AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 18:14:41

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Pstruhová prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU PSTRUHA
| | | |-+  Pstruh potočný - vek,rast v našich vodách
« predchádzajúce ďalšie »
Anketa
Otázka: Ste za zvýšenie lovnej miery pstruha potočného na 30 cm?
áno - 37 (72.5%)
nie - 3 (5.9%)
áno aj viacej - 10 (19.6%)
neviem - 1 (2%)
Celkovo hlasov: 36

Strán: 1 2 [3] Tlačiť
Autor Téma: Pstruh potočný - vek,rast v našich vodách  (Prečítané 19542 krát)
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #30 kedy: 19. September 2013, 10:04:11 »

Ďakujem, ak je tak pstruh citlivejší na odber z vody ako kapor čo sa aj tri krát do týždňa pozrie v súkromáku nad vodu, tak to poriadne zvážim, ale vodu mám z dobrého prameňa - skala a veľký kopec kde nehrozí znečistenie a je to na rodinnom pozemku, bager už čaká len na zlepšenie počasia tak snáď v piatok alebo sobotu začne prvé práce ( výpustný kanál ) čo by mali pokračovať do jari, rátal som s tým, že doveziem pstruha potočného ( len na skúšku ) dúhového, sivońa, na zber úhynu pár zubáčikov čo budú robiť sanitu a jedno prekvapenie pre rybárov, ktoré nechcem momentálne špecifikovať  Mrknutie ale rybára určite bojovnosťou poteší, Jalca by som moc nechcel, po zlých skúsenostiach na Morskom oku kde to doslova zmasakrovali a z pstruhového revíru ostala prázdna voda..asi nie, mám par polkilových v rybníku s koi kaprami nech zbierajú žaby a hmyz, skúsim pár kapríkov len na skúšku ako radíte, inak tie doplnkové rybky asi jedine nachytať do čereňa, neviem, či sa to bežne chová v rybníkoch pri kaproch alebo ako, myslím, že pstruhom dávajú len granule a nejako ich živou potravou neprikrmujú hm

neda mi neopytat sa: Kde to chystas? Mrknutie
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Ebe
Hero Member
Príspevkov: 873

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #31 kedy: 19. September 2013, 10:14:24 »

No neviem či to poteší, ale je to až na východe slovenska pár km od VN Domaša, súkromákov je tu málo a máme čo za západom doháňať, no kaprom by som sa rád vyhol a dal šancu aj pstruhom keď som prečítal kvantum člankov o súkromákoch veľa rybárov si ťažká a sťažuje, že je to len kapor a kapor. ( nič proti, ale nič pre mňa ) Je to samozrejme na dlhšie a nebude to hneď, ale začalo sa to je hlavné. Presnejšie info pridám ako darček pod stromčekom  Smiech
« Posledná zmena: 19. September 2013, 16:00:05 od Ebe » Zaznamenané

andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #32 kedy: 19. September 2013, 10:22:14 »

No neviem či to poteší, ale je to až na východe slovenska pár km od VN Domaša, súkromákov je tu málo a máme čo za západom doháňať, no kaprom by som sa rád vyhol a dal šancu aj pstruhom keď som prečítal kvantumo súkromákoch veľa rybárov si ťažká, že je to len kapor a kapor. Je to samozrejme na dlhšie a nebude to hneď, ale začalo sa to je hlavné. Presnejšie info asi pod stromčekom  Smiech

joj tak to mam na druhom konci republiky. nevadi. Kazdopadne drzim paste, nech odhodlanie vydrzi a nedaj sa odradit neprajnikmi Úsmev.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Ebe
Hero Member

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #33 kedy: 19. September 2013, 13:58:38 »

Ďakujem, už to plánujem roky a dúfam, že sa všetko podarí, nenecháme predsa všetku vodu kaprom  Mrknutie postupne budem informovať aj tu a koncom roka sa chystá aj stránka na nete s podrobnejším info a informácie budú aj inde.
Zaznamenané

Ebe
Hero Member

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #34 kedy: 13. Október 2013, 08:26:04 »

Sobotné ráno ma prekvapilo, v meste hmla tentoraz nebola, ale mimo mesta som ju aj predpokladal, o siedmej štartujem a vyrážam, za pstruhami, ale nie s prútom, výbava sú kade, vedrá, plachty, fotoaparát..o pol osmej už sme tam, berem ešte gumáky ak by trebalo, nebolo treba, pred osmou došiel na rybníky hospodár v Košarovciach, oznámili sme mu, že ideme za bodkovanými, iná ryba nebude, lebo ani nie je, nerobia už ani zubáčiky a vhodné kapre im dovezú až pred sviatkami, no nič, niečo povyberáme, ale sú len odrastené dúhaky, aj keď sa občas nájde niečo menšie, nová malá násada cca 10-12cm bude až na jar, beriem niečo do desať kíl na skúšku ako im zachutí voda, preprava je neďaleko takže za pár minút to zvládnu aj bez kyslíka, preberám tie menej zdatné, ktoré sa mi nepozdávajú, potriedim spočítam a musím sa ponáhľať, nie je veľmi čas fotiť, ryby sa začínajú obracať a malátne plávať, potočáka by už aj vystrelo a neviem si ozaj bez dobrého prítoku a prekysličenej vody potočáka v jazierku predstaviť, pstruha nie je veľa, ale aspoň nemá veľkú konkurenciu a je prvou rybou v rybníčku, sobota je extrémne teplá, všade veľa hmyzu aj vo vode aj nad vodou, vážky bojujú nad jazierkom, padajú do vody ako malé vrtulníky..pstruhy si ich po vysadení do vody nevšímajú, pekne plávajú dookola, neskôr sa ponárajú do hĺbky a už ich nevidno.. koniec dňa počujem skok ryby na rybníčku, tak predsa im asi zachutil hmyz, aj keď sú len granuláci príroda si cestu nájde..

Zaznamenané

Ebe
Hero Member

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #35 kedy: 13. Október 2013, 08:26:36 »

...

Zaznamenané

Ebe
Hero Member

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #36 kedy: 13. Október 2013, 08:27:28 »

.. už si pláva

Zaznamenané

Ebe
Hero Member

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #37 kedy: 13. Október 2013, 08:28:28 »

..

Zaznamenané

Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #38 kedy: 13. Október 2013, 12:48:11 »

ja som zase pocul ze potocák znesie viac pri preprave ako duhak
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #39 kedy: 09. December 2016, 06:24:08 »

No ako to vyzerá s tým naším bodkovaným krásavcom? Bude zvýšená lovná miera? Čo sa zmenilo aj vďaka vám? Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
Riebaar
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #40 kedy: 10. Február 2018, 18:14:45 »

Ahojte, mám takú otázku - vaša skúsenosť

Po rokoch som išiel na jeden malý pstruhový revír, potok. Naposledy som tam chytal pred 10 rokmi a celkom úspešne. Dnes som tam bol s polarizačnými okuliami, miesta pekné, ale na 2 km úseku som nevidel ani "nohu" (rozumej plutvu). Viem, že je zima a pstruhy nie sú aktívne, resp. že pstruh je putovná ryba a možno sa na zimu stiahli nižšie, ale ani jeden?  Som v rozpakoch Nerád by som prechytával mŕtvu vodu. Naša miestna organizácia za uplynulé roky pstruhové potoky (podľa čísel) dosť masívne zarybňovala, je pravda, že asi nižšie úseky. Aká je vaša skúsenosť? Môže v zime naoko pstruhovo mŕtva vodička na jar/leto ožiť?

Dík.
Zaznamenané
Berco
Jr. Member
**
Príspevkov: 66

Zobraziť profil
« Odpoveď #41 kedy: 16. Február 2018, 21:20:56 »

Ahoj...Ak sa pýtaš na skúsenosť - taktiež v mojom okolí vyzerajú teraz pstruhové potoky akoby bez rýb (vidím to tak každý rok čo chodím okolo) a každý rok cez sezónu si zachytám - tie ryby tam sú.

Ale nie je to reprezentatívna vzorka :-)...zrejme by ti vedel lepšie povedať nejaký ichtyológ, fundovaný v obore.

Zaznamenané
Riebaar
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #42 kedy: 18. Február 2018, 23:12:48 »

Ahoj...Ak sa pýtaš na skúsenosť - taktiež v mojom okolí vyzerajú teraz pstruhové potoky akoby bez rýb (vidím to tak každý rok čo chodím okolo) a každý rok cez sezónu si zachytám - tie ryby tam sú.

Ale nie je to reprezentatívna vzorka :-)...zrejme by ti vedel lepšie povedať nejaký ichtyológ, fundovaný v obore.

Nie, nie, práveže takú reakciu som čakal, vlastnú skúsenosť.

Dlhšie som nepstruháril a aj predtým som v zime veľmi revír nesledoval. Tým, že teraz sa chystám po dlhej dobe, som si povedal, že si zmapujem miesta a tak. A ostal som trochu zaskočený, že krásne splavy, hlboké, ale ani "bodka". Tak uvidím, dúfam, že pstruhy sa tu ešte vytiahnu. Ako hovorím, je to už dosť vysoko, v podstate prítok. A žilo to tu. Dík za reakciu  Mrknutie
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk