AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:08:16

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Feeder vlasce
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 6 7 [8] Tlačiť
Autor Téma: Feeder vlasce  (Prečítané 18360 krát)
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #105 kedy: 18. Január 2016, 20:39:58 »

No dobre, tak teda počúvnem radu všemocného a vševediaceho Precedu a zoberiem si 0.18 alebo 0.20 kvôli Morave Úsmev

na moravu by som sa nebal priemeru 0,22...

Andrej, môj prút je totálna žuvačka, preto si myslím, že 0.20 by mala postačovať. No ak nezoženiem 0.20, tak dám aj hrubší, 0,02 mm nie je až taký rozdiel Úsmev

sice mimo temy, ale ako sa ti ta zuvacka chova na rieke. pouzivas aj tazsie kosiky? 80-90g?
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Martin Damašek
Hero Member
Príspevkov: 2 076

Zobraziť profil
« Odpoveď #106 kedy: 18. Január 2016, 21:41:20 »

No dobre, tak teda počúvnem radu všemocného a vševediaceho Precedu a zoberiem si 0.18 alebo 0.20 kvôli Morave Úsmev

Andrej, môj prút je totálna žuvačka, preto si myslím, že 0.20 by mala postačovať. No ak nezoženiem 0.20, tak dám aj hrubší, 0,02 mm nie je až taký rozdiel Úsmev

sice mimo temy, ale ako sa ti ta zuvacka chova na rieke. pouzivas aj tazsie kosiky? 80-90g?

Najviac chytám Moravu v lete a to mi u nás stačí 50-70 gramový košík Úsmev Vtedy je z Moravy väčší potok, prúd takmer žiaden Úsmev
Zaznamenané

čas strávený na rybách sa neráta do života
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #107 kedy: 18. Január 2016, 21:51:02 »

Najviac chytám Moravu v lete a to mi u nás stačí 50-70 gramový košík Úsmev Vtedy je z Moravy väčší potok, prúd takmer žiaden Úsmev

tak potom 0,18 mm je pohoda 👌
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #108 kedy: 19. Január 2016, 13:00:58 »

Navazec je jedna vec, casto davam aj na moravu/vah/dunaj/MD 0,12, standardne tak 0,16, ale kmen na tieto tazne rieky pod 0,22 nejdem, specialen morava znesie aj 0,25. 18ka silon na morave je podla mna cisty hazard, respektive hadzat kosiky nad 50g s 18kou v lepsom pripade velmi rychlo ten silon znici v horsom sa pride o kosik aj s montazov pri nahadzovani. A na morave ja teda bezne pouzivam stovecky.
Zaznamenané
Jaro-moderátor
Hosť
« Odpoveď #109 kedy: 19. Január 2016, 17:39:08 »

...ten vlasec 0,18mm používam na stojákoch, tam kde je väčšina populácie do cca 8kg... samozrejme dá sa zdolať aj kaporor cca 13 a viac kíl, no potom je to iba o zbytočnom a dlhom boji... na rieku podobných typov ako spomínate (MD, Dunaj, Morava v mojom prípade Bodrog, Tisa a Latorica, resp.ťažné rieky) by som pod 0,22/0,24/0,26mm nešiel... je to iných a silných rybách... Mrknutie
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #110 kedy: 19. Január 2016, 20:19:35 »

...ten vlasec 0,18mm používam na stojákoch, tam kde je väčšina populácie do cca 8kg... samozrejme dá sa zdolať aj kaporor cca 13 a viac kíl, no potom je to iba o zbytočnom a dlhom boji... na rieku podobných typov ako spomínate (MD, Dunaj, Morava v mojom prípade Bodrog, Tisa a Latorica, resp.ťažné rieky) by som pod 0,22/0,24/0,26mm nešiel... je to iných a silných rybách... Mrknutie

ako rybu to mooozno znesie ten silon, ale podla mna je skor problem nahadzovanie tazkych krmelcov, 18natocky zvyknu praskat ked sa nie uplne ukazkovo hodi nejake 80g plne krmitko, prinajmensom sa isto iste poriadne ponatahuje a postaca prvych 5m. Da sa to riesit sokovkou ale to je uz take .... Na stojakoch take krmitka ale netreba tam je to uplne v pohode... aj ked zase chytat kapre na stojaku hned pri potopenych stromoch to chce tiez nejaky power aby sa aj 3-4 kilovy supino hned po zaseku otocil Úsmev
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk