AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 21:56:57

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 096 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Drop shot
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 2 [3] Tlačiť
Autor Téma: Drop shot  (Prečítané 9294 krát)
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #30 kedy: 28. Január 2016, 11:42:24 »

So zubacmi na DS mate ake skusenosti? Chcel by som to skusit z clna s vecsimi smakmi na rok vo vecsej hlbke
Zaznamenané
Stickler
Jr. Member
**
Príspevkov: 92

UL prívlač , feeder a plavačka.

Zobraziť profil
« Odpoveď #31 kedy: 28. Január 2016, 13:07:30 »

moje najbežnejšie gumy  Mrknutie 

Mááááária to ich máš koľko? Tak mám čo dokupovať. Značka?

Ako povedal Palusko  Mrknutie , RedBass z www.nastrahy.cz a Berkley sú moji favoriti . Ale super sú aj gumy od daiwa, gunki, illex ...
Zaznamenané
Stickler
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #32 kedy: 28. Január 2016, 13:15:29 »

Stickler a aký vlasec, zostavu používaš? resp. by si z osobných skúsenosti odporučil?

V 99% používam NANOFIL od Berkley : Na stojáky a pomalú vodu pri jemnom chytaní do 5g používam priemer 0,08 a 0,10 . Na Dunaj a ťažké vody s prekážkami 0,12 - 0,17 záťaže 6-10 g. Vždy používam FC (fluorocarbon) priemery 0,18 - 0,35 podľa cieľovej ryby a podmienok . Dĺžka nádväzca 0,5 - 1 m , vždy používam obratlík (mierne vyššia nosnosť ako FC) na spojenie nadväzca a nanofilu. Obmedzí to aspoň zčasti krútenie a aj výmena nadväzca je rýchlejšia .
Zaznamenané
Stickler
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #33 kedy: 28. Január 2016, 13:20:24 »

So zubacmi na DS mate ake skusenosti? Chcel by som to skusit z clna s vecsimi smakmi na rok vo vecsej hlbke

Sú situácie kedy DS nemá konkurenciu , ale občas berú len klasický jig pri prepade alebo zo dna . Osobne sa zubáčom moc nevenujem, väčšinou sa nejaký utrie pri love ostriežov  Úsmev .
Toto je jeden z najväčších machrov na lov zubáčov a dravcov na DS https://www.youtube.com/watch?v=szkmtrUzQMo
Zaznamenané
matotn
Jr. Member
**
Príspevkov: 83

Zobraziť profil
« Odpoveď #34 kedy: 24. September 2016, 20:19:24 »

Ja som na drop shot začal chytat len prednedávnom ale doslova som si ho zamiloval. Páči sa mi hlavne to že si viem nastrahu podrzat na jednom mieste a doslova sa snou len hrať. S hacikmi a záťažou si hlavu nelamem. Háčiky pouzivam Owner s vatsim očkom neviem presne aké majú označenie. Uzlov som používal niekoľko ale pouzivam už len jeden ktorý som našiel niekde na internete je to pevný uzol a hacik v ňom krásne stojí presne ako má, ak by niekto chcel napíšte a skusim ho nájsť na nete. Záťaž si odlievam sám doma do klasických foriem na jiggove haky stačí len kúsok dratu a troška šikovnosti😀
Zaznamenané
Crown
Newbie
*
Príspevkov: 20

Zobraziť profil
« Odpoveď #35 kedy: 27. September 2016, 14:38:01 »

matotn, kludne sem ten uzol hoď, zvýši to kvalitu príspevkov a niekomu snáď aj pomôže , možno to budem aj ja  Mrknutie
Zaznamenané
mato167
Sr. Member
Príspevkov: 497

Zobraziť profil
« Odpoveď #36 kedy: 02. Október 2016, 19:54:32 »

je prút Delphi Wild Spin 2,4 m 7-32 g vhodný aj na drop shot? Chcel by som ho na stredne ťažkú prívlač, ale aj na drop shot, ale nie som si istý či sa na drop shot hodí. Resp. viete odporučiť nejaký prút na drop shot?
Zaznamenané
Stickler
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #37 kedy: 17. Január 2017, 13:56:43 »

je prút Delphi Wild Spin 2,4 m 7-32 g vhodný aj na drop shot? Chcel by som ho na stredne ťažkú prívlač, ale aj na drop shot, ale nie som si istý či sa na drop shot hodí. Resp. viete odporučiť nejaký prút na drop shot?
Spomínaný prút nepoznám, ale na strednú privlač a drop-shot bude fajn. Gramáž by som odporučil niekde v strede 10-20g . Ja osobne chytám hlavne ul drop-shot 3-6g.
Zaznamenané
zubaty23
Newbie
*
Príspevkov: 1

Zobraziť profil
« Odpoveď #38 kedy: 20. Október 2018, 19:52:10 »

caute vsetci... taka otazocka... na DS chytate v akych hlbkach ?
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #39 kedy: 23. Október 2018, 07:18:06 »

caute vsetci... taka otazocka... na DS chytate v akych hlbkach ?

V akych treba Úsmev Vacsinou v nie prilis hlbokej vode. Ja osobne tak max. cca 5 metrov?
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk