AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 22:14:09

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  Muškárenie - "priamy prenos"
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 83 84 [85] 86 Tlačiť
Autor Téma: Muškárenie - "priamy prenos"  (Prečítané 111108 krát)
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #1260 kedy: 07. Júl 2017, 15:04:49 »

double

Zaznamenané

mato167
Sr. Member
Príspevkov: 497

Zobraziť profil
« Odpoveď #1261 kedy: 07. Júl 2017, 15:27:36 »

pekna priroda, tie pstruhy su uz len bonus k tomu. pekne.
Zaznamenané
filip1986
Full Member
Príspevkov: 130

Zobraziť profil
« Odpoveď #1262 kedy: 09. Júl 2017, 16:54:03 »

Dnes som bol opäť trochu posvihat  zachytal som si, mal som konecne aj mobydicka jalca okolo 50cm,  ale urval mi to po chvíľke, jednu metrovicu sa mi podarilo zdolat- skoro som sa posral keď som to zbadal

Zaznamenané

Ryba je kamoš nie žrádlo!
filip1986
Full Member
Príspevkov: 130

Zobraziť profil
« Odpoveď #1263 kedy: 02. August 2017, 21:01:50 »

Konecne pekny jalec na suchu 40-50cm
Zaznamenané

Ryba je kamoš nie žrádlo!
matotn
Jr. Member
**
Príspevkov: 83

Zobraziť profil
« Odpoveď #1264 kedy: 19. November 2017, 19:02:52 »

Ahojte chalani. Mal by som jednu otazku. Niekde som kedysi videl alebo cital ze zataz musi byt sucastou nastrahy, aby som to upresnil ked strimer zavesim na ceburasku porusim nejaky zakon? Na jigstteamre chytam rad a pravidelne len potrebujem vediet ci.mozem pouzit aj takuto alternativu. Za odpovede vopred dakujem
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #1265 kedy: 20. November 2017, 10:07:44 »

Ahojte chalani. Mal by som jednu otazku. Niekde som kedysi videl alebo cital ze zataz musi byt sucastou nastrahy, aby som to upresnil ked strimer zavesim na ceburasku porusim nejaky zakon? Na jigstteamre chytam rad a pravidelne len potrebujem vediet ci.mozem pouzit aj takuto alternativu. Za odpovede vopred dakujem
Samozrejme, ze na jigstreamer nemozes chytat. Ak naviazes streamer na jigovy hak, to je uz ine. Ale podla mna nemozes pouzit ceburasku. Je to odveci, ale je to tak. Aspon myslim.
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #1266 kedy: 20. November 2017, 11:11:40 »

Je to tak ako Ti napísal Andy. A len malé praktické upozornenie, pozor s jigovými háčikmi pri nahadzovaní  Mrknutie Smiech, prípadný stret so špičkou udice vyhráva takmer vždy jig  Smiech
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #1267 kedy: 20. November 2017, 11:13:47 »

Samozrejme, ze na jigstreamer nemozes chytat. Ak naviazes streamer na jigovy hak, to je uz ine. Ale podla mna nemozes pouzit ceburasku. Je to odveci, ale je to tak. Aspon myslim.
Čisto teoreticky by som si dovolil polemizovať Úsmev (tym nechcem nejak podporovať "muškarenie" s prežaženými kilovými strimrami)
olovo a drát čeburašky je sučasťou nastrahy. Ak je na olovku oko, alebo ak je povrchovo farebne upravené (ale aj keby nie) čeburaška dava takto vzniknutej nastrahe inu charakteristiku a špecifický chod - ergo je sučasťou nastrahy

k dostaniu su aj velmi lahke čeburasky zacinajuce na cca  1,5 gramoch
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #1268 kedy: 20. November 2017, 11:53:01 »

Čisto teoreticky by som si dovolil polemizovať Úsmev (tym nechcem nejak podporovať "muškarenie" s prežaženými kilovými strimrami)
olovo a drát čeburašky je sučasťou nastrahy. Ak je na olovku oko, alebo ak je povrchovo farebne upravené (ale aj keby nie) čeburaška dava takto vzniknutej nastrahe inu charakteristiku a špecifický chod - ergo je sučasťou nastrahy

k dostaniu su aj velmi lahke čeburasky zacinajuce na cca  1,5 gramoch

Podla mna sa nastraha konci/zacina ockom samotneho streamra. Vsetko dalej uz nie je jeho sucastou.
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #1269 kedy: 20. November 2017, 15:23:10 »

ak chce niekto chytat na ceburasku tak nech nechyta s muskarkou, to da rozum nie? ak neviem nahodit treba sa to naucit....
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
matotn
Jr. Member
**
Príspevkov: 83

Zobraziť profil
« Odpoveď #1270 kedy: 22. November 2017, 18:19:02 »

Počkaj, my sme sa asi nepochopili ja som myslel na privlacovom prute, muskarit neviem len som si myslel že tu mi budete vedieť skôr poradit. Vďaka za odpovede myslel som si že to nieje možné takze som sa v tom len utvrdil.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #1271 kedy: 22. November 2017, 22:01:50 »

ak to chces na privlac, tak ti nic nebrani. opravte ma ak sa mylim....

len si zvolil nie uplne spravnu temu  Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #1272 kedy: 23. November 2017, 11:16:38 »

Ja mam za to ze mozes muskarit s jigom aj ceburasku, je to to iste ako hlavy na muchach, nevidim v tom rozdiel. Zataz mimo nastrahy je kebyze ju das az na silon alebo medzi kmen a nadvezec. Jedno obmedzenie je v dlzke streamra v lipnovych vodach nad 5cm sa povazuje za lov hlavatky.
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #1273 kedy: 23. November 2017, 15:57:58 »

Je mi z tohto smutno. Niekedy bola muškárina čistou rybačkou. Ja absolútne nepovažujem za muškárenie nahodiť "obrovský" streamer čo najďalej ako viem a potom podsekávať vodu. Hnev Dnes už dokonca urobiť na jigový hák muchu-strímra a nazvať to muškárinou, veď je to choré, no čo ma najviac zaráža, že to prijali aj rybári, ktorí sa hrdia že sú  ChAP.
 Nepoznám nič krajšieho ako loviť na suchú i mokrú muchu a prekabátiť opartného lipňa, chytiť na hladine mušku a skúšať urobiť na jej obraz umelú muchu a rybu takto dostať.
Dnes to už z objektívnych príčin všetko nedokážem, ale spomienky mi ostali, takže tak Mrknutie
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
petoNZ
Full Member
Príspevkov: 239

Zobraziť profil
« Odpoveď #1274 kedy: 24. Marec 2018, 18:24:31 »

Prva rybka na muskarku  Úsmev

Zaznamenané
Strán: 1 ... 83 84 [85] 86 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk