AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 22:55:01

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  REVÍRY
| | | |-+  ZAHRANIČNÉ REVÍRY
| | | | |-+  Rio Ebro & Embalse de Mequinenza (Španielsko)
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Rio Ebro & Embalse de Mequinenza (Španielsko)  (Prečítané 10377 krát)
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« kedy: 02. November 2010, 22:44:15 »

Ahojte,

zaujima ma tento revir. Info, kde sa daju zohnat povolenky, lovne miesta, poziciavanie vystroje, cena a naklady (vsetkeho) Úsmev a hlavne skusenosti s rybkami.
Kedze to neslo inde, tak mozte prihodit aj skusenosti so sumcami.
« Posledná zmena: 26. Marec 2015, 07:56:45 od Jaro-moderátor » Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #1 kedy: 03. Február 2011, 14:42:41 »

Hirmi, toto je strasne siroka tema. Ja som bol na Ebre asi 20x, tak Ti mozem nieco poradit, ale napis presne o co mas zaujem. Na aku rybacku by si tam chcel ist ? Kapre alebo sumce ( privlac, vabenie ), ostatne dravce ? Daj konkretne otazky, ak budem vediet, odpoviem.
Zaznamenané

džony
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 03. Február 2011, 16:06:57 »

daj neco o privlaci   nastrahy a tak  ci pri dne ci pri hladine.dik
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #3 kedy: 03. Február 2011, 20:21:14 »

Privlacou som lovil len zubace a black bassy. Pri black bassoch je to jednoduche. Pouzivali sme velke gumy, tahane velkou rychlostou tesne pod hladinou, alebo woblery roznych znaciek v tvare belicky, tiez tesne pod hladinou. Prides peso do nejakej zatoky, alebo clnom do nej potichu vplavas. Black bassa najdes v pohode volnym okom, je tam priezracna voda. Supnes to pred neho, ten okamzite vystartuje a agresivne napadne nastrahu. Zdolavanie je uplna parada. Vyskakuje nad hladinu ako blaznivy, musis sklopit spicku pruta do vody Úsmev
Zubace sme privlacou lovili iba rano, tak dve hodinky. Ked vyslo slnko a zacalo pripekat, prestali brat. Pomocou sonaru sme ich nasli pri potopenych krikoch a klasickymi jigmi vsetkych farieb sme ich tahali jedna radost.
Potom sme presli na troling. Jazdili sme tesne okolo skal popri brehu, woblery sme sa snazili dostat tesne ku dnu. Hlbka asi 3 az 5 metrov.
Cez den brali na tmavsie farby, po zapade slnka na kriklave, fosforeskujuce. Pouzival som vacsinou rapaly. Cez den ich spolahlivo atakovali aj kapre. Kazdy den sme okrem zubacov chytili aj par kaprov. Obcas sa pomylil nejaky sumcek, ale toho sa nam nikdy nepodarilo zdolat.
Zubacov tam chytaju aj na belice, ale to som tam nikdy neskusal.
Priemerne ulovky su od 45 do 65 cm, za jeden den intenzivneho lovu sme chytili na hlavu cca 25 -30ks. Z toho tak 5ks cez 70cm. Torpedo okolo 1m sa podari len obcas.   
« Posledná zmena: 03. Február 2011, 20:25:46 od DonPEPE » Zaznamenané

džony
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 04. Február 2011, 00:19:39 »

tak dakujem za info sefe  takze si si uzil,myslim rybacku Smiech    aspon som si to predstavil ked ne zazil Mrknutie     zaujima ma spanielsko a sumcia privlac iba som chcel vedet viac,dik za čas.
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #5 kedy: 04. Február 2011, 07:54:47 »

Po pravde na Ebre sa sumce privlacou chytaju vynimocne. Na hornej priehrade sa vabi a na dolnej sa chyta na pelety. Je to najrychlejsi sposob ako ulovit sumca.

« Posledná zmena: 04. Február 2011, 07:59:13 od DonPEPE » Zaznamenané

džony
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 04. Február 2011, 10:12:15 »

to ti verim  preto je dost malo informacii o vlaceni sumca na ebre,ale verim ze keby chytavaju vnoci na hladine tak nachytaju  len treba vedet ako  Mrknutie
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #7 kedy: 04. Február 2011, 10:53:01 »

Urcite sa nachytat daju, ale vyssie uvedene sposoby su rychlejsie a clovek tam ide vacsinou na pat - sedem dni. Zabery sumcov pri prilvaci nie su ojedinele, ale s naradim na zubaca nemas sancu Smútok Ked sa co len taka 150tka rozbehne, tak si vybavený Úsmev Ani ju nepribrzdis a cievka je prazdna.

V noci je chytat zakazane. Nebol som tam posledne dva roky, ale predtym to bolo tak, ze na Ebre bola vynimka do 24:00, inak v celom Spanielsku sa lovi len do zapadu slnka.
Zaznamenané

džony
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 04. Február 2011, 11:24:43 »

naradie na sumciu privlac mam to sa neboj Mrknutie    ze sa nemoze chytat celu noc tak to mi je novinka,ja viem ak si to zaplatis tak chces aj nachytat  tak preto ine sposoby lovu ale kolko krat je to tak ze privlac este viac prekvapi,co taka plandavka ajej pukanie na hladine,ale najprv sa to treba samozrejme tiez naucit,tie sposoby co si menoval ty su uz urcite overene na ebre.
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #9 kedy: 04. Február 2011, 11:36:22 »

Na Ebre sa urcite nikdy nemohlo chytat po polnoci. To viem na isto. Chodia tam kontroly a dost casto. Na clnoch, na dzipoch, na mopedoch. Je tam uz vela obmedzení.

Ja nie som ziadny prebornik v privlaci, aj ked sa kazdy rok snazim co to naucit a na jesen sa jej venujem. Po styroch hodinach hadzania a menenia nastrah bez zaberu vsak clovek uz o sebe pochybuje. Ci to vobec robi spravne a tak  ..... Ubezpecujem Ta, ze na Ebre je prebornik kazdy, komu sa neleni rano vstat :-))))) Zatial dostatok ryb a reaguju pekne.

Sumcia privlac tam ma urcite miesto. Ved kde inde, ked nie v akvariu so sumcami s nazvom Ebro Úsmev
« Posledná zmena: 04. Február 2011, 12:27:50 od DonPEPE » Zaznamenané

džony
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 04. Február 2011, 13:19:03 »

skus nemenit tolko nastrah najdi si 2  ktorym veris a skusaj tie ,nekto hovori ze to je malo ze raz ide na to raz na to,ale kedze ty len skusas urcite by com nevolil vela nastrah  vyber si relax kopyto 12 cm a uvidis ze za 4 hodiny chytis skor  jak nonstop  menit,pre mna to je chore,ja mam par nastrah a na tie chytam z uspechom kazdy rok,ale taky oki by ti to hned vysvetlil ze to je kokocina ze treba viacej nastrah  ale kazdy ma ini system Mrknutie
Zaznamenané
Pedro36
Hero Member
Príspevkov: 1 112

SIGET Team Kúty

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 06. Február 2011, 15:31:03 »

DonPEPE prosím ťa písal si že si bol na Ebre už vela krat mohol by si mi poradit ako tam chodís? Nejakou dobrou cestovkou alebo na vlastnú päst. Je to môj sen íst si zachytat na Ebro a skôr ako ho zrealizujem zbieram info. Cestovku poznám zatial iba jednu " ORBIS".Poznaš lepšiu? A ešte mi povedz zhruba cenu za 7 dnový pobyt aj z cestou vlastným autom......Dakujem  Úsmev Úsmev
Zaznamenané
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 06. Február 2011, 16:56:03 »

Dzony ved aj JE to kokocina....ale zase nehovorim ze men kazdych 10 minut. Ked nemas 2 dni zaber na 12cm kopyto tak treba zmenu. Ja sa nedrzim fanaticky 2-3 nastrah, ale hladam zmenu vo vode. Napriklad pri istom stave beru radsej taky typ, pri inom stave hentaky typ. Vzdy to ma dovod. Samozrejme na kazdu rybu mam skatulu. Napriklad na bolena budem pouzivat nieco ine ako na zubaca ci sumca.

Pedro ved pohladaj v google "rybarske zajazdy Rio Ebro"...tych firiem je aspon 5.
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #13 kedy: 06. Február 2011, 17:10:19 »

Pedro36:ak chces ist na Ebro iba raz, rozhodne chod s cestovkou. Mas najvacsiu pravdepodobnost dobre si zachytat a zazit bezproblemovy tyzden. Doporucujem Ti stranku www.sumci.com. Tito borci Ti zabezpecia perfektny servis od ubytovania, cez povolenky az po sprievodcu vsetko. Pozicaju Ti aj vybavu.  Na ich stranke najdes potrebne info aj ceny.
Da sa letiet z Viedne do Barcelony, tam si na tych 380km pozicat auto. Ostatne mozes nechat na nich. Alebo ist autom, zobrat vlastnu vybavu. Je to zhruba 2100km, vsetko po dialniciach. Okrem pohonnych hmot musis pocitat s dialnicnymi poplatkami. Tieto sa menia, pred dvomi rokmi to vyslo cca. 150 eur na jednu cestu.

Pri opakovanej navsteve si uz dokazes poradit aj sam a mozes vyuzit len niektore sluzby. Napriklad povolenky, ubytovanie, cln ..... Sprievodcu uz platit nemusis.

Uplne najlacnejsia varianta je ist na vlastnu past vacsim autom, aby vas bolo viac, zobrat vsetku vybavu, stravu atd .... ubytovat sa v kempe.
V kempe ubytko 4eura na osobu na noc, el. pripojka tiez 4, stan 4,5eura, auto 3,5eura. Cln si treba prenajat, lebo dezinfekcia a cislo stoji viac ako pozicanie. Zapozicka clna cca. 100eur na den bez pohonnych hmot. Sprievodca od 50eur na den. Na jeden den vam aj staci.
Rybarske potreby su tam relativne lacne. 20kg velkych halibut peliet cca. 65 eur.   
Vsetky ceny su stare dva roky, mohli sa zmenit.
Zaznamenané

DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #14 kedy: 06. Február 2011, 18:27:42 »

Z kaprov sa na Ebre zblaznite Úsmev je ich tam naozaj vela, po troch dnoch nebudete vladat Úsmev treba to skombinovat. Ked tam uz budete, vyblaznite sa na kaproch, zubacoch a treba si ulovit aj velkeho sumca. Za tyzden sa to da krasne stihnut.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk