AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

20.07.2019 20:31:41

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 064 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  MIX
| | | |-+  Najobtiažnejšie uloviteľný dravec na prívlač
« predchádzajúce ďalšie »
Anketa
Otázka: Ktorú rybu je podľa vás chytiť najtažšie? (prívlač)  (Hlasovanie ukončené: 14. November 2010, 18:22:58 )
Ostriež - 0 (0%)
Zubáč - 10 (34.5%)
Šťuka - 0 (0%)
Sumec - 6 (20.7%)
Jalec - 0 (0%)
Boleň - 8 (27.6%)
Pstruh - 1 (3.4%)
iné - 4 (13.8%)
Celkovo hlasov: 14

Strán: [1] 2 3 4 Tlačiť
Autor Téma: Najobtiažnejšie uloviteľný dravec na prívlač  (Prečítané 9137 krát)
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« kedy: 07. November 2010, 18:22:58 »

V ankete ide hlavne o bežné úlovky, vynechal som ostračku, mrenu atď. Namiesto toho máte voľbu iné.
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:23:23 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 07. November 2010, 18:26:33 »

Vec je ze pstruha na vlacku som este nechytil...ze vraj je rafinovana ku***a Smiech
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:24:04 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
džony
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 07. November 2010, 18:49:31 »

ja som nechytil na privlac zenu    patri pod ineee Smiech Smiech    ale ani kapra a ani amura
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:24:28 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 07. November 2010, 20:03:37 »

Pravda to je...ine je dost siroky pojem. Ale kapor sa z casu na cas ulovy a aj do ust na vlacku. Nie len na trojhak do chrbta  Hnev

Zostanme pri rybach...lebo inak pre mna najtazsie sa lovi netopier, zaberov mavam pocas leta jedna radost, no uplatnit som doteraz nevedel ani jedneho Smiech Ocividne ti ide za nastrahou a nic.
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:24:48 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #4 kedy: 07. November 2010, 20:46:06 »

Nechcem velmi ovplyvnit tu anketu, ale zatial to vychadza podla predpovede Úsmev .. inac nenasiel som tu temu Bolen nikde na fore, myslim, ze by sa zisla .. nasiel som vynikajuce miesta na tuto rybu, ale ta ryba je cisty hlavolam a kto chyti cielene bolena, sumca a ma chyteneho zubaca 80+.. mal by mat hodnotenie majster privlaciar.. a takych je podla mna zatial malo Úsmev
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:25:07 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 07. November 2010, 20:53:51 »

Hirmi okolo bolena som mal takisto nieco take....no v poslednej dobe sa ta hmla vycistila a coraz viac sa cisti. Nehovorim ze vzdy ho ulovim, no sa nestazujem. A ak ulovis jedneho vo vacsine ulovis aj viac. A nehovoriac ked uz zacnem hmatat po novych extra vecickach....ver my je zopar nastrah a technik, ktore su bomba na bolena.

Zase na aku rybu neexistuje system?? Smiech
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:25:26 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. November 2010, 21:08:24 »

Hirmi okolo bolena som mal takisto nieco take....no v poslednej dobe sa ta hmla vycistila a coraz viac sa cisti. Nehovorim ze vzdy ho ulovim, no sa nestazujem. A ak ulovis jedneho vo vacsine ulovis aj viac. A nehovoriac ked uz zacnem hmatat po novych extra vecickach....ver my je zopar nastrah a technik, ktore su bomba na bolena.

Zase na aku rybu neexistuje system?? Smiech

Ty si ale majster privlaciar, takze uz mas techniky, najhorsie je urcite prelomit vzdy tu hranicu. Ja som sa tak nemohol dopracovat k zubacom, ale prisiel jeden a uz sa citim ovela lepsie a hlavne si viac verim, tak su aj vysledky.

Co sa tyka bolenov, nikdy som ich neskusal cielene lovit, ale kedze som ich nasiel, tak urcite si to pojdem vyskusat. Velmi sa mi inac paci toto video:) http://www.youtube.com/watch?v=5xDdf2gPY_g
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:25:46 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 07. November 2010, 21:15:10 »

Nie som majster, len dost casto na vode.

Ak bolen tak teraz testujem toto...samo ti povie ze ako to vyzera  Mrknutie http://www.youtube.com/watch?v=vpHeDJPmthk
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:26:12 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. November 2010, 21:23:49 »

Ak bolen tak teraz testujem toto...samo ti povie ze ako to vyzera  Mrknutie http://www.youtube.com/watch?v=vpHeDJPmthk

wow, vyzera to paradne.. myslim, ze trosku problematicke to bude na silnych prudoch v riekach, ale presne nieco take by sa mi hodilo na moje miesto..
« Posledná zmena: 07. November 2010, 21:26:45 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 07. November 2010, 21:29:52 »

wow, vyzera to paradne.. myslim, ze trosku problematicke to bude na silnych prudoch v riekach, ale presne nieco take by sa mi hodilo na moje miesto..
ja som dnes videl na vlastne oci co s tou hrackou Oki predvadzal,..je tu SUPER,..a urcite to bude fungovat
Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 07. November 2010, 21:31:14 »

Lov každého dravca je špecifický, má svoje zákonitosti. Ten rybár, ktorý si tie zákonitosti osvojí , nemá s ulovením dravca v rôznom ročnom období problémy. Vie ho vyhľadať a uloviť. Správne zvolené náčinie a množstvo odchytaných "rybohodín"  sú však základom.
Osobne mi v tomto zozname veľmi chýba hlavátka, ktorej by som dal č.1, za ňou by to bol s č.2 zubáč a trojku by dostal boleň.  Mrknutie
Zaznamenané
designed
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 07. November 2010, 21:36:27 »

Tak bolenov mam vymaknutych zopar. A v privlaci sa povazujem za amatera Mrknutie
Bolene je lahke chytat, len treba trochu prestudovat zivotny styl tej ryby, posobisko, sposob lovu, atd..
Cim vacsi bolen, tym viac je prefikany... Ale ze by bolo obtiazne chytat ich, to by som nepovedal.
Skor je obtiazne vysondovat miesto, kde tie bolene su. Vacsina sa zdrzuje v hufoch na jednom a stalom mieste, len tie vacsie zvyknu byt osamote, ale co som si vsimol, tak nejak extremne nemigruju...

Mne sa skor nedari so zubacom, ani za toho boha. Male stuky som pochytal na kvanta, ale vacsiu ani za toho boha Smiech
Ale uz sa tesim na leto a dobru bolenovacku, pfuuha...
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 07. November 2010, 21:38:19 »

Ináč diskutabilná téma, pretože každý dravec má aj svoje "dni", kedy ho k záberu neprinútime, či už je to ostriež,jalec, šťuka, sumec alebo zubáč. Potom príde možno hodinka alebo "Deň D", keď sa nestačíme čudovať... Mrknutie Všetko je odrazu naopak...
Zaznamenané
designed
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 07. November 2010, 21:40:30 »

a ti poviem, ze na bolena len v tych najextremnejsich prudoch. vzdy, ked si povies, ze tak tuto nema sancu byt ryba, lebo sa tam neudrzi, tak ver mi ze ten bolen bude presne tam Smiech
mne sa nie raz rozum zastavil, ze "ty vole, v takychto prudoch a viroch ryba?" - a presne stadial mam najkrajsie bolenove zazitky.
na bolena velke prudy a tahat po prude nastrahu, tak rychlo, ako rychlo ti len ruky dovolia Smiech
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 07. November 2010, 21:43:19 »

Ked stoja v prudoch..ale ak nestoja?? Hento co som dal je viac na stojate casti. Do prudov salmo thrill a basta, alebo bolenove olovko. Ale v tych hufoch to je zabava.

Moj nazor ze tych velkych mozno s tymto lahsie prekabatim. Ktora najtazsia?? Vsetko zavisi kto kde byva..pre mna aj pstruh, pre niekoho v horach uz aj jalec.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk