AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:07:25

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Feedrové navijaky
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 4 ... 15 Tlačiť
Autor Téma: Feedrové navijaky  (Prečítané 28353 krát)
Koller
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 22. Január 2011, 15:04:00 »

Ja mam to exage co chces to nove a mam 4000 a nezda sa mi to az tak velke a tazke...podla mna na medium, medium heavy akurat....
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:57:52 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
PuTy
Sr. Member
Príspevkov: 342

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 23. Január 2011, 11:09:03 »

OK hosi, diky za radu Úsmev
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:58:00 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 23. Január 2011, 15:54:00 »

chcem navijak v cene do 30€ plus minus dake eurko (palica 360cm medium) a pozeral som tieto:
http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-feeder/detail/3773/zadna-brzda-crossfire-2050x  ale vo verzii 3050x
http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-feeder/detail/1659/zadna-brzda-navijak-mitchell-avocet-silver-ii-6000-rd vo verzii 4000
o tomto som videl ohlasy dobre:
http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-feeder/detail/2744/zadna-brzda-ganza-30
alebo tento aj ked shimano nemam rad hoci som od nich nic nemal, pridu mi takí namyslení tí zarytí shimanisti Smiech
http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-feeder/detail/11145/zadna-brzda-

alebo poradte nieco ine, cena viem ze nie je bohvieco, ale tento rok som kupoval viacero novych veci do vybavy, neda sa vsetko Smútok

je tam sama zadna brzda, prednu moc nepouzivam, a to by mohla byt aj podotazka, co preferujete na feeder: predna ci zadna brzda?
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:58:49 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 23. Január 2011, 17:00:46 »

na feeder jednoznacne predna alebo potom uz bojova,...
ja by som bral tu catanu ale s prednou,..nie je o com s tych navi co si hodil,.. Mrknutie
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:59:24 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 23. Január 2011, 18:13:36 »

Sice pises ze nie si zastancom shima ale bral by som ho asi najskor z tych ktore si hodil...
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:59:34 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Koller
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 23. Január 2011, 18:59:03 »

moj osobny nazor predna...ale to kazdemu podla chuti...
s tych co si dal poznam tu daiwu crossfire frajerka ich ma ale 4000 celkom pohoda zatial ziadny problem...
dalej poznam catanu ja ju mam v 2500 na privlac a zatial vsetko ok ziadny problem....(poznam chalana ktory pouzival catanu 4000 so zadnou brzdou na sumcovlacku a vydrzala mu uz par rokov dokonca nanu vytiahol aj sumca 190cm a dalsich a sluzi mu doteraz...)
To je moja skusenost a moj nazor....
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:59:45 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 23. Január 2011, 19:10:44 »

no ja som prave rozmyslal najviac nad tou daiwou sa mi neskutocne paci a obe cievky su kovove u nej a aj jednu recenziu z anglicka som nasiel a bola vyborna, tie grfitove prakticky nepouzivam, nejako sa mi nezdaju, ale nasiel som este aj nexave 4000 za 34€ tak neviem... a o catane ale starsej som videl recenziu a tam bol problem s motanim vlasca hoci reklamovali ze sa nemota tak preto som mozno skepticky aj ked toto uz nova je
Koller a preco predna prave, mne sa zda zadna ze sa da rychlejsie nastavit pocas zdolavania aj ked predna je asi citlivejsia...fakt neviem, a mozno by to stalo za to na jednom feedry zadna a na druhom predna a porovnat
prednu pouzivam iba na privlac zatial ale pri sediacich technikach vzdy zadnu neviem preco Smiech
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:59:54 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Koller
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 23. Január 2011, 19:34:38 »

hovorim je to kazdeho osobna vec mne sadla predna-aj preto ze je citlivejsia...napr ani baitrunner mi nesadol takze ja som len za prednu brzdu,aj ked mam zatial na kaprarkach baitrunnery tak ich nevyuzivam....o tom ze by catana motala vlasec to neviem mne sa to nestalo a mam aj na jednej vlasec a na druhej snuru ale nemota ani to ani ono...
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:00:03 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 23. Január 2011, 20:17:32 »

a co takto: http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/3296/predna-brzda-
ma plytku cievku ale stale dost velku tritisicku, takze by sa s tym malo dat v nahadzovat aj na vacsiu len zase ta hmotnost je mensia ako u celeho prutu (310g) tak neviem co to spravi....
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:00:17 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 23. Január 2011, 20:56:52 »

ma plytku cievku ale stale dost velku tritisicku, takze by sa s tym malo dat v nahadzovat aj na vacsiu len zase ta hmotnost je mensia ako u celeho prutu (310g) tak neviem co to spravi....
Na feeder ako stvorené.
A určite sa obzeraj po prednej brzde a na zadné a bojové pomaly zabudaj Mrknutie Mrknutie
Viac ako 20 rokov som používal len navijáky so zadnou brzou.Ale posledné roky už len s prednou.Je to  fakt rozdiel Mrknutie
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:00:26 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 23. Január 2011, 21:09:29 »

Na feeder ako stvorené.
A určite sa obzeraj po prednej brzde a na zadné a bojové pomaly zabudaj Mrknutie Mrknutie
Viac ako 20 rokov som používal len navijáky so zadnou brzou.Ale posledné roky už len s prednou.Je to  fakt rozdiel Mrknutie

pepo kupil som ten gryphon a chcem to dat nan, moze byt? a inak na druhom feedry mam zadnu, no aspon uvidim aky bude rozdiel...
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:00:34 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 24. Január 2011, 09:04:37 »

Može byt.Pekná zostava to bude Mrknutie
A určite  budeš prekvapený aká je rozdiel v tej brzde Mrknutie
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:00:45 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #27 kedy: 24. Január 2011, 10:28:59 »

Je pravda ze je to rozdiel ale mne sa bojovka velmi zapacila a nevidim na nej nic zle... preco mame teda zabudat aj na nu? len sa pytam na tvoj nazor Úsmev
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:00:54 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 24. Január 2011, 10:32:58 »

Je pravda ze je to rozdiel ale mne sa bojovka velmi zapacila a nevidim na nej nic zle... preco mame teda zabudat aj na nu? len sa pytam na tvoj nazor Úsmev
presne,..mne sa ta bojovka velmi paci,.. Mrknutie Mrknutie
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:01:04 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 24. Január 2011, 10:57:33 »

Ako image-tá pačka je fajn Mrknutie
Nič viac  v tom nevidím.Ked si  raz nastavím brzdu,tak s nou nepohnem počas celej rybačky.Brzda je  v jednom bode pri zdolávaní,love a aj nahoadzovaní.Tak načo je tam bojovka??Ja mám skusenost  s dvoma navijákmi s touto bojovou brzdou.Tica a Shimano Exage.Tu Ticu som po chvíli daroval jednému dôchodcovi.To Shimano ešte mám.Tá  bojovka je tam podla mna takmer na nič.Snažil som sa ju párkrát využit,ale ked je raz človek naučený na klasicku-zadnu cievku tak  je to via na obtiaž ako na osoh.Zadrhávalo to a pri otáčaní bojovky  to bolo brutálne odstupnované.Na začiatku  išla brzda tažko a po  miernom povolení mi silon alebo šnura vyletela z cievky a motanica jak sa patrý.Ja som ho najskôr  používal na prívlač,kde dostal zabrat a po 3 mesiacoch bol zrelý na preradenie do nižšej triedy-čiže prívlač.A aj to sa udialo  kôli bojovke kde som som zabrodený vo vode a a už som mal na dosah unaveného také zubáčika  niečo cez 90 cm a z posledných síl vypálil a  kedže som chcel  v tej rýchlosti využit bojovku,ale ako som písal že to  nieje až tak odstupnované ako by malo,tak mi  jednoducho nešiel cez brzdu ale jednoducho skrížilo buben a odnieslo si to ozubenie Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný.
 A je to dalšia sučiastka navyše-a čím viac  sočiastok,tým vačšia pravdepodobnost poruchy.Tak isto ako baitrunner Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
A vačšina navijákov,teda tušim všetky  s bojovkou máju  zákonite zadnu brzdu-ako som som s nou spokojný,už som písal vyššie Mrknutie
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 11:01:12 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 15 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk