AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

22.07.2019 13:52:25

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 066 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - plávaná
| |-+  Plávaná
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Plávanou na dravé ryby
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Plávanou na dravé ryby  (Prečítané 11854 krát)
dado
Hosť
« kedy: 24. Január 2009, 16:17:13 »

Kedže nie som rybár ktorý sa zaobera plavanou, neviem si vybrať aký prút zvoliť ak chcem loviť dravé ryby. Ja som niekde čítal že sa dá použiť kaprový delený prút od 2,5 do 3lbs. Sú vhodne teleskopy ? Prípadne aké teleskopy ?
« Posledná zmena: 19. November 2010, 06:02:39 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 26. Január 2009, 07:18:54 »

Dravá ryba je široký pojem... Začína to niekde pri ostriežovi a končí niekde pri sumcovi  Mrknutie A podľa toho si musíš zvoliť udicu buď jemnejšiu na lov menších rýb ako ostriež,pstruh,alebo o niečo tvrdšiu na lov zubáča,šťuky a boleňa až po sumcové špeciály...Dnes ale tento spôsob už nie je v móde  Som v rozpakoch /okrem lovu sumcov/. Skús to radšej prívlačou ... Je smutný pohľad na malého zubáčika,ako mu z tlamy trčí chvostík hlboko prehltnutej rybky.A ten väčšinou končí hore bruchom Smútok Smútok Smútok  Takže radšej to skús prívlačou a plavák voľ iba tam,kde je to nevyhnutné Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
dado
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 26. Január 2009, 12:14:19 »

Ja chytam drave ryby iba privlacou ale ja mam na mysli ryby ako su napr. stuky a zubace.  Stači my klasicky prut ?
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 27. Január 2009, 07:29:11 »

Ja chytam drave ryby iba privlacou ale ja mam na mysli ryby ako su napr. stuky a zubace.  Stači my klasicky prut ?

Stačí,ale na zubáka trochu jemnejší a hlavne použiť takú montáž aby sa ryba "nezažrala".Zaskeknúť čo najskôr - plavák veľa napovie ...  Smútok 
Zaznamenané
p3gasso
www.rybarikpp.sk
užívateľia
Jr. Member
*
Príspevkov: 71

www.rybarikpp.sk

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #4 kedy: 27. Január 2009, 09:24:49 »

Ja na zubáča používam montáž s plavákom a dvoma jednohákmi.. Plavák okolo 7-8g, ponor 1,5m. Dva háčiky naviazať a jeden prepichnúť cez papuľku (alebo pod oči - to musíš trochu natrénovať, aby si rybku nezabil) a druhý medzi chvostom a chrbtovou plutvou. S takouto monážou môžeš sekať okamžite po zábere a určite bude ryba chytená, takto sa Ti nestane, že by si rybu poškodil a môžeš ju s kľudom pustiť, alebo aj nemusíš, to je na Tebe Mrknutie
Zaznamenané

www.rybarikpp.sk

Široký sortiment rybárskych potrieb, kvalitné služby, krátka dodacia lehota, odborné poradenstvo.
"a hladkal si už kapra pod vodou?"
dado
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 27. Január 2009, 13:35:16 »

Jemnejsi prut ? To mate namysli nejaky picker alebo feeder ? Ja som bol raz chytat pouzil som teleskop 3metre dlhy a zatazou od 50-100g.
Zaznamenané
p3gasso
www.rybarikpp.sk
užívateľia
Jr. Member
*
Príspevkov: 71

www.rybarikpp.sk

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #6 kedy: 27. Január 2009, 14:36:05 »

Ja používam bežne 3m šťukové vláčko.. Napríklad Pezon&Michel Invitation Sensitive vrhacia záťaž 10-40g super je na dravcovú plavačku.. a za tú cenu? No nekup to Úsmev
Zaznamenané

www.rybarikpp.sk

Široký sortiment rybárskych potrieb, kvalitné služby, krátka dodacia lehota, odborné poradenstvo.
"a hladkal si už kapra pod vodou?"
dado
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 27. Január 2009, 17:53:58 »

a co ten feeder ? Jemnym sposobom a malymi kuskami rybok by sa to nedalo ?
Zaznamenané
lajči
Full Member
Príspevkov: 132

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 27. Január 2009, 22:07:29 »

vsetko sa da, len treba skusat. Ja som na feeder lovil aj dravce, ale o feedri sa pise inde
Zaznamenané
andro93
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 31. Marec 2009, 18:13:15 »

dobry,chcel by som sa opitat na to ci sa mozu s clna chitat ryby na rieke Hron alebo na priehradach: velke kozmalovce, kalna nad hronom, tura.........................dakujem za odpoved
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 01. Apríl 2009, 08:14:18 »

Na riekach bez problému, na stojatých vodách len ak je výmera nad 10 hektárov a nie je to inak upravené v miestnom rybárskom poriadku. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 07. Júl 2009, 20:39:18 »

ja chytavam na g plavak na male asi cm rybicky
Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
Jaro
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 07. Júl 2009, 22:29:13 »

aký to je "g" plavák ? -  a cm rybičky... Neviem čo si myslieť/Nerozhodný aké gupky??? Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
jaricek2
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 23. Október 2011, 22:31:07 »

dnes som chytil stuku na malom dunaji 11O cm vaha 13kg na kaprovu udicu na plavak rybka nastraha cervenka mala , bola to parada !! Smiech Úšklabok Úsmev Mrknutie
Zaznamenané
angler
Sr. Member
Príspevkov: 290

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 25. Október 2011, 21:36:31 »

Neviem, či je to v správnej téme. Dnes sme boli po nejaké rybárske  veci, čo ostali po kamarátovi, a našiel som takúto vec, evidentne na lov dravej ryby. Pochopil som to ako paternoster, môže sa takéto niečo používať.

Zaznamenané

angler
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk