AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 19:30:42

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Feedrové navijaky
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 ... 15 Tlačiť
Autor Téma: Feedrové navijaky  (Prečítané 28360 krát)
rybár z NZ
Newbie
*
Príspevkov: 31

Zobraziť profil
« kedy: 01. Marec 2010, 18:39:43 »

O navijakoch pri love feedrom

poradte niaký naviják na feeder shimano alivio heavy feeder okolo 50-70 eur
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:40:48 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
lajči
Full Member
Príspevkov: 132

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 02. Marec 2010, 22:14:23 »

kura11 / to ako si prisiel na to, ze na feeder staci hocaka haraburda? Šok Navijak je pri love na feeder najviac namahana sucast vystroje, aj ked sa jedna akoze o light sposob lovu. Uvedom si, ze jemny lov z feedra robi jemnost indikacie, ale stale je to lov na tazko a neustale s nim z vody tahas zataz, ktorou je samotny kosik a ak sa ulovi aj nejaka ryba, ktora sa trepe na vlasci, su to neskutocne supy ktore sa prostrednictvom vlasca prenasaju na samotny navijak. A to nevravim o tom, ze s feedrom ludia vacsinou lovia na riekach, kde aj prud zohrava svoju rolu. Len si zrataj kolkokrat za jednu vychadzku nahodis a vytiahnes kosik z vody. Kolko km vlasca sa navinie za par hodin lovu. Ak by si lovil s hocakou haraburdou, po jednej sezone by si ten navijak mohol akurat tak vyhodit do kontajnera. Myslis si, ze sa oplati kupovat navijak na jednu sezonu? Ja nie. Navijak je vec na ktorej sa neoplati setrit. To vsak neznamena, ze drahsie navijaky su zakonite lepsie. to urcite nie.
V cene aku tu hodil do placu rybar z NZ sa daju kupit celkom solidne navijaky predavane pod roznymi znackami. Pri vybere navijaku nie je az tak dolezita znacka, ale jeho mechanicke vlastnosti, ktore urcite nezistime pokrutenim klucky navijaka v obchode. Tym zistime len pripadne vibracie rotora, volu kucky a pod. Skratka veci, ktore aj na lacnych navijakoch byvaju dost dobre zaretusovane a na povrch vyplavaju az po urcitej dobe pouzivania. Jednou z veci na ktre treba brat zretel je, aby nemal moc rychly prevod ( bohato staci 5 : 1) a dalsou vecou je kvalitna brzda, ktora byva najvacsim kamenom urazu skoro pri vsetkych navjaikoch. Aj svetozname znacky obcas vyrobia sice krasny a drahy navijak, ale s mizernou brzdou, lenze na tu skutocnost clovek pride az po urcitom case pouzivania. Osobne som preferoval zadnu brzdu pri navijakoch, ale na feeder od urciteho casu pouzivam navijaky vylucne s prednou, ktora je jednoznacne jemnejsie nastavitelna vdaka vacsej trecej ploche medzi jednotlivymi segmentami brzdy.

rybar z NZ/ Ked si to tak vezmes, vyber navijaka je vzdy urcitou loteriou. Niekto ma navijak sice, lacny, ale uz x rokov spolahlivo pracujuci a iny musel svoj drahy navijak niekolkokrat reklamovat. Nech ti tu ktokolvek poradi akykolvek navijak, je to vzdy len jeho subjektivny nazor na urcitu znacku a typ navijaku. Cize vyber je vzdy len na tebe.
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:45:03 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Braňo
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 03. Marec 2010, 06:20:40 »

Ja by som doplnil ku Lajcimu iba tolko, ze je dost dobre pocuvat inych a nechat si poradit, ze ake skusenosti s tym, ktorym navijakom maju, aby to nebola celkom loteria. Skusenejsi feedrari ti urcite daju nejake napady. Inak Lajci ma v ostatnom pravdu. Hlavne na rieke by si so zlym navijakom prehral mnozstvo subojov.
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:55:31 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Koller
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 11. December 2010, 16:42:31 »

cawte co vravite na navijacik shimano exage???postacuje na medium feeder??a co si myslite co je lepsie predna brzda ci bojovka???diky za rady...
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:55:42 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Ďula
Hero Member
Príspevkov: 1 084

Idem si za svojím snom !

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 12. December 2010, 09:48:30 »

Ja mam exage 3000 HS MRB. http://www.haldorado.hu/shop-item_photopopup.php?itemid=12615&itemname=SHIMANO+Exage+3000+HS+MRB To pouzivam na match a po prvej sezone som moc spokojny tak si idem kupovat podobny len nie v match uprave aj na feeder...bojovka je super...
prosímťa po kolko sa predáVA ten naviják Čo??? Mrknutie
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:55:51 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

---------->Catch and Release<----------
PREDÁM OLOVÁ TVARU GRIPPA, GRIP, HRUŠKA A SUMCOVÉ KONTAKT "SS" Úsmev
PuTy
Sr. Member
Príspevkov: 342

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 12. December 2010, 19:00:54 »

no ja som ho tam nenasiel Jaro  Šok Ja som ho kupil za 60e je trosku drahsi ako klasicke exage.
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:56:09 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
petro757
Newbie
*
Príspevkov: 12

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 08. Január 2011, 00:59:05 »

zober si catanu od shimana ja som spokojny akurat cievka neni citliva podla mojej predstavy ale je fajn
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:56:19 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 08. Január 2011, 09:07:05 »

ja mam mikado fishhunter DL 306RD a som velmi spokojny aj po troch sezonach fachci ako dábel a bez nejakej velkej udrzby stoji okolo 3O€, ale zase za tu cenu ako davas ty zozenies aj lepsi, ale tento je super za tu cenu, na heavy asi ale bude lepsia 40tka, ja lovim na light UV od mikada,
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:56:29 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 08. Január 2011, 11:43:37 »

ja mozem len odporucit shimano exage,..mam dva a plna spokojnost,..ale kto chce s prednou dobra je aj catana a nexave,.. Mrknutie
odporucAM,...
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:56:43 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
petro757
Newbie
*
Príspevkov: 12

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 08. Január 2011, 16:18:16 »

mam feeder od mikada spokojnost najvatsia na tom catanu od shimana a pohoda mam na to zdolanych uz mar peknych kusov
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:56:53 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Dusanspin
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 08. Január 2011, 21:13:50 »

Tiez mam shimano exage....aj na feeder aj na lahsiu vlacku...som s nim absolutne spokojny.... velkost 2500 a bojovka
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:57:01 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 22. Január 2011, 13:39:28 »

No ja si chcem kupit nove exage na feeder ale neviem sa rozhodnut ci to ma byt 2500 alebo 4000 ... prut mam medium-heavy 3,6m a chytavam s nim na riekach, mensich strkoviskach ale aj na vacsich nadrziach ako Domaza, Ruzin... Aku velkost by ste mi teda odporucili?
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:57:10 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 22. Január 2011, 13:44:31 »

4000, jednak je tazsi a asi ti lepsie vyvazi prut MH a budes dalej nahadzovat s velkou cievkou...
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:57:21 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 22. Január 2011, 13:49:42 »

No to viem ze budem dalej hadzat len som sa bal ci to uz nebude moc velky na feeder lebo viacerí tu pisali ze maju 2500ky ale tak dik za radu Úsmev
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:57:31 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 22. Január 2011, 14:04:25 »

ja mam velkost 30 od mikada na UV light tiez od nich a nevyvazi mi ho ale nevadi to ako pri vlacke, ale teraz som zohnal mikado gryphon medium a planujem tiez kupit nieco vo velkosti 40, chcem to na dlhsie hody na kapry (inak by som nestihal keby lovim iba pleskace),
a sirsia cievka ti predzi hody podla mna, ale samo ze to zavisi aj od sikovnosti rybara a ci je potrebne daleko nahadzovat, pri feedry tak asi max do 45m lovim. A pouzivju sa aj vacsie navijaky 50tky.
« Posledná zmena: 11. Február 2011, 10:57:39 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 15 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk