AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

22.11.2019 00:55:52

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 197 príspevkov v 1 829 tém od 1 826 užívateľov
Najnovší užívateľ: PeterPodsklan
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Prút na Ul prívlač
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 Tlačiť
Autor Téma: Prút na Ul prívlač  (Prečítané 29451 krát)
jozzzzy
Hero Member
Príspevkov: 627

Zobraziť profil
« Odpoveď #165 kedy: 29. September 2016, 19:18:54 »

nie keĎ nepouživaš lanko alebo fc. ja mam sad silon. zuzim to na farebné variacie ktore si vybavujem : cln, gfr, galb, este mám dve pstruhové farby no jedna je guut na bolene(https://www.slovenskyrybar.sk/foto/f_1001703) a druha na jalce.

https://www.google.sk/search?q=rapala+original&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiEgfe9iLXPAhWqIMAKHTdGBF0Q_AUICCgB&biw=1680&bih=897#tbm=isch&q=rapala+original+floater&imgrc=0qGPnREQ4sGv7M%3A

fcko mám ale nešlape . vobleríky sa nepotápajú hlboko čo mne vyhovuje. inak požívam male hornety.

« Posledná zmena: 29. September 2016, 19:22:26 od jozzzzy » Zaznamenané

Keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa,
keď chceš byť šťastný rok, ožeň sa,
keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom.
jozzzzy
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #166 kedy: 29. September 2016, 19:37:17 »

Držali ste niekto delphin wild spin ul a mikado x-plode ultrafine spin? neviete ich porovnat?
Zaznamenané

Milky_06
Sr. Member
Príspevkov: 281

Zobraziť profil
« Odpoveď #167 kedy: 29. September 2016, 20:32:20 »

no ja som viazal priamo na nanofil ale chcem tam dať teraz aj kus FC keby náhodou skočí aj šťučka, ďakujem za typ farieb Úsmev

mne sa ta wild spin UL páči ale keď mám byť úprimný, v predajni som si chytil aj inú 1-7g (myslím že takú gramáž mali) tak sa mi zdalo že pracovali viac sebaisto alebo ako by som to nazval, len cena tam bola cez 100€ a úprimne poviem že za prvú UL prívlačku som nechcel dať hneď toľko €, možno neskôr Úsmev
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 964

Zobraziť profil
« Odpoveď #168 kedy: 29. September 2016, 21:31:18 »

no ja som viazal priamo na nanofil ale chcem tam dať teraz aj kus FC keby náhodou skočí aj šťučka, ďakujem za typ farieb Úsmev

mne sa ta wild spin UL páči ale keď mám byť úprimný, v predajni som si chytil aj inú 1-7g (myslím že takú gramáž mali) tak sa mi zdalo že pracovali viac sebaisto alebo ako by som to nazval, len cena tam bola cez 100€ a úprimne poviem že za prvú UL prívlačku som nechcel dať hneď toľko €, možno neskôr Úsmev

Co sa tyka stuk tak FC a silon je jedno a to iste, oboje ti prehryzne pri prvom pretoceni. Ale inak tak cez pol metra FC davam vzdy aj ja ale nie kvoli stuke, ale kvoli oderu, snuru aj nanofil hned oderies o kamene na dne, FC vydrzi toho velmi vela, je tvrdy. Navyse sa tak nemotaju trojhaky do kmena a tiez sa hovori ze FC je pod vodou neviditelny Úsmev
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #169 kedy: 29. September 2016, 21:32:38 »

na delphine w. s. ul mi vadi jedina vec... a to je vyviazanie ociek na hornom diely. a to hlavne prve 2 ocka od spoja. inak vsetko v cajku.  Mrknutie
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
tomasG
Sr. Member
Príspevkov: 439

Zobraziť profil
« Odpoveď #170 kedy: 29. September 2016, 21:34:03 »

Držali ste niekto delphin wild spin ul a mikado x-plode ultrafine spin? neviete ich porovnat?

Starký...Wildspina som mal, mikado mám ešte doma (na potokový feeder). Základný rozdiel je jednoduchý, delphin je celoblank, mikado je vlepenka. Čiže rátaj s tým, že mikado má mäkkú špičku a tvrdý chrbát, kdežto delphin plnú parabolu. Čo dalej...na mikade je zbytočne dlhá rúčka...na feeder sa mi to hodí, ale inak na normálnu vláčku....nieeee. Samozrejme vzhľadom na to, že mikado je vlepenka, tak aj výber nástrah sa ti zužuje, resp. použitie vecí ako hornet 2s apod. je dosť nepraktické (netvrdím, že nemožné). Pokojne ti dám dakedy to mikado do ruky...posúdiš sám.
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #171 kedy: 29. September 2016, 21:34:43 »

No ja mam oboje a su to uplne rozdielne pruty Úsmev wild je celoblank, poriesis aj nejake rotacky alebo menej agresivne mensie woblery. X-plode je jemnucka chvejivka, vylozene na gumy (smaky, nymfy, male twistre/kopyta). Inak velmi podarena hlavne vzhladom na cenu.
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #172 kedy: 29. September 2016, 21:37:00 »

na delphine w. s. ul mi vadi jedina vec... a to je vyviazanie ociek na hornom diely. a to hlavne prve 2 ocka od spoja. inak vsetko v cajku.  Mrknutie

na prute za 30 euro ti nema co vadit Úsmev
Zaznamenané
tomasG
Sr. Member
Príspevkov: 439

Zobraziť profil
« Odpoveď #173 kedy: 29. September 2016, 21:39:03 »

Tu vidíš 2 uplne odlišné názory na tú istú palicu Smiech a sú spôsobené len naším odlišným štýlom chytania (predpokladám). Neviem ako ty Palusko, no ja preferujem prúty v dĺžke 1,6-1,9m, celoblank (buď plná parabola, alebo extra fast/fast akcia) s krátkou rúčkou kôli manipulovaniu v zlom teréne (kríky, stromy, zelina, malinčie apod.) prípadne pri brodení. A teda mne na vláčku xplode nevyhovuje (čo ale neznamená, že to nie je vzhľadom na cenu ozaj šikovná palička) Smiech
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #174 kedy: 29. September 2016, 21:42:18 »

na prute za 30 euro ti nema co vadit Úsmev

aj tak mi to vadi  Vyplazujem jazyk
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #175 kedy: 29. September 2016, 22:59:57 »

Tu vidíš 2 uplne odlišné názory na tú istú palicu Smiech a sú spôsobené len naším odlišným štýlom chytania (predpokladám). Neviem ako ty Palusko, no ja preferujem prúty v dĺžke 1,6-1,9m, celoblank (buď plná parabola, alebo extra fast/fast akcia) s krátkou rúčkou kôli manipulovaniu v zlom teréne (kríky, stromy, zelina, malinčie apod.) prípadne pri brodení. A teda mne na vláčku xplode nevyhovuje (čo ale neznamená, že to nie je vzhľadom na cenu ozaj šikovná palička) Smiech

No takto, ono zalezi ze kde chytas, to co popisujes plati, na nieco take ma dlhu rucku. Ale ak mas volny breh a chces dalej hodit tak je ta rucka v pohode. Ja mam inak tusim 230cm takze tam je ten pomer este ok, pri kratsich to moze byt horsie. Osobne mam tiez radsej urcite celoblanky a co najrychlejsie, ale ked viem ze idem vyslovene na male gumicky tak beriem vlepenku. Tie gumky to realnejsie ozivuje, maju taku zotrvacnost co im dava ta jemna spica, aj ryba pri opatrnejsom zabere neciti taky odpor zato ty tie zabery na vlepenke pekne detekujes. No vodit na tom voblery a rotacky len fakt v nudzi, ohne to spicu a je to trapenie.
Zaznamenané
jozzzzy
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #176 kedy: 30. September 2016, 06:14:14 »

ok dik za nazory.
Zaznamenané

Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #177 kedy: 30. September 2016, 08:04:19 »

ešte detail k tým šťukám, aké máte skúsenosti s kevlarovou šnúrou? tá vydrží či ani to nie je výhra na UL ?
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #178 kedy: 30. September 2016, 08:08:03 »

ešte detail k tým šťukám, aké máte skúsenosti s kevlarovou šnúrou? tá vydrží či ani to nie je výhra na UL ?

zacinal som s kevlarovou snurou na normalnu privlac. potom som na to vyprdol. na ULko som kupoval mikro lanka od mikada alebo jaxonu. titanove alebo wolframove. daval som ich vyslovene tam, kde hrozila stuka...
Zaznamenané

Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #179 kedy: 30. September 2016, 08:19:01 »

no skúsim pozrieť lebo chodím na úsek kde je tých šťúk dosť a nerád by som aby nejaká skapala s voblerom v hube  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk