AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 23:43:35

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  REVÍRY
| | | |-+  SÚKROMNÉ REVÍRY
| | | | |-+  Carpraj-Búč
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 ... 29 Tlačiť
Autor Téma: Carpraj-Búč  (Prečítané 66435 krát)
fanatik:D
Hosť
« kedy: 27. September 2010, 15:22:11 »

Skúsenosti,fotky,....
Zaznamenané
marek
Hero Member
Príspevkov: 1 374

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 16. December 2010, 23:09:59 »

Pamätám, že bývalo lepšie, čo sa posralo? Kríza?
Zaznamenané

jani
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 17. December 2010, 17:17:24 »

Asi. A hlavne povodne.Vela ryb vyslo cez hradzu do potoka.A s potoka do dunaja.Po odloveny islo naspat asi 250 ks. kaprov  väcich rozmerov.
Zaznamenané
marek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 17. December 2010, 20:08:58 »

Myslíš, že sa tam dajú stále slušne zachytať kapre 15+?
Zaznamenané

Charlie
Hero Member
Príspevkov: 4 312

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 17. December 2010, 20:57:14 »

Oficiálne tam mal mať až 2 kusy 30+ Boli to šupináče. No tým , že každý rok vypustí vodu a ryby odloví , presťahuje ich do druhej vody a na jar zase naspäť im strašne ubližuje a roky si to neuvedomuje !!! Takže to tam stojí za prd !!! Ak by tie ryby nechal v jednej vode a nezlovoval , tak by to bolo OK.
Zaznamenané

wherever you go, be safe and whatever you do, do it intense
jani
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 17. December 2010, 21:03:50 »

To je pravda a od zahrad tiez poodnasaju a ani o tom nevie Hnev
Zaznamenané
michalzv
Full Member
Príspevkov: 237

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 17. December 2010, 21:10:14 »

No mne sa vystazoval ze mu ryby pokradli  Plač ale zachytat sa tam da akurat ze to prostredie je nie moc pekne myslim tie foliovniky na druhej strane Gúľam očami
Zaznamenané
marek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 17. December 2010, 21:15:12 »

K 30-tkam sa radšej nevyjadrujem, ani nechcem začínať debatu. Mrknutie

To vylovovanie, je to otázne, aj súhlasím s Tebou Charlie, aj pre kontrolu obsádky a údržbu to nevidím ako veliký problém. Rybám som nepostrehol, žeby to vadilo, samozrejme ideálny stav je niekde inde.
Veľa sa aj pošpekulovalo a nie všetko je pravda, niečo aj Ďula zatají aj pridá, no ako Ďula./  20-tky na matchku/ Úšklabok

Pýtam sa lebo som chcel vedieť reálny stav, nemám reálne info a kamoši tam chceli na rok vybehnúť. Dúfal som, že Jani bude presne vedieť, ale pravdu asi iba Dodi báči. Nepoznáte nikoho, kto bol pomôcť na výlove? Viem, že pár desiatok predal, ale nič hrozné, no vraj mu ryby pokradli cez zimu s tej dolnej sádky. Dopad povodní vôbec neviem.
A ryby dával naspäť až na jar nie ešte v zime?
Zaznamenané

jani
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 17. December 2010, 21:24:46 »

Pondelok ti dam presne info. Mam kamosa co bol pri vylove.
Zaznamenané
Charlie
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 17. December 2010, 21:29:38 »

Marek , ja viem tak , že tá voda býva cez zimu vypustená a suchá a vodu zachytí až na jar. Potom prenesú ryby.
Čo sa týka 30+ , tak jedného 25-27kg šupináča som tam videl na 100%. Možno ho nevážili , alebo aj vie koľko váži a o ňom tvrdí , že je to 30kg aby mal čím prilákať ľudí. No 25kg ten šupi má...
Čo sa týka toho "ubližovania" , tak si určite vieš predstaviť bioritmus veľkého kapra. Od septembra ako postune chladne voda a skracuje sa tzv. slnečný svit kapor prirodzene vyhľadáva zvýšené množstvo potravy a pripravuje si tukové a glykoproteínové zásoby na zimu. Zároveň sa končia rôzne štádiá hmyzu a aj bentosu vo vode. Čím menej potravy , o to väčšia zháňka za ňou. A v tomto potravinovom reťazci na konci októbra a začiatku novembra umelo vypustíme vodu a ryby odlovíme. Pomýlíme ich celý bioritmus a nie dobre pripravené a hlavne stresované ryby premiestnia niekam inam.... Z toho šoku nežerú ani žrať nebudú až do jari , čo má za následok rapídny úbytok zásob tuku , glykoproteínov a aj samotnej svalovej hmoty....
Okrem toho pri výlovoch sieťami tie ryby vždy niekoľko šupín stratia a na tých rybách sa už zub času podpísal na ošupení , koži , plutvách a pod.
Zaznamenané

marek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 17. December 2010, 21:41:37 »

Jasné Charlie to mi je jasné, ide mi o to, že ryby čo som tam chytil boli bez chyby a čo ma na Búči fascinuje je ročný prírastok, je tam nenormálne množstvo prirodzenej potravy.
Pekné sorty kaprov, aj aj.
Posledne ma odradil bordel čo tam ostal po pretekoch, vyzbieral som 6 vriec 120litrových, je pravda, že aj Ďula penil, no nemá to 100% pod kontrolou. Ale za tú cenu by som bral revír do nájmu aj ja, celkom to malo stúpajúcu tendenciu ale nejak sa to posralo, chválil som ho čo urobil z prázdnej vody, len mám pocit veľké plány a realizácia zastala. Nemal človeka čo by ho viedol v riadení súkromáku, najviac rád dostával od Mária z Durchu a to.......
Zaznamenané

Charlie
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 17. December 2010, 22:56:55 »

... áno presne tak , Sordel báči ... véééľký to kaprár z Durchu...
Zaznamenané

marek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 18. December 2010, 17:46:25 »

No neviem či kaprár, ale veľký je ............. Mrknutie
Zaznamenané

miro
Hero Member
Príspevkov: 640

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 19. December 2010, 19:06:27 »

Dva roky som tam nebol

Zaznamenané
miro
Hero Member
Príspevkov: 640

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 19. December 2010, 19:07:10 »

...

Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 29 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk