AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:21:43

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  MIX
| | | |-+  Najobtiažnejšie uloviteľný dravec na prívlač
« predchádzajúce ďalšie »
Anketa
Otázka: Ktorú rybu je podľa vás chytiť najtažšie? (prívlač)  (Hlasovanie ukončené: 14. November 2010, 18:22:58 )
Ostriež - 0 (0%)
Zubáč - 10 (34.5%)
Šťuka - 0 (0%)
Sumec - 6 (20.7%)
Jalec - 0 (0%)
Boleň - 8 (27.6%)
Pstruh - 1 (3.4%)
iné - 4 (13.8%)
Celkovo hlasov: 14

Strán: 1 2 3 [4] Tlačiť
Autor Téma: Najobtiažnejšie uloviteľný dravec na prívlač  (Prečítané 9281 krát)
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 09. November 2010, 10:44:43 »

...v  zimnom období /december,január/ konkrétne na rieke Bodrog mám s boleňmi takú skúsenosť,že ak sa ryba "prezradí" zalovením, je poväčšine ulovená... konkrétne som mal prípad,tuším to bol koniec novembra alebo začiatok decembra ... bolenie zalovenie - náhod - dve otočenia kľučkou navijaka - záber - následné zdolanie ryby...po chvíli sa situácia zopakovala...dve zalovenia,dve hody, dve-tri otočenia kľučkou a dve ryby... Mrknutie ...tá letná obozretnosť boleňa akoby sa vytratila /samozrejme aj beličky/... Mrknutie
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #46 kedy: 09. November 2010, 10:57:28 »

... stále sa však "krútime" okolo zubáča a boleňa... ako som písal predtým, mám dojem, že predsa tá hlavátka a ako píšu aj poniektorí "veľký" pstruh sú tými naj. ... /podľa mňa/... iné stravovacie návyky,obozretnosť,dostatok výberu potravy,možno netypická potrava /menšie hlodavce,žaby a pod./... v letných mesiacoch je skôr výnimkou uloviť hlavátku na rieke, kde sa vyskytuje... pochybenie zo strany hlavátky prichádza  snáď iba pri muškárení /aj to nie často/, keď je aj väčšia hlavátka "oklamaná" malou záťažovou nymfou a pod. ... je to z jej strany opatrnosť?? - nie je predsa odkázaná loviť malú nástrahu... prečo hlavátka v tom čase neatakuje umelé nástrahy, hoc sú rieky aj v tom čase "nabité" prívlačiarmi?Čo??? ...veľa otázok, málo odpovedí - samozrejme v prospech týchto obozretných rýb...
Zaznamenané
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #47 kedy: 09. November 2010, 11:01:49 »

Na Slovensku sa na privlac je najtazsie ulovit zraloka modreho a basta Smiech

Zaznamenané
Longi
Hero Member
Príspevkov: 2 268

Zobraziť profil
« Odpoveď #48 kedy: 09. November 2010, 11:08:00 »

...Jaro, s hlavaňou máš určite pravdu...myslím nad 1m Smiech Mrknutie...
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #49 kedy: 09. November 2010, 11:23:15 »

Stačí uviesť malý príklad. Každoročné zájazdy rybárov do Mongolska za tajmeňmi /Hucho taimen/, končia poväčšine vcelku úspešne, no prevažne sa lovia ryby menšie. Nad 130cm je tajmeňov ulovených málo. Prečo??? Tie ryby tam sú a predsa odolajú prívlačovým nástrahám.Nie je to prefíkanosťou tých väčších exemplárov? Pamätám si prípad, keď rybár mal to šťastie / v neskorých večerných hodinách/ a pozoroval veľkého tajmeňa na rieke, ako postupne ulovil mladé lumíky /miestne hlodavce/, ktoré sa snažila stará samica previesť cez rieku. V žalúdku tajmeňa ich tuším skončilo 6 ks. Na tom mieste predtým konkrétny rybár lovil počas dňa, no tajmeň nejavil záujem o ponúkanú prívlačovú nástrahu. Náhoda?
« Posledná zmena: 09. November 2010, 11:33:23 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #50 kedy: 09. November 2010, 11:43:31 »

http://www.youtube.com/watch?v=ghCZqNbKEcI&feature=related

chcem... Úsmev
Zaznamenané
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #51 kedy: 09. November 2010, 11:54:50 »

Prečo sa krútime okolo zubáča a boleňa .. no asi preto, že sú to "naše ryby". Hlavátka je pre mňa a predpokladám i pre mnohých ďalších príliš vzdialená .... až kdesi na horizonte našich rybárskych schopností a možností Gúľam očami

A ešte k obozretnosti hlavátky ...       ... ale toto bude asi tá výnimka, čo potvrdzuje pravidlo ... už len preto že bola ulovená u nás na dolnom toku Hrona

Tuším 4 roky dozadu miestny, povedal by som sviatočný prívlačiar, ju lapil.        ... v lete Šok
Ako malúúú beličku  Šok na malú plandavku, po tom čo sa mu prezradila zalovením. A eštektomu akým zalovením ... chňapla po plávajúcom ohryzku od hrušky na čo je šťastný lovec ulovil tuším hňeď na prvý hod.
Teda neviem ako sa k nám dostala, ale musela byť hrozne vyhladovaná

Chlapci, ale ja naozaj nežartujem - bol som pri tom, ... ale nie ako šťastný lovec Neviem čo si myslieť/Nerozhodný

P.S. Hodnú chvíľu mal lovec dilemu, čo s ňou  ... ale nakoniec za zachoval rytiersky ... a čo s ňou bolo ďalej to vie len Sv. Peter  Mrknutie .... a jeho šéf

« Posledná zmena: 09. November 2010, 12:39:56 od oreno » Zaznamenané
kolac
Hosť
« Odpoveď #52 kedy: 09. November 2010, 13:35:33 »

no orenu tak apo pises, hlavatka je snom mnohich znas..., je to moja najviac chcena ryba..., toho roku som sa na nu vykaslal, dufam ze dalsi rok mi to nevrati, a nevykasle sa ona na mna ... Čo???
Zaznamenané
Longi
Hero Member
Príspevkov: 2 268

Zobraziť profil
« Odpoveď #53 kedy: 09. November 2010, 13:54:40 »

...oreno, ale to isté môže rybár zo sev. Slovenska povedať o sumcovy Mrknutie, vzdialená ryba...
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #54 kedy: 09. November 2010, 13:55:19 »

Prečo sa krútime okolo zubáča a boleňa .. no asi preto, že sú to "naše ryby". Hlavátka je pre mňa a predpokladám i pre mnohých ďalších príliš vzdialená .... až kdesi na horizonte našich rybárskych schopností a možností Gúľam očami

A ešte k obozretnosti hlavátky ...       ... ale toto bude asi tá výnimka, čo potvrdzuje pravidlo ... už len preto že bola ulovená u nás na dolnom toku Hrona

Tuším 4 roky dozadu miestny, povedal by som sviatočný prívlačiar, ju lapil.        ... v lete Šok
Ako malúúú beličku  Šok na malú plandavku, po tom čo sa mu prezradila zalovením. A eštektomu akým zalovením ... chňapla po plávajúcom ohryzku od hrušky na čo je šťastný lovec ulovil tuším hňeď na prvý hod.
Teda neviem ako sa k nám dostala, ale musela byť hrozne vyhladovaná

Chlapci, ale ja naozaj nežartujem - bol som pri tom, ... ale nie ako šťastný lovec Neviem čo si myslieť/Nerozhodný

P.S. Hodnú chvíľu mal lovec dilemu, čo s ňou  ... ale nakoniec za zachoval rytiersky ... a čo s ňou bolo ďalej to vie len Sv. Peter  Mrknutie .... a jeho šéf
...ako Longi naznačil - hlavátky nad 1m... nie ich mladšie kolegyne... Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
patqo
Newbie
*
Príspevkov: 28

Zobraziť profil
« Odpoveď #55 kedy: 10. November 2010, 20:56:39 »

Toho roku som chitil vobec svoje prve rybyb na privlac v zivote....stuku,ostrieza a zubaca......ale zubaca chitit je drina
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #56 kedy: 11. November 2010, 08:21:47 »

Najma ak nebere...alebo ich kazdy bere a nie su. Ak pojdes na vodu, kde su zubace a ich najdes tak tahas jedneho za druhym....a to sa moze stat aj s velkymi kusmi, ale nemusi Úsmev
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #57 kedy: 23. November 2010, 11:40:31 »

Stačí uviesť malý príklad. Každoročné zájazdy rybárov do Mongolska za tajmeňmi /Hucho taimen/, končia poväčšine vcelku úspešne, no prevažne sa lovia ryby menšie. Nad 130cm je tajmeňov ulovených málo. Prečo??? Tie ryby tam sú a predsa odolajú prívlačovým nástrahám.Nie je to prefíkanosťou tých väčších exemplárov? Pamätám si prípad, keď rybár mal to šťastie / v neskorých večerných hodinách/ a pozoroval veľkého tajmeňa na rieke, ako postupne ulovil mladé lumíky /miestne hlodavce/, ktoré sa snažila stará samica previesť cez rieku. V žalúdku tajmeňa ich tuším skončilo 6 ks. Na tom mieste predtým konkrétny rybár lovil počas dňa, no tajmeň nejavil záujem o ponúkanú prívlačovú nástrahu. Náhoda?
   jaro kamarat bol tento rok v mongolsku a bol sklamany ze vecina hlavatok sa lovy na presite ryby-lipne, lenoky, na sumcove pruty... bol sklamany v tom ze si myslel ze vsetko tajmeny lovia na voblery, rotacky apod. ale skutocnost bola uplne ina... teraz ked vidim tie fotky mega tajmenov tak som tiez skepticky...
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #58 kedy: 23. November 2010, 17:19:08 »

...v mojom príspevku som mal na mysli skôr veľkosť ulovených rýb ako druh nástrah ... vlastne to, že väčší dravec je obozretnejší ako jeho "mladší" a menej skúsený súkmeňovci...
...uvediem príklad z našej rieky... vidíš niekedy vláčiť na Hornáde niekoho, kto ako nástrahu použije mŕtvu myš? ...tie pstruhy 60+ už majú naše umelé nástrahy dávno "prečítané"...mýlia sa minimálne a možno atypické nástrahy sú tým pravým "orechovým"  Mrknutie Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #59 kedy: 23. November 2010, 17:35:30 »

Ono by to chcelo nejaku studiu, ako sa ryby dokazu ucit ..
tak ako vieme, ze potkany su ucenlive, opice samozrejme a inde zivocichy, velmi velmi by ma zaujimalo ako su na tom ryby. Akvariove rybky vedia, kedy je ich cas krmenie a dokonca poznaju aj presne miesto kam sa obycajne krmivo dava. Dokazom toho je, ze ked su hladne, resp. podvecer uz sa zacinaju tocit iba okolo daneho krmneho miesta Mrknutie Rovnako verim, ze to funguje aj s kaprami .. no ako je to v skutocnosti s dravcami sa neodvazim povedat. Ja si osobne myslim, ze velmi tie nase nastrahy nie su okukane, len jednoducho tych vacsich ryb je menej a preto podla pravdepodobnosti sa aj menej chytaju...
Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
Strán: 1 2 3 [4] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk