AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.07.2019 03:27:39

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 066 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  ARCHÍV
| | | |-+  Aká bola kaprárska sezóna 2010 ?
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 Tlačiť
Autor Téma: Aká bola kaprárska sezóna 2010 ?  (Prečítané 8500 krát)
Charlie
Hero Member
Príspevkov: 4 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 10. December 2010, 20:54:12 »

Sezóna 2010 : Veľmi dlhá a studená zima , pomalý príchod jari , veľa zrážok , záplavy , pokračujúce zrážky aj v lete a dokonca aj na jeseň , rýchly príchod zimy a dosť silné mrazy....
Napriek počasiu v priebehu celého roka som absolvoval rybačky v termínoch ako boli naplánované. Moje špecifické zamestnanie dáva možnosť plánovať rybačky na pracovné voľno aj 4 roky dopredu...
Ubral som z počtu ročných návštev Merenye z bežných 5 týždňov na 2. Zároveň som po 5 rokoch navštívil znova Palotáš a dokonca 5x , aj keď len 2x na týždeň a 3x na 3-4dni. Jedna veľmi krátka rybačka na L.Mare skôr zdvorilostná kvôli kamošom "mr.piero" a "noger"
Na Palotáši som stretol dobrých kamošov ako "nooki" "vydra" "hofi" "mario77" "peter77" "marek" a ďalších... Myslím , že aj vďaka fóru SR som stretol viac nových ľudí a získal dobrých priateľov ako v bežnom roku pri vode...
Čo sa týka rýb , tak sklamanie na mojom skoro domácom Merenye , kde aj vďaka počasiu , povodniam som nechytil žiadnu rybu 17+ aké tam chytám každoročne. No celková rybačka tam nebola zlá z pohľadu oddychu počtu ulovených rýb a ich celkovej hmotnosti. Chýbali tie čerešničky na torte...
Na druhej strane sa mi podarilo na Palotáši , ktorú som považoval aj považujem ak nie za ťažkú , tak nevyspytateľnú určite , chytiť niekoľko pekných rýb... Tie naj sú 95cm 21,5kg lisec z konca mája počas vysokej vody a záplav a 97cm 22,2kg lisec z konca októbra v čase nočných mrazov -5°C , ktoré boli zároveň moje nové osobáky. Takže tento rok 2x osobák.
Sezónu beriem tak ako je. Som s tým zmierený. Treba len dúfať , že na budúci rok budem mať toľko času , prostriedkov a zdravia ako tento rok a aké úlovky prídu už nechám na osud....
« Posledná zmena: 16. December 2010, 18:46:06 od Charlie » Zaznamenané

wherever you go, be safe and whatever you do, do it intense
Martin Havlík
Hero Member
Príspevkov: 811

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 10. December 2010, 21:58:00 »

Ahoj, no čo sa týka mojej sezóny 2010 bola v podstate bežná, priemerná bolo aj Maďarsko , ale väčšinou zväzové vody. Mal som s priateľmi v pláne aj CZ (novo mlynské nádrže) a chceli sme isť aj na oravskú priehradu ale akosi s to odpadlo. Čo sa týka kapríkou boli väčšie a aj menšie v podstate aby som to zhrnul pár slovami  „Bolo to dobré“ ale dúfam že budúci rok bude ešte lepší  Smiech Smiech
Zaznamenané

Čas strávený na rybách sa do života nezapočítava !!!
Nevy
Full Member
Príspevkov: 217

CaR

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 11. December 2010, 14:45:00 »

Na ryby som bol asi tak 5x  Hnev nebolo casu  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Dufam ze na buduci rok po statniciach to bude lepsie
Zaznamenané

Ak chceme mat krásne ryby aj u nás, tak sa k nim aj tak začnime správať !!! CaR
DaDDoGuMp
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 11. December 2010, 15:14:50 »

Ja mám 1. rok rybarsky a som spokojny Smiech na miestnych vodach 2x 6,5 as 7kg kapre a na vahu 7,5 kg kaprik Úsmev
Zaznamenané
Chuck
Hero Member
Príspevkov: 616

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 11. December 2010, 16:46:41 »

Tento rok som začal celkovou zmenou lovu kapra. Zmena montáži, gúľ, krmenia atď. Pri vode som bol o čosi menej ako rok predtým a z toho som mal tri výkendy bez ryby. Rýb bolo síce menej sčím spokojný veľmi niesom ale ich veľkosť bola podstatne večšia ako kedykoľvek predtým. Na miestnej vode som mal takmer každý úlovok večší ako moj starý osobák takže v tomto smere spokojnosť. Zmena bola oprávnená a dúfam že budúci rok bude aj čo do množstva rýb lepší Mrknutie
Zaznamenané
Vydra
Hero Member
Príspevkov: 515

CT Gemer

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 12. December 2010, 09:51:14 »

Sezónu  2010  hodnotím  ako mierne nadpriemernú . Bola to sezóna ktorá ma opäť posunula ďalej    v kaprárine nielen  po odbornej , materiálnej  stránke  ale aj  v spoznávaní  nových  rovnako „postihnutých“  kamarátov a priateľov oni vedia ktorý su to Mrknutie . Posunula ma ďalej  technicky  v  lovu kapra .  Spravil som si poriadok  v tom  aká značka  je tá správna pre mňa . V tomto roku  bolo umenie a aj kus šťastia  trafiť termíny na kaprárinu a skĺbiť  to s pracovnými  a rodinnými   povinnosťami. Veď počasie ktoré bolo v tomto roku   tak ako písal Charlie sa vymyká  bežnému  rybárskemu  roku  ale s tým sa budeme musieť  do budúcna popasovať my všetci . Jarnú  rybačku  som začal  na Palotáši. Objednaní termín po  rakúskych pretekoch bol ten správny . Bola to jedna z  k najkrajších rybačiek   za posledné roky  na ťažkej Palotáši .Stretli sme sa tam dve partie z jedného mesta  a stálo to zato. Ulovenie takmer  250kg rýb z toho  5 ks cez 10kg , 2ks  cez 15kg  , 1ks  17,30kg ,1ks 18,40 kg . Ja  som  hranica 20 kg tentoraz  neprekonal ale kamarátom  sa podarilo  uloviť kapra cez 25kg hranicu!  Veľké  ĎAKUJEM patrí Charliemu  ktorí „ukuchtil“ tie správne  gule. Tento rok som  zanevrel na Slovenské vody a rieky. Z naplánovaných   rybačiek na Slovensku som realizoval  len   týždeň na Zemplínskej šírave  v mesiaci júl  kde som sa cez 10 kg  nedostal. Krátka lov  na VN  Levkuška a  úspech v podobe   10kg  a 12kg  kaprov.  Veľmi som sa tešil na  návrat na rieky   Latorica  a Bodrog kde  som mal  byt  v mesiacoch jún a júl  no počasie    prekazilo  naše plány . Na   kaprárskom maratóne Ľuboreč   v mesiaci August nám  neprialo šťastie pri losovaní miesta lovu  ale stretnutie s chlapmi s fóra (Nooki, Majo, Ivan Fabian , Hofi,   Doky ,Karči atď )  a atmosféra kaprárskych  pretekov bol zážitok  ktorí vynahradil neúspech  nášho teamu. Jeseň  bola v znamení  krátkych lovov  na domáce vody v okolí a  vidieť každodennú  nie najružovejšiu  realitu  rybárstva  .Mrazivý november sme ukončili  na  Maďarskej Palotáši   a opäť trafenie  mierneho oteplenia nám prinieslo úspech ulovenia  krásnych  rýb 15kg,  16kg, 18,70kg , 19,10kg .Nech je rybárska šťastena  v roku 2011 tak naklonená ako tento rok . Dúfam a verím že aj   fórum Slovenského rybára prispeje k odbornému ale aj ludskemu  rastu mladých  aj skúsených rybárov  ktorých kaprárina očarila .
Vydra
Zaznamenané
Ďula
Hero Member
Príspevkov: 1 084

Idem si za svojím snom !

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 12. December 2010, 10:53:58 »

No moja sezóna dopadla celkom dobre .........na domácich pretekoch som skončil štvrtý  .......a v priebehu roka to išlo tiež celkom dobre.............tak isto z nástrah ma prekvapila hlavne firma strabaits ..........na rok už chcem zmeniť len to nech som častejšie pri vode !!! asi hned prvá výprava bola na domácej vode de som sa strašne prekvapil s dvomi kaprami jeden lysec a šupík jden mal 14kg a druhý niečo cez 14kg boli chytené na gule od starbaits o niečo neskôr ma prekvapil aj ked menší ale krásne stavaný 9kg šupi dalšie výpravy na túto vodu už neboli také dokonalé............zvyšné výpravy som strávil na jednej nemenovanej rieke o ktorej som tento rok zmenil názor a to dosť razantne de som strašne dobre zachytal na bolie starbaits ale musí spomenúť aj gule od Dynamitebaits ...to bola najlepšia rybačka v živote nenudili sme sa tam ba naopak už nás z udíc ruky boleli šupináče opisovať nebudem ale dalšia vec ktorá ma prekvapila bola že ked som si šiel zachytať na plaváčik chytal som plno 8cm kapríkov (nádherných) aj napriek tomu že sa tam kapre nenasádzajú .....tod moja sezóna v skratke 
 carp Mrknutie
« Posledná zmena: 25. August 2011, 22:56:24 od carp » Zaznamenané

---------->Catch and Release<----------
PREDÁM OLOVÁ TVARU GRIPPA, GRIP, HRUŠKA A SUMCOVÉ KONTAKT "SS" Úsmev
Šupi
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 12. December 2010, 11:56:53 »

Ja som v celku spokojný ,až na to , že som chodil pre málo času dosť málo k vode ...bolo to vačšinou a pár hodinových rybačkách ....na dlhšie som sa dostal len cez dovolenku ...ale myslím , že môžem byť spokokjný ...chytil som si tento rok svoj osobák ..aj ked to nebolo žiadne monštrum "83cm 10.5kg" , ale spokojnosť aj tak ....naučil som sa pri vode opäť nové veci , ktoré ma dúfam budúci sezonu posunú v kaprárine vopred a pomôžu mi uloviť väčšie kapre ... Mrknutie
Zaznamenané
dmfriend
Hero Member
Príspevkov: 500

Trnava ®Team

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 12. December 2010, 17:08:06 »

Ak by som mal zhodnotit tuto sezonu, tak by som ju nazval priemernou. Medzi prve rybacky mozem zaradit pokus v marci, ked denne teploty dosahovali okolo 0 a nocne okolo -7 stupnov, bohuzial sa nam za tyzden nepodarilo spravit zaber. Druhou, da sa povedat uspesnou rybackou bolo strenutie priaznivcov casopisu SR, kde sme si skvelo zachytali ako aj kapre aj pstruhy! Kedze dokopy sme tam boli traja kaprari, nahodou sa mi podarilo vyhrat medajlu kapor Úsmev) Prave tato rybacka ma velmi prijemno potesila spoznanim novych skvelych ludi, som rad, ze som mohol spravit taku radost Ludikovi20 zdolanim kapra do 10 kg. Velmi chcem podakovat Jarovi za skvely napad s usporiadanim tejto akcie. Najhorsie tento rok boli zaplavy, ktore vyplavili moje oblubene reviry, uplne ich zmenili. Tu spomeniem krasneho vytrapeneho a vysedeneho lysacika o hmotnosti 10,5 kg. Cez leto bolo vela vyprav k vode s priemernymi ulovkami. Nove vody, ktore som zacal objavovat, kedze na mojich reviroch sa nedalo absolutne chytat boli prijemnym spestrenim.  Na tychto novych a neprebadanych vodach som spravil par kaprikov do 10 kg, no sklamany som odchadzal po strate asi troch kuskov cez 15+ pri clne a v zelinach..Mensich vyprav bolo skutocne neurekom. Poslednu vypravu sme sa rozhodli stravit na VN Kralovej. Bohuzial sme trafili velke oteplenie, a kaprikom to moc nevyhovovalo, tak sme skoncili po 10 dnoch bez ryby. Som velmi rad, ze mohol spoznat novych ludi, a hlavne chcem podakovat mojim spolubojovnikom a partakom, ktori chodia somnou na ryby. Vsetkym prajem krasne sviatky, ktore su pred nami a este lepsiu sezonu ako bola tohtorocna.
Zaznamenané
fanatik:D
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 12. December 2010, 19:35:41 »

mne sezona vyšla tak priemerne.zvýšil som si dvakrát osobák Smiech prvý mal 8,5 kg a druhý 10,25 kg Smiech ale na plavačku som si zachytal perfektne. každá rybačka ryby nad 25 cm  Úšklabok
Zaznamenané
Pepo711
Hero Member
Príspevkov: 1 834

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 12. December 2010, 21:50:55 »

Ja som mal veľmi dobru sezónu.Cieľ ktorý som mal som si splnil.Zvýšil dvakrát osobák a ešte čo som ani vo sne nesnívalo keď som pomáhal pri zdolaní 115kg sumca a ešte som chytil sam 35kg.Škoda tých nepremenených rýb čo mi ušli,ale to sa stava asi každému... :)Teším sa na novú a ciele sú už stanovene... Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

Všetko zlé je na niečo dobré...
samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 15. December 2010, 22:46:52 »

ja nie som spokojny,...moj ciel bol kapor nad 10kg co sa nepodarilo,...zato 3 deviny nejakych okolo 7 a,...
ale pozitivum je, ze som rozhodnuuty na ake boilie budem chytat,..na Lastiu,...
Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
angler
Sr. Member
Príspevkov: 290

Zobraziť profil
« Odpoveď #27 kedy: 16. December 2010, 15:56:01 »

Vzhľadom na to, že rybám sa intenzívne venujem iba druhy rok, bol to viac menej pre mňa rok hladania nových miest v okoli a naberania skúsenosti ako samouk, keď že nemám žiadneho skúseného rybára po boku. Ale tento rok hodnotím vcelku pozitívne, s osobákom 12 kg, si myslim, že to je dobré. 
Zaznamenané

angler
Bocian
Full Member
Príspevkov: 194

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 16. December 2010, 19:24:38 »

No pripajam sa k michal80 moja bola ties stych najslabsich ak nie najslabsia.
Zaznamenané
Tino
Hero Member
Príspevkov: 596

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 13. Január 2011, 16:30:06 »

Sezóna 2010? takže, plány boli velmi veľké  Úšklabok stoho na kažej výprave kde sme sa s kamarátom zúčastnil sme vychytili dažde, búrky, zimu a vysoké hladiny vôd, raz nás vytopilo doslova teda mňa úplne ked som sa zobudil v noci na to že, som ležal vo vode ktorá mi pretekala už až na lehátko kde bolo tak + - 1cm - 2cm vody to bolo iba prežívanie do rána pokiaľ sme sa prelodili na druhú stranu aj s vecami samozrejme všetko za dažďa... začiatok sezóny som mal dosť chudobný na úlovky, strávil som pri vode dosť veľa nocí ale jedna výprava týždňová sa nám vydarila a myslím si že nahradila všetky mínusy zesóny 2010
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk