AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 03:08:28

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Pstruhová prívlač
| | |-+  NÁSTRAHY NA LOV PSTRUHA
| | | |-+  Pstruhové nástrahy
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Pstruhové nástrahy  (Prečítané 12609 krát)
kaco
Hosť
« kedy: 08. Apríl 2009, 18:40:15 »

Čím prekvapíte 16.4. bodkovaných ? Ak sa dá aj foto.
Zaznamenané
stuka
užívateľia
Full Member
*
Príspevkov: 119

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 10. Apríl 2009, 09:40:29 »

no ja som bol vcera na striebornici si len tak zachytat pstruzikov.chytil som ich cca.8 a zaujimave ze vsetky som chytil na zeleneho ripra alebo twistra,je pravda ze sa mi jedneho podarilo ulovit aj na striebornu mepsku00 ale najviac brali na zelenee ripre a twistre Mrknutie
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 11. Apríl 2009, 08:48:08 »

stuka lenze nasadeny duhak v duhakodrome je jedna vec a druha su nase zvezove vody a potocaky..
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 12. Apríl 2009, 07:39:37 »

Čím prekvapíte 16.4. bodkovaných ? Ak sa dá aj foto.
No, hlavne svojou prítomnosťou - doteraz chudáci mali pokoj Neviem čo si myslieť/Nerozhodný   
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 12. Apríl 2009, 07:59:58 »

Ja zacnem klasikou, Meppska bude ta spravna nastraha. Este sa mi nestalo, ze by som na nu nezachytal. A duhaka u nas nevidiet casto. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 12. Apríl 2009, 08:07:16 »

U mňa to budú gumky - nymfy a smáčky...
Zaznamenané
kaco
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 13. Apríl 2009, 07:34:43 »

Ja mám nachystané nymfy olivivé, smáky a budem skúšať nové rotačky Vojáček. Mám pre nich prekvapko, vobky kovmaster 2cm Úšklabok.
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 13. Apríl 2009, 12:19:58 »

ja vsetko, zacnem asi rotackou, ale vidim to na zvyseny prietok tak skoncim asi u banja alebo nymf... mozna potapave voblery... takze vlastne vsetko :-)))
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 14. Apríl 2009, 14:53:34 »

neviem,neviem aká bude voda, ale na začiatku sezony sa nič nedá pokazit osvedčenými rotačkami,samozrejme pribalim aj nejakého toho smáka a woblíka...hlavne aby bolo kde nahodit Úšklabok...
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 20. Apríl 2009, 22:17:28 »

Dnes mi jeden "rybár" vylíčil pstruhovú nástrahu po 3-4 dni zahájenia. Bryndzové cesto!!! Nahodíte,necháte dopadnúť a potom potiahnete - necháte -potiahnete - necháte... Podľa zákona nie  ? :'... Plač Plač A ešte je dobré aj zo pstruhových peliet... Neviem čo si myslieť/Nerozhodný  Zbohom pstruhárina... Som v rozpakoch
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 21. Apríl 2009, 19:03:58 »

tak,to je iná prívlač Gúľam očami
Zaznamenané
alfina
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 07. Február 2011, 22:37:13 »

aké veľkosti gumenných nástrah je nejlepšie použiť?
Zaznamenané
kolac
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 07. Február 2011, 22:39:02 »

podla mna do 5 cm, najradsej na pstruhy mam nimfu berkely, alebo smacika,
Zaznamenané
Mmirec1
Newbie
*
Príspevkov: 38

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 25. September 2011, 08:05:35 »

Poradte mi dake nastrahy na lov pstruha duhoveho privlacov na jazere
« Posledná zmena: 25. September 2011, 08:37:52 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Taro
Hero Member
Príspevkov: 584

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 25. September 2011, 19:25:05 »

Záleži od toho, či ide o čerstvo vysadenú rybu, alebo rybu, ktorá sa už aklimatizovala. Pri násaďákoch to máš jedno čo použiješ, najviac sa im, ale páčia pestré nástrahy. Ak ide o aklimatizovanú rybu, tá už je veľmi opatrná a preto ju oklamať je už skutočné umenie. Táto ryba sa drží ďalej od brehu a tak je potrebné použiť ťažké alebo preťažené nástrahy prípadne si pomôcť so sbirom. V tomto prípade sa mi osvedčila ťažká plandavka (podlhovastá pracuje aj pri pomalom priťahovaní, u širokej je to horšie), nymfa, smáčky a páperové jigy. Osobne sa mi lov napr. s plávajúcim sbirom nepozdáva ako športový - mnohí totižto chytaju s ním na pstruhovke, ako na plávanú, ako nástrahu používajú mušku, alebo osiu larvu od Berkley a s nástrahou nepracujú, len nahodia a čakujú, občas potiahnú, musím však uznať, že sú často veľmi úspešní a tak, im možno len závidim. Takže nástrahy - plandavka, nymfy,smáčky, jigy - farby - prírodné - vedenie - veľmi pomalé. Ešte k gumenným nástrahám - pri jigovej hlavičke je ich práca agresívna, preto je lepši texas rig (systém - háčik - korálka-olovko), carolina rig (háčik-nádväzec-obratlík-korálka-olovko, split shot  (háčik-brok na vlasci), drop shot (háčik na kmeňovom vlasci, záťaž na konci vlasca) alebo bočný príves (paternoster - obdobne ako drop shot - len háčik je na nádväzci).
Zaznamenané
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk