AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 06:50:37

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 093 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Pstruhová prívlač
| | |-+  HLAVÁTKA
| | | |-+  Hlavátková sezóna
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 Tlačiť
Autor Téma: Hlavátková sezóna  (Prečítané 67831 krát)
Berco
Jr. Member
**
Príspevkov: 66

Zobraziť profil
« Odpoveď #510 kedy: 17. November 2016, 21:50:52 »

ďakujem...tak skúsim aj ja zaútočiť :-)
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #511 kedy: 19. November 2016, 19:41:17 »

Včera sa nám na kaprovom Hrone pri ZH podarila iba jedna 2 kg rybka a tri zábery. Je to nejaké divné, ani jalec, pstruh, šťuka. Stále prší, dobré by to mohlo byť budúci týždeň. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
Richi
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #512 kedy: 25. November 2016, 20:48:12 »

Dnešné repete v Sin city, rovnako ťažká ryba, v Bystrici na vysokej vode jedna 70 ka. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
Berco
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #513 kedy: 25. November 2016, 23:06:06 »

Klobúk dolu, to gratulujem!...V takej vode...a neklesá a neklesá...aj chodia rybári loviť  hlavátky v tomto čase? Okrem teba...Mňa to odrádza, minulý rok som chytával síce vyššie proti prúdu ako v BB, ale stav ukazoval 86 cm...a teraz to ukazuje najakých 124 cm...
Zaznamenané
Richi
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #514 kedy: 26. November 2016, 09:24:47 »

Chodia, aj sa občas zadarí. Akurát je lepšie teraz okolo Podbrezovej, tam to nie je až tak vodnaté. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
Berco
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #515 kedy: 03. December 2016, 07:52:11 »

Polovica hlavátkovej sezóny za nami...Tak ako pokračuje sezóna?

Ja som bol dva dni, ale Hron je príliš kalný(nie že by som len tomu pripisoval neúspech). Nad Breznom vypustili MVE Filipovo a všetko usadené bahno sa strháva dolu, ešte aj v Podbrezovskom úseku to bolo vidieť...ale vraj sa pochytalo dosť hlavátok na Hrone tento rok...
Zaznamenané
Berco
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #516 kedy: 12. December 2016, 13:34:18 »

jedna z predchádzajúcej vychádzky...a len tak mimochodom, to tu fakt nikto nechodí na hlavátky? či len nepíše?

Zaznamenané
Richi
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #517 kedy: 12. December 2016, 19:19:43 »

Počasie bolo dobré, pochytalo sa dosť rýb, aj trofejných. Ale popri Hrone začína pobiehať príliš veľa ľudí s prešitými lipňami a podmierovými jalcami, tak sa ľudia asi príliš nechvália, aby vo vode aj niečo zostalo. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 668

Zobraziť profil
« Odpoveď #518 kedy: 12. December 2016, 19:35:04 »

jedna z predchádzajúcej vychádzky...a len tak mimochodom, to tu fakt nikto nechodí na hlavátky? či len nepíše?

My len snívame...A dúfame že raz možno..........
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Berco
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #519 kedy: 13. December 2016, 13:07:42 »

hej...rybárov je dosť, avšak tých lipňov som si nikdy nevšimol...mrenu, prípadne pstruha dúhového som videl našitého...
Zaznamenané
hlavatka
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #520 kedy: 26. December 2016, 18:53:32 »

...a len tak mimochodom, to tu fakt nikto nechodí na hlavátky? či len nepíše?

Nepíšu. Hlavátkovanie je tak citlivá vec že nepíšu a nechvália sa okrem pár jedincov, ktorí dávajú fotky na ktorých je vidieť aj miesto ulovenia všade možne po internete. Ide sa tvrdo po hlavátkach a nie len ja ale i moji priatelia sa poučili nikde nič nezverejňovať a už vôbec nie miesto ulovenia a najlepšie ani revír. Richi to s tými prešitými rybami veľmi trefne vystihol. I o tých trofejných rybách má pravdu, i my každý rok chytíme niekoľko z tých trofejných a nikde sa s tým nechválime, nikde nezverejňujeme fotografie, nerobí to totiž dobrotu.       
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #521 kedy: 27. December 2016, 03:17:17 »

Až takéto konšpirácie hádam nie Mrknutie nemusíš udať revír a dá sa to odfotiť, tak že nik nevie určiť miesto, prípadne rozmazať programom pozadie čo úplne znemožní identifikáciu a samotný lovec z rybou z foto krásne vystúpi.
Zostáva to však na každom rybárovi ako sa sám rozhodne postupovať, no ja osobne sa rád pozriem na našu kráľovnú riek a nemusím vedieť pod akou vŕbou bola ulovená.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Čeko
Hero Member
Príspevkov: 5 685

Zobraziť profil
« Odpoveď #522 kedy: 27. December 2016, 18:22:35 »

...a len tak mimochodom, to tu fakt nikto nechodí na hlavátky? či len nepíše?

Nepíšu. Hlavátkovanie je tak citlivá vec že nepíšu a nechvália sa okrem pár jedincov, ktorí dávajú fotky na ktorých je vidieť aj miesto ulovenia všade možne po internete. Ide sa tvrdo po hlavátkach a nie len ja ale i moji priatelia sa poučili nikde nič nezverejňovať a už vôbec nie miesto ulovenia a najlepšie ani revír. Richi to s tými prešitými rybami veľmi trefne vystihol. I o tých trofejných rybách má pravdu, i my každý rok chytíme niekoľko z tých trofejných a nikde sa s tým nechválime, nikde nezverejňujeme fotografie, nerobí to totiž dobrotu.       
hlavne že Facebook je plný ulovených hlavátok,dovolím si povedať že top miesta na úseku Hrona tečúci BB sú už dávno prefláknuté,tak nie je čo tajiť  Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
Berco
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #523 kedy: 30. December 2016, 18:35:48 »

Zdravím, zaujímavý pohľad na chytanie hlavátok od pána "Hlavátka".

Mojím úmyslom bolo prehodiť pár viet...nie ťahať informácie kde sa chytila za ktorým kameňom, samozrejme všetko je to o ľuďoch. Ak to vyznelo inak, tak sa ospravedlňujem...

Priznám sa, že nikdy som nemal problém povedať kamarátovi, prípadne rybárovi ktorý sa slušne opýtal ako sa darí kde, čo a ako - beriem to tak, že to nie sú "moje" ale "naše" ryby s ohľadom na to, že hlavátky chytám len 5 rokov a nemám žiadnu nad 100 cm - aby to nevyzeralo ako "mudrovanie".

Včera som ukončoval sezónu, stretol som jedného pána v dôchodkovom veku, ja som sa ponáhľal prezliecť kvôli defektu na pravej topánke. Pán sa predstavil celým menom, podal ruku a spýtal sa kde som bol, čo som chytil. Vravím, že som "dolnák", začal spomínať mená ktoré som poznal a potom spustil o hlavátkach.  Vravel to s takým oduševnením, že som aj zabudol na mokrú nohu a s otvorenými ústami počúval ako popisoval presne miesta, nástrahy a dĺžky/počty rýb. Potom vytiahol telefón a začal ukazovať fotky. Toľko zaujímavých informácií o rieke a hlavne samotných hlavátkach mi úplne vynahradilo včerajšiu nulu. Koniec koncov som zistil, ako "zle" pristupujem k celému lovu hlavátok ako takému - to je však druhá vec. Pán mi úplne sám od seba podal kopec informácií...

Tak isto asi pred dvoma týždňami, bol som aj s bratom naraz vybehol pánko, že čo som chytil..ja že nič, on zareagoval "k....a" choď tam a tam, veď to nie je možné...deň pred tým som stretol dvoch rybárov z Čiech, ukazoval mi ako natočil hlavátky v jame...niečo som im ukázal ja, povedal...

Tiež skúsenosť s predajcami povoleniek, tí tiež povedia kde ísť...

Nech to vyznieva akokoľvek naivne, chcel som tým povedať, že veľa(z mojej skúsenosti väčšina) rybárov sa správa ako priatelia, aj keď sa stretneme prvý krát a chceme si pomôcť...rybačka má byť predsa zábava, pohoda, oddych...a k tomu patrí aj tá chytená hlavátka tak si k tomu pomáhame.

Samozrejme je to moja skúsenosť, prípadne názor - tvoje skúsenosti aj realita môže byť iná...je kopec rybárov ktorý k tomu pristupujú inak ako k zábave Smiech...ale o tom - po tom...

Tlak na hlavátky je veľký(ehm, na ktoré ryby nie) a ešte aj teraz čo zvýšili počet vychádzok tak je to enormné, na taký Hron je to kopec rybárov - to je fakt.

Každopádne, máš moju úctu ak chytíte niekoľko trofejných hlavátok každú sezónu ako píšeš.

Nech sa teda darí...Miro
Zaznamenané
whiskysour
Newbie
*
Príspevkov: 4

Zobraziť profil
« Odpoveď #524 kedy: 27. Apríl 2017, 14:14:00 »

Zdravím všetkých hlavátkových fanúšikov
Úsmev , v sezone 2016 som sa prvý krát vyskúšal lov hlavátky... bolo z toho krásne "zero" Smiech, ktoré čiastočne pripisujem svojej neskúsenosti a čiastočne podmienkam ktoré boli (vypustená priehrada na Hrone a voda tiekla ako kakao). Každopádne lov vo mne zanechal krásny zážitok a pocit a už teraz sa teším na ďaľšiu sezónu Úsmev. Touto cestou by som sa chcel poďakovať bercovi, ktorý sa ma v mojej prvej skúsenosti ujal Úsmev. Do novej sezóny je ešte kopec času, a tak tento čas trávím zhánaním roznych publikácií a knižiek aby som mohol zatial aspoň študovať teóriu a spríjemniť dni čítaním o královnej, ktorá ma očarovala a to som ešte žiadnu ani nechytil Úsmev.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk