? Čo???
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 26. Január 2012, 20:30:32 »

a feeder guma co má rozťažnosť 700% ti ako pomôže? ked kapor zaberie natiahne sa na maximum a si zase na tom istom, to mas dakych 70cm k dobru ak pouzijes 10cm gumy, ja zdolávam kaprov so sklonenou spickou a vacsina sa vtedy dá povodit ako psík, ked lovis v prekázkach jednoducho daj silnejsiu zostavu a je to vybavené.
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
hodo
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 26. Január 2012, 20:38:36 »

Skúšal som dávať silnejšiu zostavu. Ale potom mi rapídne klesli zábery.  A ta feeder guma neviem prečo ale fungovala  Čo???  Čo??? . Mám to s ňou odskúšané. Skúšal som dávať aj šnúru ale to nebolo ono. Neviem si to vysvetliť, ty kapry zabrali len na tenkú zostavu.   Neviem čo si myslieť/Nerozhodný   
Zaznamenané
Koller
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 26. Január 2012, 20:45:35 »

Miga: ak sa nemýlim tak feeder guma by nemala mať takú rozťažnosť, ak dobre viem tak to čo ty mysliš používajú pri plávanej s odkladačkami a tá guma je v špíčke odkladačky.
Feeder guma by sa mala naťahovať len kúsok cca 10% (to si myslím)
Toto sú moje vedomosti ak sa mýlim opravte ma.
PS: ani ja nepoužívam feeder gumu.
Zaznamenané
Wodnik
Hero Member
Príspevkov: 2 568

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 26. Január 2012, 20:49:58 »

Skúšal som dávať silnejšiu zostavu. Ale potom mi rapídne klesli zábery.  A ta feeder guma neviem prečo ale fungovala  Čo???  Čo??? . Mám to s ňou odskúšané. Skúšal som dávať aj šnúru ale to nebolo ono. Neviem si to vysvetliť, ty kapry zabrali len na tenkú zostavu.   Neviem čo si myslieť/Nerozhodný   
Ja som sa feedrom otestoval maly dunaj a mreny ... bojovnost krasna a pomerne dost podvodnych prekazok ... maksia udia a sdobre nastavena cievka si myslim ze splnaju rovnaky ucel ak nie lepsi ako guma ... kedze tak vioes kam si rybu pustil a kde ju mas ... u gumy moze ryba zajst dalej ako myslis ... U tak makkych udis a pruznych silonov si myslim ze feeder guma nema zmysel... podotykam je to moj nazor
Zaznamenané

Prisiel som, videl som, ulovil som a pouzil Lastiu
lajči
Full Member
Príspevkov: 132

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 12. Február 2013, 15:36:25 »

feeder guma sa natiahne max. na trojnásobok svojej dĺžky, ale veľa závisí aj od typu používanej gumy. Sú mäkšie, elastické, ktoré sa natiahnu na spomínanú dĺžku a potom sú aj tvrdšie, ktoré sa ledva natiahnu na dvojnásobok svojej pôvodnej dĺžky. Občas poniektorí rybári použijú aj amortizačnú gumu používanú v plavačke. Tá má rozťažnosť až tu už spomenutý sedemnásobok.

využitie feeder gumy je opodstatnené, keď je nutnosť použiť veľmi tenké vlasce, aby ryba vôbec zabrala, alebo ak nám ryba často padá z háčika, napr pri love nosáľa, ktorý má veľmi jemnú papuľku a počas zdolávania sa mu zvykne roztrhnúť. Čím mäkšia guma, tým tenší vlasec môžem použiť bez rizika straty ryby. Samozrejme veľmi veľa závisí aj od samotného zdolávania, ale aj od miesta lovu. Určite by som sa s ňou nepokúšal lapať kaprov pri prekážkach. Tam musí byť človek nekompromisný a takmer vždy je to kto z koho. Kto zaváha, prehráva. Na voľnej vode môžem použiť hoci aj tú plavačkársku, ale pozor!!!. Pri používaní príliš mäkkej gumy nemusia dobre sedieť háčiky v papuli ryby záseku. Predsa len tá rozťažnosť gumy má svoje negatíva.

Ja ju používam pomerne často
Zaznamenané
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk