AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 19:34:10

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  MIX
| | | |-+  Pre všetkých prívlačiarov
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 11 12 [13] Tlačiť
Autor Téma: Pre všetkých prívlačiarov  (Prečítané 30348 krát)
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #180 kedy: 20. Január 2010, 19:07:24 »

Najde sa ale naraz staci tolko. Len som chcel skusit ako to funguje.
Zaznamenané
ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #181 kedy: 22. Január 2010, 12:40:53 »

Som skôr rybár zameraný na kaprárinu, ktorej sa venujem drvivú väčšinu roka. Minulý rok som si však zakúpil prívlačovú palicu, skôr teda castingovú  Abu garcia fantasista a k nej aj vrhací multiplikátor Shimano Calais DC. Chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s lovom castingovým prútom. Je to taký, že má hore očká a navrchu je aj upevnený multiplikátor. Tento rok by som sa chcel začať venovať aj tomuto spôsobu lovu aspoň občas. Tiež by ma zaujímalo, či pre mňa ako začiatočníka v tomto smere je vhodnejší silón alebo šnúra (mám tam navinutú šnúru 0,12 mm).
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #182 kedy: 22. Január 2010, 12:50:52 »

Snuru rychlo daj dole, potom ked uz hod bude OK mozes navynut spat!!! Ako zaciatocnik po tyzdni ani meter nebudes mat. Daj tam monofilku...aj 20ku, na prve hody budes potrebovat. Doladovanie brzdy a ostatne malickosti...vies o tom nieco?
Zaznamenané
ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #183 kedy: 22. Január 2010, 17:28:03 »

Nie som úplný amatér, ryby chytám už dlhé roky, len tejto technike sa nevenujem. Ale ako som písal chcem sa jej začať venovať. Tak asi začnem s tým silonom, aby som hneď šnúru nepotrhal, je to špeciál Aspire spinning Shimano 0,12 mm s nosnosťou 9,1 kg. Privítal by som rady ohľadom toho castingu a vrhacieho multiplikátora. Aj keď si uvedomujem, že tento spôsob ĺovu je u nás málo rozšírený. Díky.
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #184 kedy: 22. Január 2010, 17:58:30 »

Ani ja som nebol, najma co sa jedna privlaci, ked som to mal prvy krat v rukach vsetko pripadalo lahko....no po tretom hode som mal hned problem, a som mal silon 40ku!!!!!!(mam vybavu na sumce, teraz tam mam 60ku silon  Úšklabok ).
Ja mam toto -
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard-item.jsp?id=0036078120597a&navCount=1&podId=0036078&parentId=cat20331&masterpathid=&navAction=jump&cmCat=MainCatcat20166-cat20331&catalogCode=IA&rid=&parentType=index&indexId=cat20331&hasJS=true

Nastav vrhaciu brzdu tak, ze ked navnadu budes mat cca 30cm pod spickou, aby to nepustilo. Ak to troska povolis, tak ti bude pomali padat.....ty by si ale potreboval len troska silnejsie na zaciatku(je to lepsie ako hned odrezat 10metrov), aby ten stred nepredbehol rychlost odhodenej snury - sakra ako tazko sa to opisuje lahsie to ukazat  Hnev Ani nahodou to nedaj na uplny minimum, to robia len ty,co uz roky s tym chytaju.

Na zaciatku by som povedal ze hadz najprv s aspon 1 metrom silonu von, do obluka, aby si vydel ako to cele pracuje. Potom uz lahsie prides na agresivnejsie triky, precizne "strelene" hody. Najprv chod len skusat, a nie chytat...to hovorim z vlastnych skusenosti.

Mozno su tu aj viac skuseny,bolo by dobre pocut aj ich.
Zaznamenané
ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #185 kedy: 25. Január 2010, 12:33:04 »

Oki prosím ťa ty máš skúsenosť aj s tým castingovým prútom a vrhacím multiplikátorom ? Lebo je to iné ako normálka naviják.
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #186 kedy: 25. Január 2010, 17:18:11 »

Nooo hovorim ze mam, ale aj ja malo. Mna to uz az tak netaha, vsetko v pohode spravim aj s normalnym navijakom.

Co by si presne chcel?? Co som vedel o hadzani som cca napisal, viac by som uz len ukazat mohol.
Zaznamenané
andrej
Hosť
« Odpoveď #187 kedy: 24. September 2012, 00:07:31 »

proti medvedom

Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #188 kedy: 17. November 2014, 16:35:18 »

Dávam do pozornosti všetkým pozitívne naladeným priaznivcom prívlače  stretnutie priaznivcov tohto fóra, ktoré sa uskutoční budúci rok v mesiaci apríl 2015. Bližšie sa o tomto stretnutí dočítate v sekcii Vnútorné záležitosti. Ak máte záujem prihláste sa, privítame radi každého.  Tešíme sa na vašu účasť.  Mrknutie
Zaznamenané
Jaro-moderátor
Hosť
« Odpoveď #189 kedy: 21. Október 2015, 08:50:14 »

http://www.spinningshow.cz/
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #190 kedy: 09. December 2016, 08:20:11 »

Čože sa stalo? Prívlačiari sa pohádali a nebavia sa medzi sebou? Mrknutie Mrknutie Mrknutie

Alebo už vážne nie je o čom? Ani to sa mi nechce veriť...Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
Strán: 1 ... 11 12 [13] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk