AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

22.11.2019 18:48:45

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 197 príspevkov v 1 829 tém od 1 826 užívateľov
Najnovší užívateľ: PeterPodsklan
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - sumec
| |-+  Sumčiarina
| | |-+  Všeobecný pokec
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 4 ... 26 Tlačiť
Autor Téma: Všeobecný pokec  (Prečítané 50882 krát)
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 01. Júl 2010, 14:18:35 »

Richi prave v tom je problem, zoznam uz mame. Ale ze ako vyzeraju tie potvorky nikto nevie(moj nazor ze ani uradnici).
Zaznamenané
Ludik20
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 01. Júl 2010, 15:42:35 »

VITAM OFICIALNE NA FORE P E P A    juniora!!!!! Cau bracho!!!Pepo,o chvilu SS!!!
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 02. Júl 2010, 21:27:57 »

Chlapi...fotku zozente o chranenom!!!! Ja som nenasiel na webe absolutne nic.
... fota niet... ale niečo som našiel u bratov...:
 Червь болотный — довольно толстый, черный с синеватым отливом, очень крупный, хорошо держится на крючке. Живет в заболоченных местах рек и небольших озер, чаще — у самой кромки воды, в наносах земли, в дерне или кочках с растительностью. Добывать его тяжело, приходится перекапывать много земли. Однако труд окупается — эта наживка привлекает окуня, язя, сома, налима.

...podstatné z toho je...tučný-čiernomodrastý červ,pevný, dobre držiaci na háčiku...žije v zablatených miestach riek a neveľkých jazier ... v nánosoch...ťažko sa k nemu dostať... treba veľa zeminy prekopať...práca sa ale oplatí...
« Posledná zmena: 02. Júl 2010, 21:34:58 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 671

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 12. August 2010, 13:11:59 »

Tak a dalšia dovolenka je tuuuu Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk
Idem zasa na 8 nocí na svoj oblubený revír Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Posledný víkend sa po radikálnej zmene systému už začalo darit a po zmene sa percento uspešnosti po záseku rapídne zvíšilo a bola z toho takmer 100% uspešnost.
Tak dufam že za ten čas,sa na podložku dobehne  pozriet viacero fuzačov Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
rudy
Sr. Member
Príspevkov: 274

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 13. August 2010, 21:53:26 »

vie my nikto prosim poradiť ako na sumce na ruzine??
každa rada vítana  začínam zo sumcamy a nemam paru kam tam ist a ani ako chytat
ak bybol niekto ochotny my poradit
dakujem
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 24. August 2010, 16:11:46 »

No už máme takmer 2/3 nonstopky za sebou Smútok Smútok Smútok a ja som išiel prednedávnom  zuročit svoje poznatky ktoré som nadobudol pri love .Tento rok sa venujem len jednej stojatej vode s tým aby som jej trochu porozumel.Vždy som si všímal výšku hladiny,teplotu vody,či hladina stupa alebo klesá a aspon ako tak sledoval predpovede tlaku vzduchu a počasie.Už teraz  mi je viac ako jasné,že ryba aj na stojákoch velmi velmi migruje.A to su zasa len presedené hodiny na mieste kde ešte pred nedávnom brali ako besné,lebo ryba sa pohybovala v iných častiach priehrady ako je  moje miesto.
Prvý pokus som si skusil pred dvomi týždnami.
K vode som išiel skôr ,lebo hlásili výdatné dažde a k vode by som sa už počas dažda nedostal.
Bol som uplne sám takmer na prítoku vodnej nádrže.Zmena počasia mala byt ráno cca 5 hodine ráno.Jednu udicu som nastražil smerom ku hrádzi kde bola hlbka 1,2m a druhu zasa na opačnu stranu smerom k prítoku kde bola cca 80 cm hlbka a čakal som či sa potvrdia naše predchádzajuce uvahy Mrknutie Mrknutie.V ovzduší bolo cítit napatie a aj to ticho pred burkou Mrknutie Mrknutie.Prvý záber nenechal na seba dlho čakat a nebola ešte ani polnoc a bola to udica od hrádze.Samozrejme som znovu vyviezol pleskyho a čakal dalej.Bolo počut ako lovia a fuzatý sa pomaly ale isto presuvaju k prítoku kde podla mojich odhadov mali čakat na velku a kalnu  vodu ktorá im prinesie aj dostatok potravy.Další záber som mal cca o 1 hodine,a zasa to bola lavá udica.Bol som odhodlaný už nechodit na vodu,lebo sa začalo blískat a vietok stále naberal na intenzite.V tom prišiel záber už aj na druhu udicu.Tak počasie nepočasie,vyviezol som.Ked som mal konečne nastražené obe udice,spustil sa uragán a o 4.30 hodine aj riadny lejak a na celej-dost velkej priehrade som zostal iba ja sám.Ráno mi volala vystražená manželka či ešte žijem.Ked dostala kladnu odpoved,tak ma upozornila aby som si dával pozor,lebo po dedine kde bývam od samého rána pobehuju požiarnici a ratuju majetky iných.Mne sa to netýka,lebo bývam na kopci.Boli mi tých ludí luto,ale horel som nedočkavostou kde sa na tuto VN dovalí tá velká prívalová vlnalebo ten potok následne vteká do tejto VN a aby sa potvrdili naše dohady.Pred obedom sa pridal aj kamarát Matko a už sme mali možnost  sledovat 4 pruty.S príchodom bordelu na hladine,to aj začalo.Zábery boli tak často,akoby sme chytali kaprov Čo??? Čo??? Čo???.Zábery prevládali na prutoch ktoré boli viac pri prítoku.Hladina sa zdvihla cca o 1 meter.V nedelu hladina prudko klesala a začala sa čistit a zábery sa presuvali zasa na pruty bližšie k hrádzi.Matka ešte vymenil iný kamarál a ten mal tiež uspech aj ked chytal na tyčové bojky.Z nedele na podelok zábery pomimuli,voda sa vyčistila a sumce sa presunuli do inej časti priehrady,napriek tomu že tu mali pokoj od každého.To že mám pravdu,mi potvrdili správy od známich že sa im po dlhom čase pohli ryby aj pri hrádzi Úšklabok Úšklabok Úšklabok.Ja som im nehovoril že kde boli doteraz tie ryby,ale potvrdilo sa to čo sme si už dávnejsie mysleli. Mrknutie Mrknutie
To že som sa nemýlil,tak to mi potvrdila aj moja minulotýždnová dovolenka na tejto vode.Nenachytal som toho vela,lebo to počasie si zo mna robilo asi dobrý den a mal som chut sa prestahovat len 3x.Ale ked som zmenil miesto,tak som ich tam ešte zachytil,nejaký ten 1-2dni a potom som už zasa počul hlásil ulovky z iných častí tejto VN.Tak treba to brat tak,že sumec  žerie skoro stále,len nie stále na tom istom mieste!!!!
Počas tejto rybačky som mal 11,kamarát Matko 5 a další kamarát 2 zábery.Ryby neboli nejak velké a najvačšia ryba na foto mala len 115 cm,ale poteší to že sme ako tak aspon trochu viac porozumeli rybám Mrknutie Mrknutie Mrknutie a sme aspon o kusok vpred Mrknutie.Teraz už viem kde máme íst lovit ked je dlho ustálené a pekné počasie,kde íst ked je zmena počasia kde zakotvit  ked vytrvalo prší a už máme aj miesto kde íst ked prudko klesá teplota vody ;)Skuste si aj ostatný viac všímat tieto,nie zanedbatelné faktory ktoré vplývaju na aktivitu rýb,a uvidíte že budete uspešný Mrknutie Mrknutie
A hlavne,netreba sa bál lovit aj vode ktorá nemá ani 1 meter.Ved to už sumcovi bohate stačí.Ale zasa musíme byt velmi opatrný a robit čo najmeší hluk Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 24. August 2010, 16:48:52 »

Ja som svojich tento rok chytil v cca 80cm hlbke. No odvtedy neviem kde su Smútok Ani hlbka, ani plytcina...no o 30km vyssie chytaju pekne kusy. U nas ani na rybku nic.
Gratulujem inak..tolko zaberov  Mrknutie trafil si do toho.
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 29. August 2010, 14:44:09 »

Pepo,koľko cm má ten sumec ?l Pri tvojej postave sa mi zdá ani keby nemal mieru Mrknutie
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 30. August 2010, 11:28:13 »

Pepo,koľko cm má ten sumec ?l Pri tvojej postave sa mi zdá ani keby nemal mieru Mrknutie
No ved to je nevýhoda mojej drobnej postavy Som v rozpakoch Som v rozpakoch Som v rozpakoch
Môžem chytit aj obludu a stále bude pri mne malá Smiech Smiech Smiech
Aj teraz cez víkend sa podarili dve také metrozi,tak asi je lepšie robit foto bezomna Smiech Smiech
Zaznamenané

PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 02. September 2010, 10:55:39 »

V utorok na večer v najvačšom lejaku a vetre som sa tiež vybral na ryby Gúľam očami Gúľam očami Gúľam očami
Aj ked len na nejakých 24 hodín,ale predsa.
Ledva ledva a so strachom som vyviezol.
A najviac som sa divil ked okolo mna lámalo stromy,že som mal v ukrutne velkých vlných záber na udicu ktorá bola nastražená len cca 50-70cm pod hladinou Šok Šok Šok.
Výsledok bol  dorastenec s mierou 115 cm.
Verte že v tom počasí príjemne prekvapil a zobrial lepšie ako varenô vínko Mrknutie Mrknutie
« Posledná zmena: 03. September 2010, 07:02:20 od PEPO » Zaznamenané

Ludik20
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 02. September 2010, 19:53:33 »

V utorok na večer v najvačšom lejaku a vetre som sa tiež vybral na ryby Gúľam očami Gúľam očami Gúľam očami
Aj ked len na nejakých 24 hodín,ale predsa.
Ledva ledva a so strachom som vyviezol.
A najviac som sa divil ked okolo mna lámalo stromy,že som mal v zkrutne velkých vlných záber na udicu ktorá bola nastražená len cca 50-70cm pod hladinou Šok Šok Šok.
Výsledok bol  dorastenec s mierou 115 cm.
Verte že v tom počasí príjemne prekvapil a zobrial lepšie ako varenô vínko Mrknutie Mrknutie
Jaaaj,varenô vinko...musi byt hostovacka!!!!
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 06. September 2010, 13:28:53 »

Víkend ma prekvapil Šok Šok Šok Šok
A to som si myslel že ma tá voda nedokáže už prekvapit Smiech Smiech Smiech
http://www.rybarcenie.sk/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=285:voda-plna-prekvapeni&catid=63:rybarskevypravy2010&Itemid=29
Zaznamenané

Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #27 kedy: 06. September 2010, 21:12:52 »

AAAA toto je ze co vsetko sme chytili na udicu.. Smiech
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 14. September 2010, 13:28:16 »

No kedže máme zajtra sviatok,tak by bol hádam aj hriech ich neíst neopáčit ked je docela fajné počasie Mrknutie Mrknutie
Ved jeden nikdy nevie kedy to príde Mrknutie Mrknutie
Kurna,už aby bol fajront Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk
Zaznamenané

Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 14. September 2010, 15:10:09 »

Zajtra Pest, takze z rybacky bude asi nic Smútok

Uz ani neviem kedy som bol naposledy na rybach...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 26 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk