AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 19:48:04

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  MIX
| | | |-+  Púšťanie generačnej ryby??
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 2 [3] 4 Tlačiť
Autor Téma: Púšťanie generačnej ryby??  (Prečítané 7354 krát)
Matus-SumoTeam
Hero Member
Príspevkov: 4 174

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #30 kedy: 23. December 2011, 11:41:57 »

Bude to len obmedzenie pre tých čo každoročne nám odrybňujú naše vody takýmito prekrásnymi rybami!A viem o takých napr na Váhu,Hrone čo ročne zoberú z vody 12 zubáčov nad 80cm a to vravím o jednotlivcovi a vieme aké skupinky sú aj na VNK že berú aj niekoľko sumcov do roka a rozpisujú ich na celú famíliu aj na babku čo je už skoro pod zemou.A môžete hádať kde tie ryby končia!....................úžasné špeciality z rýb v tej a tej reštaurácii.
Zaznamenané
Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #31 kedy: 23. December 2011, 11:46:37 »

Matus na to ohladom tych ryb dokaze povedat Richi Vyplazujem jazyk
Ale netreba zabudnut, ze mozno percenta idu nizsie....ale z akeho mnozstva ikier to je? Takze treba to vypocitat cca na kus (tisic).
Áno OKI ak si spomenieš tak pred tým sme to preberali v téme priamy prenos a tam som to aj spomenul že nemôžme porovnať 60cm zubáča s 80cm že je tam dosť veľký nepomer v množstve ikier.Ano aj to o tej plodnosti som tam písal a je to na zamyslenie každého znás.A áno náš spolubojovník RICHI by nám mohol pomôcť ale viem že má teraz veľa roboty a preto sa to snažím zatiaľ nájsť sám.
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #32 kedy: 23. December 2011, 13:49:01 »

Maťo dovolil by som si Ti oponovať a to v Tvojom príspevku čo si napísal o duhákovi. Áno je to nepôvodná ryba, ale dovezená bola pred viac ako dvesto rokmi!!! Medzi rybármi je rozšírené, že je to konkurent nášmu lipňovi a pstruhovi potočnému, to však nie je pravda. vyše 50 rokov sa na rieke Revúca a Váh (RK)zarybňovalo všetkými druhmi a nebol zaznamenaný úbytok ani jedného druhu, o to sa postaral človek výstavbou VD a MVE. Duhák sa živý bentosom splavovaným hmyzom a inou potravou čo donesie voda aj malými rybkami - je všežravec. Potočák je omnoho viac dravejší a spotrebuje omnoho viac potravy  ako pstruh dúhový. Pvedal by som, že nasádzaním a lovením duháka  si svojim spôsobom šetríme nášho pstruha potočného. 
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #33 kedy: 23. December 2011, 15:01:50 »

Erno nevravím že to tak je a nemám dôvod ti odporovať lebo problematika pstruha a lipňa mi nie je až taká blízka tak do tejto debaty sa veľmi neodvážim zapojiť!Verím vám a vášmu úsudku a hlavne vedomostiam a ty Erno si myslím že si rybár čo takéto veci ovláda tak to beriem od teba ako svete!
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #34 kedy: 23. December 2011, 15:19:50 »

Erno nevravím že to tak je a nemám dôvod ti odporovať lebo problematika pstruha a lipňa mi nie je až taká blízka tak do tejto debaty sa veľmi neodvážim zapojiť!Verím vám a vášmu úsudku a hlavne vedomostiam a ty Erno si myslím že si rybár čo takéto veci ovláda tak to beriem od teba ako svete!
Pochvala poteší a hlavne, keď Ti za zadkom hundre polovička Úšklabok Niekto v predchádzajúcich príspevkoch (som lenivý hľadať Som v rozpakoch) spomenul PD, preto moja reakcia ináč viem, že Vaša diskusia sa točí o iných rybách a iných problémoch. Tak na polovicu spam. Mrknutie
Zaznamenané

Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #35 kedy: 23. December 2011, 15:47:54 »

PD to som bol asi zase ja Smiech Poviem na rovinu, takisto ako amur ci tolstolobik nema co hladat v nasich vodach. Ano PD ma troska iny sposob prijimania potravy, ale na niektorych bodoch krizi potravu PP. A tam sa to cele zacina. Plus o tom ani nehovorim, ze v chovoch pomali uz nikdo nebude mat PP kvoli PD z dovodu, ze rychlejsie rastie, vydrzi aj horsie podmienky, a takisto sa da predat.....pricom kvalita masa ze vraj nie je az taka vysoka ako v pripade PP.
Ergo nasada PP je potlacena nasadami PD.

Ale hlavnu pravdu si napisal aj tak Ty. VD a MVE plus vyrovnavanie nasich riek, zrychlenie tokov.....faktory ktore nicia moznosti nasich povodnych ryb. Ja osobne zijem vedla odseknuteho ramena rieky Nitra a za mojich skoro 30 rokov co tam chodim zaznamenavam obrovske zmeny a nie do dobreho smeru.
Zaznamenané
Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #36 kedy: 23. December 2011, 16:52:17 »

Erno nie je zač.Pochválim každého a aj ORENO dostal dnes pochvalu.
A som rád že si načrtol aj túto tému tak isto aj MIGA.Ja som reagoval skôr na tie naše nížinné ryby lebo sú mi bližšie aj keď rád by som sa dal aj na trosku iný smer a to ako sme spomenuli Pd a Pp.Samozrejme lov prívlačov!
Ale tak skús povedať čo si myslíš o tom spúštaní generačných rým.Ja ta beriem skôr ako kaprára neviem či som ťa dobre odhadol.Tak skús povedať niečo k braniu takej ryby??Páčilo by sa ti keby niekto zoberie pred tvojimi očami kapra 15-20kg??
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #37 kedy: 23. December 2011, 17:00:17 »

Maťo dovolil by som si Ti oponovať a to v Tvojom príspevku čo si napísal o duhákovi. Áno je to nepôvodná ryba, ale dovezená bola pred viac ako dvesto rokmi!!! Medzi rybármi je rozšírené, že je to konkurent nášmu lipňovi a pstruhovi potočnému, to však nie je pravda. vyše 50 rokov sa na rieke Revúca a Váh (RK)zarybňovalo všetkými druhmi a nebol zaznamenaný úbytok ani jedného druhu, o to sa postaral človek výstavbou VD a MVE. Duhák sa živý bentosom splavovaným hmyzom a inou potravou čo donesie voda aj malými rybkami - je všežravec. Potočák je omnoho viac dravejší a spotrebuje omnoho viac potravy  ako pstruh dúhový. Pvedal by som, že nasádzaním a lovením duháka  si svojim spôsobom šetríme nášho pstruha potočného. 
Erno ja som spomenul PD, nie som proti jeho nasádzaniu nech sa nasádza, tiež som názoru ze sa tým setrí potočák, len  to som chcel ze zobrat kapitalneho duhaka by som nemal problém, lebo nic neprinesie do reviru, ovsem neviem ci sa oplati taku rybu vziat, lebo napriklad kapra nad tri kila nechcem uz jest...
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #38 kedy: 23. December 2011, 17:10:42 »

U Pd si myslím že keby si pustil takú rybu čo sa ani nevytrie u nás tak by to bolo čisto o pustení trofejnej ryby a nie matičnej.
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #39 kedy: 23. December 2011, 17:47:31 »

ved práve preto by ma to nijak nemrzelo, inak amur sa u nás vytiera???
Zaznamenané

Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #40 kedy: 23. December 2011, 17:55:10 »

Papiere vravia že nie ale ja mám ten dojem že asi aj áno lebo u nás sa nachádza amur aj takých rozmerov že krútime hlavou skade sa to tu berie!A posledných 7r sa nenasadil ani jeden a mám tu každý rok také 35-40cm a skade???Možno bude niečo na tom pravdy! 
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #41 kedy: 23. December 2011, 18:05:04 »

Erno nie je zač.Pochválim každého a aj ORENO dostal dnes pochvalu.
A som rád že si načrtol aj túto tému tak isto aj MIGA.Ja som reagoval skôr na tie naše nížinné ryby lebo sú mi bližšie aj keď rád by som sa dal aj na trosku iný smer a to ako sme spomenuli Pd a Pp.Samozrejme lov prívlačov!
Ale tak skús povedať čo si myslíš o tom spúštaní generačných rým.Ja ta beriem skôr ako kaprára neviem či som ťa dobre odhadol.Tak skús povedať niečo k braniu takej ryby??Páčilo by sa ti keby niekto zoberie pred tvojimi očami kapra 15-20kg??
Určite nie a keby som mohol, tak tomu zabránim a domnievam sa, že v dnešnej dobe už takých rybárov čo by vzali takú veľkú rybu už chvalabohu nie je veľa. Neviem či to je len môj pocit, ale najčastejšia ryba vrátená vode je kapor. Ako sa na to pozeráte Vy?  
Odpoveď na Tvoju prvú otázku je jasná v prvom rade treba púšťať generačné ryby aj keď to je nie správny výraz ako bolo povedané.
Zaznamenané

Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #42 kedy: 23. December 2011, 18:19:32 »

A sme doma.O tomto vravím že to nepatrí do mrazáku.Vravíš že by si tomu zabránil a smiem vedieť ako???Lebo on na to má právo a nerobí nič čo by mu zákon neumožňoval.
To je to.Veru viac menej sa ten kapor dostane nazad do vody.To je asi jediná ryba čo má takú možnosť sa nazad tam skade pochádza!!!O ostatné ryby???Sú asi zatratené.
Neriešme či je to správny názov ale je to laické pomenovanie!Ja sa nebudem búchať do pŕs čo som zač.Som obyčajný fagan ktorému život rýb a všetko okolo nich nie je ľahostajné.A pokým budem môcť a mať čas budem všetko pre to robiť aby som niečo dokázal a aby som pomohol našim vodám.Aj keď viem dobre že už niekoľko rokou si kopem vlastný hrob kde ma mäsiari hodia!!!
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #43 kedy: 23. December 2011, 18:24:05 »

o tom kaprovi je to pravda, ved nakoniec cely zvaz je prekaprovany, kolko sa nasádza iných ryb oproti kaprom? a hlavne tie ostatné druhy si ludia nevážia...
Zaznamenané

Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #44 kedy: 23. December 2011, 18:46:44 »

Presne je to veľká chyba mnohých organizácií ale som rád že o moju organizáciu nejde a som strašne rád.Tento rok som si vydupal to čo ostatný len chcú a nepodarilo sa im to a sú tam dlhšie ako ja a to som najmladší člen.U nás to zarybnenie bolo tento rok konečne trošku opačné.Tento rok sa viac zarybnilo dravcom ako iné roky aj to skrz vlaňajších povodní čo nám odnieslo viac ako polovicu našej osádky dravých rýb.Ale to už odbočuje od našej témy.
Bavme sa o tých rybách čo by mali ostať v našich vodách a nemali by končiť na našich stoloch alebo v reštauráciach alebo ako predaná ryba do súkromného rybníku!
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk