AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

07.12.2019 08:35:55

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 210 príspevkov v 1 829 tém od 1 827 užívateľov
Najnovší užívateľ: navinburford
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  Lov na "dierkach"
« predchádzajúce ďalšie »
Anketa
Otázka: Na čo sa vám najviac darí na dierkach
kostný červ
marmyška
smáčik
nymfa
twister
rybka

Strán: 1 2 3 [4] 5 Tlačiť
Autor Téma: Lov na "dierkach"  (Prečítané 11263 krát)
bm2SK
Newbie
*
Príspevkov: 39

Prívlačiar telom i dušou

Zobraziť profil
« Odpoveď #45 kedy: 15. Január 2017, 21:29:49 »

jednu nastrahu by som tam este pridal a to je cesto berkley
Ďakujem za oznámenie maťo7
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #46 kedy: 16. Január 2017, 10:48:49 »

Asi mám zasa iný názor, ale práve toto cesto by som zakázal. Je to brutálna chémia, ktorá ničí vodu. Použil som ho a videl som, čo robí s ľadom...myslím, že je to životnému prostrediu nebezpečná.

Už ju používať nebudem. Kosťák stačí...Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #47 kedy: 16. Január 2017, 18:47:22 »

Mňa dierky nikdy neoslovili. Sedieť a driemať pri diere cca R30cm to nie je pre mňa. Niektorí majú i tie drnkátka, no hotová hypnóza, ale na druhej strane proti gustu žiadny dišputát!!, každého osobná vec, akurát mi to pripomína tú americkú komédiu o dvoch starých dierkároch a jednej frajerke. Názov už nepamätám, ale film 100 bodov.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #48 kedy: 16. Január 2017, 19:11:03 »

Mňa dierky nikdy neoslovili. Sedieť a driemať pri diere cca R30cm to nie je pre mňa. Niektorí majú i tie drnkátka, no hotová hypnóza, ale na druhej strane proti gustu žiadny dišputát!!, každého osobná vec, akurát mi to pripomína tú americkú komédiu o dvoch starých dierkároch a jednej frajerke. Názov už nepamätám, ale film 100 bodov.

Daj si pohov kamos. Výborná komédia, dik za pripomenutie Erno ;-)
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 992

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #49 kedy: 16. Január 2017, 19:24:06 »

Erno, to je v originály :" Grumpy old men"  http://www.imdb.com/title/tt0107050/mediaviewer/rm1451202560
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #50 kedy: 16. Január 2017, 19:53:09 »

Dám si aj ja pohov a aj Grumpy old men. Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #51 kedy: 17. Január 2017, 07:01:21 »

Výborná komédia. Úsmev

Áno, dierky môžu byť nudné najmä keď ryby neberú. Mrznúť na jazere, skrehnutý, prefúkaný, môže byť nepríjemné. Na druhej strane keď svieti slnko a ryby berú, tak je to výborné spestrenie zimy. Nepochybujem a sám poznám fanatických rybárov, ktorí chodia na ryby takmer každý deň. Deň bez rybačky nie je normálnym dňom.

Mňa mrzí, že naša legislatíva tento spôsob lovu zakazuje. Viem, že ryby potrebujú oddych a aspoň v zime je dobré ich nechať odpočívať, ale nepáči sa mi trestať ľudí za hobby, koníčka, ktorý ak sa robí s citom a ohľaduplne, tak je v poriadku. Úsmev

Technická pripomienka: Ak sa zaregistruje nový užívateľ, nemôžeme ho nútiť, aby si preklikal všetky témy. Je teda jeho právom založiť tému, o ktorej chce písať, diskutovať aj s tým, že môže byť duplicitná. Osobne si myslím, že by sa fórum malo zmodernizovať...a rád privítam postrehy a návrhy skúsených dlhoročných fóristov. Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #52 kedy: 17. Január 2017, 08:51:28 »

Výborná komédia. Úsmev

Áno, dierky môžu byť nudné najmä keď ryby neberú. Mrznúť na jazere, skrehnutý, prefúkaný, môže byť nepríjemné. Na druhej strane keď svieti slnko a ryby berú, tak je to výborné spestrenie zimy. Nepochybujem a sám poznám fanatických rybárov, ktorí chodia na ryby takmer každý deň. Deň bez rybačky nie je normálnym dňom.

Mňa mrzí, že naša legislatíva tento spôsob lovu zakazuje. Viem, že ryby potrebujú oddych a aspoň v zime je dobré ich nechať odpočívať, ale nepáči sa mi trestať ľudí za hobby, koníčka, ktorý ak sa robí s citom a ohľaduplne, tak je v poriadku. Úsmev

Technická pripomienka: Ak sa zaregistruje nový užívateľ, nemôžeme ho nútiť, aby si preklikal všetky témy. Je teda jeho právom založiť tému, o ktorej chce písať, diskutovať aj s tým, že môže byť duplicitná. Osobne si myslím, že by sa fórum malo zmodernizovať...a rád privítam postrehy a návrhy skúsených dlhoročných fóristov. Úsmev

Ja si myslim ze tym nik nikoho netresta, ryby si maju oddychnut, casto su nahromadene na zimovisku, ktore nemusi byt oznacene a to uz vidim ako by dopadli pri niektorých rybaroch. V stanovach je napisane ze rybarstvo je chov, ochrana a lov ryb. takze ta ochrana je este pred lovom. Dneska kaydy by chcel len chytat vzdy a vsade a za kazdych okolnosti. Ale o tie ryby sa treba aj starat a chranit ich. Toto je len maly prispevok pre prirodu ked voda zamrzne ze si oddychnu trosku. Ale zase diery urobit nie je zle, aby sa voda prevzdusnila. Co sa tyka novych uzivatelov, je tu moznost hladania podla hesla takze si moze prislusnu temu dohladat. Ak su dlho neaktivne treba ich vymazat pripadne opakujuce sa zlucit. To sa mi zda ze ako moderator mozes vykonat.
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #53 kedy: 17. Január 2017, 10:21:12 »

Súhlas Miga, ja som tiež proti tomu aby sa lovilo na zväzových vodách na dierkach. Ako súkromná aktivita niekde na súkromnom rybníku to je OK. Blíži sa nám 1.2. a už sa teším na fotky dravcov ulovených "tiežmuškármi" ...ale to je iná téma
« Posledná zmena: 17. Január 2017, 10:25:57 od martin78 » Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 672

Zobraziť profil
« Odpoveď #54 kedy: 17. Január 2017, 11:22:21 »

Ked si neieto platí povolenie na celý rok ,tak nech je mu to aj umožnené..
To je môj názor... Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #55 kedy: 17. Január 2017, 11:31:41 »

tak zrusme vsetky zakazy a obmedzenia, vsak si to ludia platia...ked si niekto kupuje povolenku vie ake su podmienky, opat len ja si platim a chcem chytat vzdy a vsade ale kedy budeme tie ryby aj chranit. vody zamrzli tak co, poslime staznost pani prirode co nam to robi.
Zaznamenané

PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 672

Zobraziť profil
« Odpoveď #56 kedy: 17. Január 2017, 11:53:46 »

tak zrusme vsetky zakazy a obmedzenia, vsak si to ludia platia...ked si niekto kupuje povolenku vie ake su podmienky, opat len ja si platim a chcem chytat vzdy a vsade ale kedy budeme tie ryby aj chranit. vody zamrzli tak co, poslime staznost pani prirode co nam to robi.
Sa ukludni trochu- dobre?? Gúľam očami Gúľam očami
To že som napísal svoj názor mi nikto nevezme.Ty si napísal svoj a tiež mám k tomu komentár ,ale samozrejme som sa zdržal..
Ja by som bol za ,nech je aj v januári nonstopka..Ved kto chce ,nech ide..A ked je tebe zima-  tak sed doma nepíš ........ ani to sem nechcem napísať lebo by si sa prežehnával do rána Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok
A ver mi ,keby je pri vode viac rybárov cez zimu a keby si z nich každý vyčerpal denný limit ,tak je to vždy menej ako to čo požerú kormoráni.. ja to beriem tak že ak je pri vode rybár ,tak ten revír je vždy ako tak chránený pred škodcami.....
Len ty máš  na rybárstvo diametrálne odlišný názor aj tým čo sa zachvílu ozve Smiech Smiech Smiech Smiech ,...Ale prečo by nemalo existovať niečo v strede??
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #57 kedy: 17. Január 2017, 12:05:49 »

To že som napísal svoj názor mi nikto nevezme.Ty si napísal svoj a tiež mám k tomu komentár ,ale samozrejme som sa zdržal..
Ja by som bol za ,nech je aj v januári nonstopka..Ved kto chce ,nech ide..A ked je tebe zima-  tak sed doma nepíš ........ ani to sem nechcem napísať lebo by si sa prežehnával do rána Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok
A ver mi ,keby je pri vode viac rybárov cez zimu a keby si z nich každý vyčerpal denný limit ,tak je to vždy menej ako to čo požerú kormoráni.. ja to beriem tak že ak je pri vode rybár ,tak ten revír je vždy ako tak chránený pred škodcami.....
Len ty máš  na rybárstvo diametrálne odlišný názor aj tým čo sa zachvílu ozve Smiech Smiech Smiech Smiech ,...Ale prečo by nemalo existovať niečo v strede??

Ja som kludny, zima mi nie je, ja som stal po pas vo vahu pri -10 a lovil takze o to sa nebojim, a predstav si ze aj teraz tam chodim a tie kormose sa plasia a nemusim mat na to prut v ruke aby som siel k vode. Lebo mojou jedinou motivaciou ist k vode nie je lovit ci odnasat si maso. A nechodim len ja ale aj iní, ktorým nevadi ze nesmu lovit a rybu chcu chranit aj pred kormoranmi tak tam ten pohyb je.
Zaznamenané

martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #58 kedy: 17. Január 2017, 12:06:36 »

Ja Ti takisto neberiem Tvoj názor Pepo ale s ním nesúhlasím. A to čo si napísal o tom, že ak by tam boli rybári a aj keby si každý vyčerpal denný limit tak je to menej ako to čo zožerie kormorán - tak to skutočne neviem kde si na to prišiel.
Je kopec súkromákov kde sa tomu môže venovať a nikomu to nevadí. tie ryby tam sú spotrebný materiál, sú tam na to aby si sa pobavil pri love a potom ich zjedol.
Pri súčasnom stave rybárstva sú obmedzenia absolútne nevyhnutné. Techniky rybolovu, vybavenie atď umožňujú loviť ryby inak ako pred 30 rokmi (samozrejme že negarantujú úlovok). Ale ver mi, že už som chytal kade tade aj po svete a v drvivej väčšine platili dosť prísne obmedzenia. Môžem Ti dať konkrétny príklad - Rakúsko - povolený lov od 7h-20h v lete na pstruhovej vode, môžeš si privlastniť jedného dúhaka za deň 35-50cm a šmitec.
Nič v zlom Pepo ale práve také zmýšľanie ako máš Ty podľa môjho názoru posúva rybárstvo niekam úplne inam ako by malo. A úplne na záver opäť príklad SK/AT rieka Morava, rakúšania majú zakázanú prívlač vo februári, my do 16.6. Neriešim to a rešpektujem to, pretože som členom SRZ a nie rakúskeho zväzu. Bodka koniec.
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #59 kedy: 17. Január 2017, 12:24:40 »

Myslím si, že v návrhu "Nového" zákona o rybárstve je aj možnosť loviť pod ľadom na dierkach. Či a v akom rozsahu to bude realizované, je otázne  Čo???
« Posledná zmena: 17. Január 2017, 12:34:39 od Jaro-moderátor » Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk