AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 18:31:17

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Pstruhová prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU PSTRUHA
| | | |-+  Pstruh potočný - vek,rast v našich vodách
« predchádzajúce ďalšie »
Anketa
Otázka: Ste za zvýšenie lovnej miery pstruha potočného na 30 cm?
áno - 37 (72.5%)
nie - 3 (5.9%)
áno aj viacej - 10 (19.6%)
neviem - 1 (2%)
Celkovo hlasov: 36

Strán: 1 [2] 3 Tlačiť
Autor Téma: Pstruh potočný - vek,rast v našich vodách  (Prečítané 19544 krát)
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 12. Apríl 2009, 08:04:50 »

Potocak jak hrom. Cim su starsie, tym maju fadnejsie sfarbenie. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
janek
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 13. Apríl 2009, 15:56:50 »

No,ja som videl aj vačšie a vyzerali viac potočnákovejšie :-) Ja som mal podozrenie na jazerného,ale v podstate je to fuk,bojoval statočne ;-)
Zaznamenané
salmo
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 17. September 2011, 06:29:21 »

Doteraz je oficiálne najväčším pstruhom zo Slovenska pstruh jazerný s dĺžkou 107 cm a hmotnosťou 15 kg. Bol ulovený na vodárenskej nádrži Hriňová v r. 1985. Dočítate sa o tom v PaR január 1986. Podobných rozmerov však dosiahne len na stojatej vode. V tečúcich je dĺžkový limit niekde pri 80 cm.

NIE NIE NIE TO NIE JE PSTRUH POTOČNÝ (ani Jazerný pstruh), ALE JE TO HLAVÁTKA PODUNAJSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (v minulosti na Hriňovej zarybňovali Hlavátky). Je to tak 100%!!!!!!!!!
« Posledná zmena: 17. September 2011, 06:38:24 od salmo » Zaznamenané
Taro
Hero Member
Príspevkov: 584

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 28. Apríl 2012, 13:08:42 »

Minulý týždeň som chytil pekného potočáka, ktorý mal 26 cm, takže mierový. Mal však na sebe ešte viditeľné juventilné škvrny. Rybu som pustil. Nadalo mi, že tá ryba má síce mieru, no určite ešte nemala možnosť vyneresiť sa. Vzhľadom k tomu, že potočíka ubúda nebolo by lepšie zvýšiť lovnú mieru na 30 cm, tak aby dostal možnosť aspoň raz sa vyneresiť? Možno dostanem odpoveď, že by to aj tak vyžrali vydry, bociani a kormoráni, no ja si myslím, že to nie je až tak úplne pravda.
Zaznamenané
mohawk
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 15. Júl 2013, 09:10:42 »

Doteraz je oficiálne najväčším pstruhom zo Slovenska pstruh jazerný s dĺžkou 107 cm a hmotnosťou 15 kg. Bol ulovený na vodárenskej nádrži Hriňová v r. 1985. Dočítate sa o tom v PaR január 1986. Podobných rozmerov však dosiahne len na stojatej vode. V tečúcich je dĺžkový limit niekde pri 80 cm.

Nie je to pstruh, ale  je to Hlavátka podunajska!!!
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 15. Júl 2013, 12:07:23 »

Minulý týždeň som chytil pekného potočáka, ktorý mal 26 cm, takže mierový. Mal však na sebe ešte viditeľné juventilné škvrny. Rybu som pustil. Nadalo mi, že tá ryba má síce mieru, no určite ešte nemala možnosť vyneresiť sa. Vzhľadom k tomu, že potočíka ubúda nebolo by lepšie zvýšiť lovnú mieru na 30 cm, tak aby dostal možnosť aspoň raz sa vyneresiť? Možno dostanem odpoveď, že by to aj tak vyžrali vydry, bociani a kormoráni, no ja si myslím, že to nie je až tak úplne pravda.

to je bezne ze maju mierove ryby juvenilne skvrny, mieru by som dal smelo 35cm, lipen detto
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Taro
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 15. Júl 2013, 19:28:08 »

Možno to sem nepatrí. Ale obmedzenie privlastniť si ročne 50 ks potočáka a lipňa, by som rozšíril aj o dúhaka a sivoňa. Je to dosť rýb a možno by to potočákovi aj lipňovi pomohlo.
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 15. Júl 2013, 19:38:18 »

Možno to sem nepatrí. Ale obmedzenie privlastniť si ročne 50 ks potočáka a lipňa, by som rozšíril aj o dúhaka a sivoňa. Je to dosť rýb a možno by to potočákovi aj lipňovi pomohlo.

myslim ze max 30ks vsetkych co si vymenoval by bohate stacilo, bohate...
Zaznamenané

Ebe
Hero Member
Príspevkov: 873

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 18. September 2013, 12:31:49 »

Dobrý deň, všetkých vláčkarov pozdravujem,

Ak smiem mal by som malú - veľkú otázku, stretol som sa s tým hlavne pri súkromných rybníkoch, kde sa pri lovení pstruha - obyčajne dúhaka sa ten nesmie opakovane vypustiť do vody, hrozí vraj jeho úhyn, to mi celkom nie je jasné ako by mal nastať jeho úhyn, ak nemá roztrhanú papuľku alebo nebol inak zranený, ide mi o to, že by som plánoval spraviť pstruhový lovný rybníček ( kaprových je kvantum ) aj pre nás kde by sme mohli chytať bodkovaných, ale aj sivoňa a pod. Ak ale by naozaj pstruh ( čo tvrdia ) po chytení uhynul - nechce žrať alebo chytí infekciu či inak po love pošiel, vidím to na veľký problém. Ja si však myslím, že pri šetrnom zaobchádzaní, vhodnej jemnej výbave a jemnom odopnutí pstruha naďalej žije a prijíma po pár dňoch potravu, ( to by asi každý pstruh po pustení v tokoch dochol, čo je asi hlúposť ) ako sa nám niekto snaží naznačiť..chcel by som počuť Váš názor či je vhodné sa pustiť do pstruhového rybníka na lov, alebo aké su riziká v tomto prípade, meriam a vyhodnocujem ešte vodu a vlastnosti môjho prameňa na pozemku ktorý ma teplotu okolo 10C, ak to bude aktuálne tak budúci rok by som dokopal rybníček do 0,5ha len pre UL prívlač a UL plávanú,

zároveň mám podotázku: aká je vhodná biela ryba do pstuhového rybníka

ďakujem všetkým za názor, ak to tu nepatrí, prosím o presunutie do inej témy

Zaznamenané

Taro
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 18. September 2013, 19:51:44 »

Neviem prečo, ale údajne dúhak toho naozaj veľa nevydrží. Preto napríklad na Striebornici Juro robí akcie, aby sa dúhak vychytal a pravidelne vysadzuje novú násadu. Máme u nás revír chyť a pusť a navrhoval som, aby tam vysadili dúhaka a takto mi to vysvetlil náš predseda. T
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 18. September 2013, 19:58:20 »

chodte do Besenovej duhaky aj 80cm, myslite ze v zivote neboli na prute? ale zavisí asi aj od prostredia, na striebornici som nikdy nebol ale je to voda kaproveho charakteru takze tam si viem predstavit ze tym duhakom sa naozaj darit asi nebude.

Inak to tvrdenie ze po par dnoch zacne prijimat potravu, to je vtip? bude zrat uz v ten den Úsmev o to sa neboj
Zaznamenané

Ebe
Hero Member

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 18. September 2013, 20:02:29 »

Ďakujem za odpoveď, dúfam, že ešte niekto pridá svoj názor, zatiaľ to vychádza pol na pol a výhodnejšie spraviť zmiešaný rybníček ale ak predpokladám, že po napustení bude dosť chladná voda, neviem ako by sa v tom kaprovitá ryba udržala a či by nechradla, predsa len od prameňa ktorý je neďaleko ak by sa aj ohriala na 13-15C je to málo.
Zaznamenané

Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #27 kedy: 18. September 2013, 20:06:15 »

jalec by to mohol zvladnut
Zaznamenané

Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 19. September 2013, 09:16:56 »

Pstruhy sa na komerčných rybníkoch nepúšťajú hlavne kvôli ekonomike. Ak si niekto nasadí do menšieho rybníčka pstruhy, neprikrmuje ich a trebárs za poplatok povolí lov CHaP, nevyhnutne nastane situácia že bude musieť dokupovať nové ryby. Akokoľvek opatrne rybár zdolá pstruha, vždy nejaké % uhynie - na stres, poranenie, zaplesnenie, alebo iba na totálne vysilenie superjemným zdolávaním na 0,0001 mm silónik. To sú náklady ktoré sa odrazia na cene povolenia.
Myslím, že ideálny by bol kompromis, rybu trebárs do 40 cm je povinné zobrať, nad túto hranicu púšťať. Zabezpečí sa tak atraktivita revíru a na nové rybky sa vždy nájdu financie.
Pol hektára je pomerne slušná plocha, podľa teploty vody, jej hĺbky by som tam skúsil pustiť aj kapra, ale len za predpokladu že dno nebude príliš zabahnené a len pár kusov, nie 500 kg. Vtedy by kapry začali kaliť vodu a to je nežiadúci efekt na pstruhovom rybníčku. No a biela ryba k pstruhom - to čo v prírode, čereble, slíže hrúzy, ani belica nie je zlá a je dostupná. Len nie hrúzovec!!! Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
Ebe
Hero Member

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 19. September 2013, 09:57:59 »

Ďakujem, ak je tak pstruh citlivejší na odber z vody ako kapor čo sa aj tri krát do týždňa pozrie v súkromáku nad vodu, tak to poriadne zvážim, ale vodu mám z dobrého prameňa - skala a veľký kopec kde nehrozí znečistenie a je to na rodinnom pozemku, bager už čaká len na zlepšenie počasia tak snáď v piatok alebo sobotu začne prvé práce ( výpustný kanál ) čo by mali pokračovať do jari, rátal som s tým, že doveziem pstruha potočného ( len na skúšku ) dúhového, sivońa, na zber úhynu pár zubáčikov čo budú robiť sanitu a jedno prekvapenie pre rybárov, ktoré nechcem momentálne špecifikovať  Mrknutie ale rybára určite bojovnosťou poteší, Jalca by som moc nechcel, po zlých skúsenostiach na Morskom oku kde to doslova zmasakrovali a z pstruhového revíru ostala prázdna voda..asi nie, mám par polkilových v rybníku s koi kaprami nech zbierajú žaby a hmyz, skúsim pár kapríkov len na skúšku ako radíte, inak tie doplnkové rybky asi jedine nachytať do čereňa, neviem, či sa to bežne chová v rybníkoch pri kaproch alebo ako, myslím, že pstruhom dávajú len granule a nejako ich živou potravou neprikrmujú hm
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk