AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:35:52

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Feeder vlasce
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 Tlačiť
Autor Téma: Feeder vlasce  (Prečítané 18362 krát)
takcitak
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 21. Február 2011, 18:16:37 »

Jaro ale ved uz by mali mat novu ponuku na 2011 nie? 2010 je uz davno za nami Smiech
takcitak: mas pravdu ze v PO nic poriadne nezozenies a ked hej tak to ma 100 rokov a je to na prd...Takze ostava Ti len objednavka cez net alebo skocit do KE napriklad do AZtka..tento obchod je fajn...Alebo posledna moznost..pouzivaj obycajny esox raptor ako ja Smiech nemam s nim ziaden problem, a vies ze nestal na sklade dva roky lebo ho pouziva mnoho rybarov...tiez som skusal lepsie silony potapave na match ale zistil som ze su to zbytocne vyhodene peniaze...
no KE skoro vobec nepoznam sa mi to nechce hladat chodim po MHD autom nepojdem bo minule som tak zabludil ze dost  Vyvalujem oči! Super! esox mam na privlac a podla mna je tak od 0,20 hore celkom ako tak ale slabsie priemery su dobre tak par mesiacov potom od veci mal som ho minulu sezonu a kazda tretia podustva mi to trhla , forpasy vydrzali a kmen sa trhal taze usudzujem ze asi nebude to idelane a mozno mi to smerek xujovo natocil  Šok
Ja ho pouzivam  v priemeroch od 0,20 do 0,08 a nemal som ziaden problem...kupujem vsak klasicke 100m naviny.. No a po par mesiacoch sa podla mna znici kazdy silon, ziaden nebude taky rovny ako ked si ho namotal a urcite bude mat na sebe kopu necistot..
n
nici sa kazdy ale tie raptory v priemeroch 0,14 a 0,16 to sa nedalo chytat to som sa bal plotice sekat to tazko budem vysvetlovat to treba si skusit trhnuť:D ale asi fakt skoncim pri nejakocm takom do 2 eura Smútok ti lepsie idu do prachov a aj tak stoja za velke H predsa len chudoba je chudoba  Gúľam očami
Zaznamenané
PuTy
Sr. Member
Príspevkov: 342

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 21. Február 2011, 18:48:05 »

tak to si asi musel mat nejaky chybny exemplar...ja ked uvadim bicom tak sa s tym bojim trhat aby mi bic nepukol Smiech pritom tam mam 0,10 navazec
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 22. Február 2011, 06:36:17 »

Jaro ale ved uz by mali mat novu ponuku na 2011 nie? 2010 je uz davno za nami Smiech
takcitak: mas pravdu ze v PO nic poriadne nezozenies a ked hej tak to ma 100 rokov a je to na prd...Takze ostava Ti len objednavka cez net alebo skocit do KE napriklad do AZtka..tento obchod je fajn...Alebo posledna moznost..pouzivaj obycajny esox raptor ako ja Smiech nemam s nim ziaden problem, a vies ze nestal na sklade dva roky lebo ho pouziva mnoho rybarov...tiez som skusal lepsie silony potapave na match ale zistil som ze su to zbytocne vyhodene peniaze...
2010 je síce už dávno za nami, ja však stále lovím na spomínaný vlasec a nemám s ním problém. Zrejme staršie zásoby. K novinkám som sa tiež dopracoval : http://www.tubertini.it/media_download.php
Zaznamenané
PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 22. Február 2011, 10:05:53 »

No maju teda siroku ponuku vlascov.
S tymito mate dobre skusenosti?
http://sk.awa-shima.com/ion-power-silony/feeder-match-silony-
Zaznamenané
takcitak
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 22. Február 2011, 10:09:57 »

no mozno zlu seriu ale najdi v PO seriozneho obchodnika kto ti dneska povie "toto neber toto mi tu stoji par rokov " Čo???
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 22. Február 2011, 10:30:21 »

No maju teda siroku ponuku vlascov.
S tymito mate dobre skusenosti?
http://sk.awa-shima.com/ion-power-silony/feeder-match-silony-

ja som na ne pocul len dobre ohlasy, a aj som chcel kupit ale nikde v obchode ich nemali, ten sinkfast vyzera dobre na feeder...
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
vilko
Sr. Member
Príspevkov: 444

co zjes, druhykrat nechytis...

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 08. Marec 2011, 15:17:44 »

pani, pouziva tu niekto na feeder snurku?
Zaznamenané
PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 08. Marec 2011, 16:04:24 »

jednu sezonu som pouzival .. ale vratil som sa ku klasike
Zaznamenané
lajči
Full Member
Príspevkov: 132

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 08. Marec 2011, 16:19:22 »

občas ako nadväzec, ak potrebujem veľmi zjemniť ( 0,03mm) a aj to nie je jedno akú použiť. Nie vždy sa to však vyplatí, lebo oproti monofilu ju ryby lepšie vidia a aj keď je ohybnejšia a nástraha sa môže vláčnejšie pohybovať pri prípadnom rybami zvírenom dne, nebýva vždy receptom na úspech. Okrem toho sa skôr zamotá pri nahadzovaní čo nie je dobré. Ono všetko má svoje pre a proti, len musíme v správnej chvíli použiť to, čo rybám práve vyhovuje a nedá sa zistiť čo to práve je, ak neskúšaš.
Zaznamenané
takcitak
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 08. Marec 2011, 18:30:30 »

občas ako nadväzec, ak potrebujem veľmi zjemniť ( 0,03mm) a aj to nie je jedno akú použiť. Nie vždy sa to však vyplatí, lebo oproti monofilu ju ryby lepšie vidia a aj keď je ohybnejšia a nástraha sa môže vláčnejšie pohybovať pri prípadnom rybami zvírenom dne, nebýva vždy receptom na úspech. Okrem toho sa skôr zamotá pri nahadzovaní čo nie je dobré. Ono všetko má svoje pre a proti, len musíme v správnej chvíli použiť to, čo rybám práve vyhovuje a nedá sa zistiť čo to práve je, ak neskúšaš.
a co ked vidia snurku alebo silon ,,sa pozbieraju a odplavu preč?  Vyplazujem jazyk
Zaznamenané
lajči
Full Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 09. Marec 2011, 15:11:23 »

Takticak/ nie neodplávu, ale pozbierajú všetko naokolo a tvoj háčik nechajú bez povšimnutia.
Zaznamenané
takcitak
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 09. Marec 2011, 15:23:14 »

Takticak/ nie neodplávu, ale pozbierajú všetko naokolo a tvoj háčik nechajú bez povšimnutia.

to mozno tak podustvy v krystalovo cistej vode, ale co som si vsimol ked je plna sezona je uplne jedno rybam ci tam je 0,14 alebo 0,22 nespozoroval som velke rozdiely to zeby mali ryby taky zrak zeby rozlisovali veci na stotiny milimetra? to pochybujem , ciastocne pri istych situaciach ako velmi cista voda , zimne obdobie a pod rozhoduje ´hrubka nadvazcov ale zeby az tak brutalne jak som niekde cital ze na 0,12 bez zaberu a na 0,10 ryba za rybou sa mi nechce verit ze to je taky rozdiel to je len moj nazor  Pusinka
Zaznamenané
lajči
Full Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #27 kedy: 09. Marec 2011, 17:00:14 »

môžeš si myslieť čo chceš. To ti nikto neberie, ale viackrát som zažil, že zábery boli až po veľmi radikálnom zjemnení ( napr na 0,09mm). dovtedy sa len sem - tam pohla špička a po zjemnení boli brutalne zabery. Vysvetliť prečo je tomu tak neviem, ale je to proste tak. Nezažil som to len raz, alebo dvakrát. Na jednom mieste viem o veľkých kaproch a tie nezaberú pokiaľ tam nemáš tenučký vlasec. Môžeš tam sedieť aj celý deň a skúšať všetko možné, ale pokiaľ nedáš vlasec max. 0,10mm záberu od nich sa nedočkáš. Akonáhle ho tam naviažeš a nahodíš, máš záber, že ti udica skoro do vody skočí ( a pritom sa nejedná o nejak priezračnú vodu). Ak mi toto niekto dokáže vysvetliť, zložím mu hlbokú poklonu budem mu hovoriť "PANE".
Zaznamenané
takcitak
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 09. Marec 2011, 17:12:47 »

môžeš si myslieť čo chceš. To ti nikto neberie, ale viackrát som zažil, že zábery boli až po veľmi radikálnom zjemnení ( napr na 0,09mm). dovtedy sa len sem - tam pohla špička a po zjemnení boli brutalne zabery. Vysvetliť prečo je tomu tak neviem, ale je to proste tak. Nezažil som to len raz, alebo dvakrát. Na jednom mieste viem o veľkých kaproch a tie nezaberú pokiaľ tam nemáš tenučký vlasec. Môžeš tam sedieť aj celý deň a skúšať všetko možné, ale pokiaľ nedáš vlasec max. 0,10mm záberu od nich sa nedočkáš. Akonáhle ho tam naviažeš a nahodíš, máš záber, že ti udica skoro do vody skočí ( a pritom sa nejedná o nejak priezračnú vodu). Ak mi toto niekto dokáže vysvetliť, zložím mu hlbokú poklonu budem mu hovoriť "PANE".
ja velke kapre vidim tak v telke a v časopisoch nechytam ich ani sa mi nechce ich chytat ani ich nemam velmi kde chytat ale uz ked chytam tych takych okolo 2-3kg tak nevsimol som si zeby boli az tak vyberaví ale na druhej strane ich nechytam tolko zeby som mohol experimentovat a skusat ale je aj pravda ze u nas asi kapor nad 6Ocm asi ani neplave to skor nejaky ojedinely kus a nasadaky zoberu vsetko a na hocicom cize nemal som sancu to az tak otestovat mozno nieco na tom bude alebo mate tam jednoducho mudrejsie ryby mam to jeden miestny revir cca 0,4ha kde sa chyti tak jeden kapor za tri dni skusim tam dat 0,10 aj za cenu ze mi to miestny smraďoch odpali (veľa krakov a potopenych stromov) a dam vediet  Vyplazujem jazyk ja nehovorim ze nemas pravdu ani netvrdim ze ja ju mam len hovorim ked napr. ja mam na dvoch cievkach 0,16 a na dvoch 0,18 nadvazce vacsinou 0,12-0,16 v lete chytam podustvy (ine ryby tu snad ani nesu)) jednu za druhou a skusil som medzi nich hodit 0,25 bez nadvazca a som cakal na zaber mozno o minutu dlhsie a ci chytim 20 podustiev alebo 25 je mi v podstatne jedno asi toľko z mojej strany ..ou jak vela  Šok Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
takcitak
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 11. Marec 2011, 18:05:22 »

Urobil som prave najhorsi nakup v celom mojom rybarskom zivote  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný objednane cez e shop 4 špulky colmic mimetix a colmic xilo za 17 eur plus 5 eur kurier a tie "silony" (nite) su totalny prepadak  Smútok mimetix 0,123 s udajnou nosnostou 2,03 kg nedvihne ani politrovku od fanty  Šok
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk