AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:11:18

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Winkle Picker
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 Tlačiť
Autor Téma: Winkle Picker  (Prečítané 17924 krát)
lajči
Full Member
Príspevkov: 132

Zobraziť profil
« Odpoveď #75 kedy: 20. December 2012, 17:25:48 »

Andrej/ a do ktorých miest sa chystáš? Som doma, tak sa hádam prídem pozrieť.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #76 kedy: 20. December 2012, 17:38:07 »

Andrej/ a do ktorých miest sa chystáš? Som doma, tak sa hádam prídem pozrieť.

poslal som ti SS Úsmev
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
lajči
Full Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #77 kedy: 20. December 2012, 17:42:31 »

Jaro/ nikto Ti neberie záľubu v tenkých vlascoch. Ak tak chceš lapať - nech sa páči, ale verím tomu, že si si najskôr vyskúšal pickerku s pevnejším vlascom a až potom si zjemňoval. Pri novej palici je dôležité zistiť ako pracuje pri náhode, potom pri sťahovaní systému, čo sa s ním deje počas zdolávania menšej, alebo väčšej ryby, až postupne zistíš čo si s daným prútikom môžeš dovoliť. Pri novej palici máš čo robiť, aby si usledoval a dostal do rúk samotnú palicu a nie to ešte myslieť na to, že nemôžem moc zabrať, lebo tam mám len 0,12-ku kmeň. Keď už viem, čo si s danou paličkou môžem dovoliť, môžu začať experimenty.
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #78 kedy: 20. December 2012, 17:49:43 »

Jaro/ nikto Ti neberie záľubu v tenkých vlascoch. Ak tak chceš lapať - nech sa páči, ale verím tomu, že si si najskôr vyskúšal pickerku s pevnejším vlascom a až potom si zjemňoval. Pri novej palici je dôležité zistiť ako pracuje pri náhode, potom pri sťahovaní systému, čo sa s ním deje počas zdolávania menšej, alebo väčšej ryby, až postupne zistíš čo si s daným prútikom môžeš dovoliť. Pri novej palici máš čo robiť, aby si usledoval a dostal do rúk samotnú palicu a nie to ešte myslieť na to, že nemôžem moc zabrať, lebo tam mám len 0,12-ku kmeň. Keď už viem, čo si s danou paličkou môžem dovoliť, môžu začať experimenty.
...neuveríš, ale nie...a nie je to zálľuba, skôr skúsenosť, že zachytám lepšie... nie raz, ani dvakrát sa mi to potvrdilo aj v plavačke... skrátka ja "winklíku" ordinujem to najlepšie a najtenšie a starším bratom "medium" a "heavy" postupne pridávam na chrbát... Gúľam očami
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #79 kedy: 20. December 2012, 17:56:04 »

..ešte niečo ma v súvislosti s používaním tenkých vlascov napadlo... veľakrát sa mi stalo hlavne na rieke, že pri použití ozaj "tenkej" zostavy som "zapriahol" peknú rybu... veľa som ich zdolal, no boli aj také za ktorými naozaj banujem... mne ich stačilo iba kúsok vidieť - no nepodarilo sa, skrátka mali navrch...no verím, že pri použití vlascov silnejších, by som možno tú rybu k záberu ani neprimäl... Gúľam očami
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #80 kedy: 20. December 2012, 18:06:01 »

..ešte niečo ma v súvislosti s používaním tenkých vlascov napadlo... veľakrát sa mi stalo hlavne na rieke, že pri použití ozaj "tenkej" zostavy som "zapriahol" peknú rybu... veľa som ich zdolal, no boli aj také za ktorými naozaj banujem... mne ich stačilo iba kúsok vidieť - no nepodarilo sa, skrátka mali navrch...no verím, že pri použití vlascov silnejších, by som možno tú rybu k záberu ani neprimäl... Gúľam očami
Možno by tých big rýb bolo menej-ale viac zdolaných Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Ja zasa rozmýšlam takto Mrknutie Mrknutie Mrknutie
To je ako by som išiel loviť kapre 5+ s bičom Smiech Smiech
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
lajči
Full Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #81 kedy: 20. December 2012, 18:06:20 »

ale na to stačí mať jemný náväzec a nemusíš hneď dávať tenučký kmeň.

Proti gustu žiaden dišputát. Ak Ti to tak vyhovuje, je to len a len na Tebe.
Zaznamenané
lajči
Full Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #82 kedy: 20. December 2012, 18:11:04 »

Pepo, ale ten adrenalín. Ja som zažil jednu v celku kurióznu situáciu, keď som na kuse bambusu zo záhrady na ktorý som pripevnil vlasec, zapriahol parádneho lysáka. Bez najmenšieho odporu sa nechal vytiahnuť na hladinu, tam chvíľu vychutnával lúče za padajúceho slnka a keď ho to prestalo baviť, pobral sa svojou cestou a ja som nemal najmenšiu šancu
Zaznamenané
Marcelino
Hero Member
Príspevkov: 1 690

CHYŤ a PUSŤ

Zobraziť profil
« Odpoveď #83 kedy: 20. December 2012, 18:15:10 »

Lajci tvoja fotka co mas pod nickom, nieje to nahodou fotene v Ruzinove na jazere?
Zaznamenané
lajči
Full Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #84 kedy: 20. December 2012, 18:19:44 »

určite nie. Na jazare mreny nie sú
Zaznamenané
Marcelino
Hero Member
Príspevkov: 1 690

CHYŤ a PUSŤ

Zobraziť profil
« Odpoveď #85 kedy: 20. December 2012, 18:21:34 »

Ja len tak dedukujem, lebo ta budova za tebou mi pripomina ruzinovsku nemocnicu..
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #86 kedy: 20. December 2012, 18:24:45 »

Pepo, ale ten adrenalín. Ja som zažil jednu v celku kurióznu situáciu, keď som na kuse bambusu zo záhrady na ktorý som pripevnil vlasec, zapriahol parádneho lysáka. Bez najmenšieho odporu sa nechal vytiahnuť na hladinu, tam chvíľu vychutnával lúče za padajúceho slnka a keď ho to prestalo baviť, pobral sa svojou cestou a ja som nemal najmenšiu šancu
No to je pravda-to beriem Mrknutie
Každý si ten adrenalín vysvetluje po svojom.
Ja mám zasa rád ak si rybu môžem poťažkať a to naj.je ked môžem rybu pustiť Mrknutie Mrknutie
Je zážitok utekať popri brehu  desiatky metrov-lebo neviem rybu ubrzdiť a následne ju stratiť??
Ked to porovnám,tak väčšiu radosť mám z tej zdolanej ryby ako z tej čo mi to po chvíli ufajčí.
Tiež som zopár rýb vytiahol na náradie ktoré nebolo stavané a mal som radosť a bol som na seba hrdý.Ale tá ryba bolo vyčerpaná na smrť a kto vie ako skončila.Ale to nieje  ten dôvod kôli ktorému používam primerané náčienie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
lajči
Full Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #87 kedy: 20. December 2012, 18:40:40 »

Pepo/ plne súhlasím. Ak chceš rybu pustiť netreba ju zbytočne vysilovať, aby mala šancu na prežitie.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #88 kedy: 21. December 2012, 16:07:25 »

tak dnes bol reparat ako som avizoval Mrknutie a opat neuspesne, opat bolo zimsie, na MD v zalesii ziadna aktivita, spicka bez pohnutia a to som ju hypnotizoval teda poriadne. po kratkom telefonate s lajcim som sa presunul na usek vo vrakuni, ale ani tato zmena neznamenala uspech...  rano som chcel dokupit jemnejsi nazvazcovy material a mensie haciky, ale vsetky obchody, ktore som mal po ceste otvaraju o 9.00 (kedy obchodnici pochopia, ze klasicky otvaraci cas od 9,00 do 17,30 sa uz davno mal zmenit a a je pre ich nerentabilne mat otvoreny obchod v case, kedy tam pridu vacsinou dochodci alebo ludia bez prace). cize chytal som s tym co vcera, jedina zmena ze som pouzil kvalitnejsie krmivo, ale ani to neznamenalo co i len minimalny uspech.

bud mi sv. peter naznacuje ze uz by som mal toho roku skoncit alebo sa mi za 2 dni na 5 miestach nepodarilo trafit ryby. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #89 kedy: 21. December 2012, 16:48:29 »

Andrej-v tomto je najdôležitejšie ryby nájsť Mrknutie Mrknutie
A ked ich nájdeš a nebudú spolupracovať tak až potom by som riešil to ostatné Mrknutie Mrknutie.
Teraz rybu neprilákaš na svoje miesto a ty musíš ponúknuť rybám dobroty takpovediac až do kuchyne.Pokial takéto miesto najdeš,ver že si tak zachytáš že ťa to až prestáva baviť.
Ryba je aj niekolkých stoviek metrov stiahnutá na pár desiatok metrov štvorcových a zbytok rieky je bez života Mrknutie Mrknutie
Ciže chyba ani nemusí byť v technike,nástrahe,montáži alebo v prúte a ani nie v tebe Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk