AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

24.07.2019 04:14:13

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 067 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  Lov na "dierkach"
« predchádzajúce ďalšie »
Anketa
Otázka: Na čo sa vám najviac darí na dierkach
kostný červ
marmyška
smáčik
nymfa
twister
rybka

Strán: 1 ... 3 4 [5] Tlačiť
Autor Téma: Lov na "dierkach"  (Prečítané 10660 krát)
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #60 kedy: 17. Január 2017, 15:01:11 »

ďakujem Jarovi, že zlúčil tému. Úsmev

Lov na dierkach na súkromákoch kde je ryba spotrebný materiál je síce fajn, ale mne sa už ten samotný príncíp...ryba=spotrebný materiál nepáči. A tiež prečo môžu súkromníci profitovať na zákonnom obmedzení?
Vylobujú si zákaz privlastnenia si kapra a potom budú profitovať, že u nich sa môže zasieťkovať? Aká je v tom logika?

Nepochybujem, že ryby potrebujú v zime odpočinoch a tiež v čase neresu, či migrácie. Realita je však iná...rybári, stavbári, kormorány ich prenasledujú. Myslím, že sprístupnenie lovu na dierkach by nespôsobilo masový nárast lovcov a dramatický úbytok rýb. Chémia robí horšie veci. Ale bolo by možné dierkarov kontrolovať a prípadných mäsiarov doživotne vylúčiť z rybárskych radov Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #61 kedy: 17. Január 2017, 16:33:20 »

Lov na dierkach na súkromákoch kde je ryba spotrebný materiál je síce fajn, ale mne sa už ten samotný príncíp...ryba=spotrebný materiál nepáči. A tiež prečo môžu súkromníci profitovať na zákonnom obmedzení?
Vylobujú si zákaz privlastnenia si kapra a potom budú profitovať, že u nich sa môže zasieťkovať? Aká je v tom logika?

Nepochybujem, že ryby potrebujú v zime odpočinoch a tiež v čase neresu, či migrácie. Realita je však iná...rybári, stavbári, kormorány ich prenasledujú. Myslím, že sprístupnenie lovu na dierkach by nespôsobilo masový nárast lovcov a dramatický úbytok rýb. Chémia robí horšie veci. Ale bolo by možné dierkarov kontrolovať a prípadných mäsiarov doživotne vylúčiť z rybárskych radov Úsmev

Ad ryba ako spotrebný resp. konzumný materiál - je to podľa mňa úplne v poriadku ak tie ryby do súkromákov kupujú z chovov a nedávajú ich tam (ergo nekradnú) z revírov SRZ. Nič si nevylobujú Martin, jednoducho každý má možnosť si vybudovať súkromný rybník a nasadiť si do neho ryby zakúpeného z legálneho chovu. Ako sa rozhodne s nimi naložiť je jeho problém, tj či povolí privlastnenie alebo nie. Takže súkromník určite neprofituje na zákonnom obmedzení. Použijem inú paralelu - kúp si pozemok (alebo staré letisko), vybuduj betónovú plochu na štýl štartovacej dráhy, ohraď to a môžeš tam jazdiť aj 300km/hod. Nevzťahuje sa na to zákon o premávke na pozemných komunikáciách. Ale keď vyjdem na normálnu cestu tak som povinný dodržiavať ustanovenia zákona. Možno trochu pritiahnuté za vlasy ako príklad je to tak.
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
bm2SK
Newbie
*
Príspevkov: 39

Prívlačiar telom i dušou

Zobraziť profil
« Odpoveď #62 kedy: 21. Január 2017, 21:16:07 »

Dnes bolo veľmi pekné počasie a to znamená, že sa ide na dierky.
Celkovo som dnes chytil 4 pstruhov, pričom dvaja boli na nymfu a dvaja na kostného červa. Ale na jazere prevládala vertikálna prívlač (najviac nymfy) ako lov na plávanú. Tento deň sa odnieslo z jazera 54 kg pstruha.
Čo najviac nahrávalo do kariet bolo slnko jednoducho povedané, kde bolo slnko boli aj pstruhy.

Zaznamenané
bm2SK
Newbie
*

Prívlačiar telom i dušou

Zobraziť profil
« Odpoveď #63 kedy: 21. Január 2017, 21:17:21 »

Ďalšia z dneška.

Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 934

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #64 kedy: 22. Január 2017, 09:32:40 »

A kdeže si to bol na dierkach u našich západných susedov  Čo???
Zaznamenané
bm2SK
Newbie
*

Prívlačiar telom i dušou

Zobraziť profil
« Odpoveď #65 kedy: 22. Január 2017, 10:16:08 »

V Rohatci na jazere Soboňky.
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #66 kedy: 23. Január 2017, 04:57:54 »

Rohatec pri Hodoníne?? To je niečo nové? Ešte som o tom nepočul? Aké je to veľké? Aké sú tam ryby? Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
bm2SK
Newbie
*

Prívlačiar telom i dušou

Zobraziť profil
« Odpoveď #67 kedy: 23. Január 2017, 08:28:01 »

Rohatec pri Hodoníne?? To je niečo nové? Ešte som o tom nepočul? Aké je to veľké? Aké sú tam ryby? Úsmev Úsmev Úsmev

Existuje to už nejaký ten piatok.
A čo sa týka rýb sú tam iba pstruhy v priemere do 40cm.
Na chate kde sa predávajú povolenky mi hovorili, že sa tam môže nájsť aj zopár 60-tnikov.

Rybník má 3ha, a po každej zime sa zlovuje a dáva sa nová násada až na ďalšiu zimu.
V lete sa chytá na vedlajšom rybníku v ktorom sú prevažne kapre.  Úsmev

Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #68 kedy: 23. Január 2017, 08:59:49 »

Díky za info. Ešte mi napíšeš koľko stojí povolenka? a či sa tam dá muškáriť? je tam priestor na švihanie?  Úsmev Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

bm2SK
Newbie
*

Prívlačiar telom i dušou

Zobraziť profil
« Odpoveď #69 kedy: 23. Január 2017, 10:54:52 »

Díky za info. Ešte mi napíšeš koľko stojí povolenka? a či sa tam dá muškáriť? je tam priestor na švihanie?  Úsmev Úsmev Úsmev Úsmev

Neviem ako v lete, ale teraz na dierky povolenka stojí 300kč+v cene je 1kg pstruha, za každé ďalšie kilo sa dopláca 135kč.
Ako som povedal v lete sa chytá na vedľajšom rybníku, kde by pstruhy nemali byť . A keby si chcel muškáriť zopár miest tam je. Úsmev Úsmev

Keby si chcel niečo viac tu máš link na ich stránku:
http://rybarstvisobonky.webnode.cz/
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #70 kedy: 23. Január 2017, 22:07:24 »

Mne to trošku nesedí - buď kormorány alebo rybári. Ak mám zamrznutý rybník, tak tam kormoš nesadne. A preto tam pustíme našich rybypúšťajúcich rybárov športovcov. Ja som toho názoru, že pokiaľ niekto chce ísť loviť ryby pod ľadom, súkromákov je dosť. Niekto chce loviť na svoju kalendárny rok platnú povolenku každý deň, nikto mu nebráni - tečúce kaprové vody na Slovensku ešte máme. Stále si pramálo rybárov uvedomuje, že hospodári musia riešiť veci 50 na 50 - pre ryby a pre rybárov. Pokiaľ by to bolo iba pre rybárov, tak budú vody bez rýb a čo potom? Vyvalujem oči! Super! Ešte mi chýba téma typu lov kaprov v čase neresu a podobne.

Ad ryba ako spotrebný resp. konzumný materiál - je to podľa mňa úplne v poriadku ak tie ryby do súkromákov kupujú z chovov a nedávajú ich tam (ergo nekradnú) z revírov SRZ. Nič si nevylobujú Martin, jednoducho každý má možnosť si vybudovať súkromný rybník a nasadiť si do neho ryby zakúpeného z legálneho chovu. Ako sa rozhodne s nimi naložiť je jeho problém, tj či povolí privlastnenie alebo nie. Takže súkromník určite neprofituje na zákonnom obmedzení. Použijem inú paralelu - kúp si pozemok (alebo staré letisko), vybuduj betónovú plochu na štýl štartovacej dráhy, ohraď to a môžeš tam jazdiť aj 300km/hod. Nevzťahuje sa na to zákon o premávke na pozemných komunikáciách. Ale keď vyjdem na normálnu cestu tak som povinný dodržiavať ustanovenia zákona. Možno trochu pritiahnuté za vlasy ako príklad je to tak.
Zaznamenané
Jasunka
Newbie
*
Príspevkov: 1

Zobraziť profil
« Odpoveď #71 kedy: 27. Január 2017, 13:49:06 »

https://www.facebook.com/Ryb%C3%A1rske-zdru%C5%BEenie-Vere%C5%A1v%C3%A1rska-Ba%C5%88a-%C4%8Cerven%C3%ADk-1426053844281217/ niektorý sú proti lovu ževraj odpočinok a klud pre ryby no nalejme si čistého vína. Po 5.rokoch fungovania našeho združenia nám konečne zamrzla vodná plocha tak že sa tam dá dierovať a čo sa týka korčuliarov nikto nieje obmezovaný tak prečo to navyskúšať. Je to paráda keď decká na korčuliach pribehnú k Vám a pozerajú ako chytáte.
Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #72 kedy: 27. Január 2017, 14:33:45 »

Čo sa týka korčulovania na rybárskom revíri, tak v Trnave je súkromná voda Kamenný mlyn. Je to plytká voda s priemernou hĺbkou cca 1,8m.  Asi 5-6 rokov dozadu sa tam v zime bežne verejne korčulovalo. Na jar (podľa tvrdenia majiteľa) zistili veľký úhyn kaprov. Kládli to práve za vinu zimnému korčuľovaniu. Nato oplotili celý areál a v zime sa tam samozrejme nekorčuluje a podľatvrdenia  majiteľa nemajú už prakticky žiaden úhyn, alebo len mimimum.  Neviem, či je to možné, alebo nie. Ale takto to tvrdil majiteľ aj hospodár revíru.  Mrknutie
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #73 kedy: 27. Január 2017, 16:11:49 »

Čo sa týka korčulovania na rybárskom revíri, tak v Trnave je súkromná voda Kamenný mlyn. Je to plytká voda s priemernou hĺbkou cca 1,8m.  Asi 5-6 rokov dozadu sa tam v zime bežne verejne korčulovalo. Na jar (podľa tvrdenia majiteľa) zistili veľký úhyn kaprov. Kládli to práve za vinu zimnému korčuľovaniu. Nato oplotili celý areál a v zime sa tam samozrejme nekorčuluje a podľatvrdenia  majiteľa nemajú už prakticky žiaden úhyn, alebo len mimimum.  Neviem, či je to možné, alebo nie. Ale takto to tvrdil majiteľ aj hospodár revíru.  Mrknutie

To je tam Ivan, kde vysypali aj štrk na ľad? Čítal som v novinách pobúrenie, že niekto vysypal v Trnave na nejakej vode štrk na ľad aby sa tam nekorčulovalo  Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
ivanmi5
Hero Member

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #74 kedy: 27. Január 2017, 18:13:20 »

Nie Maťo, to bolo kúsok vedľa Úsmev
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk