Prívlač na kaprových vodách/hraničných s MR/

<< < (3/5) > >>

Ladislav:
Riešime z kolegom z práce podobnú dilemu. On je členom RS a tvrdil mi že na hraničnej vode je povolený lov na prívlač od 1.4. čo som samozrejme vedel. Ale nastala dilema že v zväzovom povolení pre Hornád č.1 je napísané doslova :
Lov na  rybku a prívlač povolený od 1.4 a v miestnom povolení je napísané (Košická organizácia) Lov na prívlač povolený od 1.4 (nič o živej rybke). Odpoveď na otázku na stránke SRZ MO Košice je: 

2.4.2010 -  Otázka : rad by som sa spýtal, dnom 1 apríla je na hraničných vodách povolená privlac, znamená to teda že aj lov na zivu ci mrtvu nastrahovu rybku je povoleny tymto dnom?
Odpoveď Nie, len na umelé nástrahy.

Tu je link: http://www.srz-ke.netkosice.sk/forum.php?strana_db=1

Hore zväz dole miestna.

erno hlavac:
Keby som ja chodil loviť na hraničné rieky (nikdy som nebol),tak si to naštudujem v zákonoch,no nespoliehal by som sa v tom na nikoho.Na hraničných vodách zväzových sa riadim zákonom,na vodách MO -  miestnou úpravou,ktorá môže byť odlišná.Isto by som nelovil na živú rybku. -lock- :-X

Jaro - moderator:
 Legislatíva : Lov na rybku a prívlač povolený od 1.apríla. U mňa slovo rybka zahřňa živú aj mŕtvu. Je to uzákonené v rámci medzinárodnej dohody s Maďarskou republikou a miesta organizácia v tomto smere "nemá nárok" na žiadne zmeny.U mňa jednoznačné: Loviť sa môže na živú,mŕtvu rybku ako aj prívlačou. 8) Jednoznačné a nemenné!!! 8)

erno hlavac:
Jaro máš pravdu,akurát sa mi nepozdáva spojenie : ŽIVÁ RYBKA A PRÍVLAČ . Nikdy som tak nelovil a prešiel som rôznymi rybárskymi vývojmi, teda nikdy som nevláčil živú rybku, dá sa ,ale potom to už nie je prívlač,ale pokus obísť zákon.

Killer . toto si napísal :

....Prívlač v apríli na kaprových vodách? Môže sa! - Ak ste si dobre preštudovali „Rybársky poriadok“ vydaný Radou SRZ pre držiteľov zväzových kaprových povolení na rybolov v rybárskych revíroch SRZ platný od 1. 1. 2010 a ste vyznávačom prívlače, iste ste si vydýchli a prestali závidieť „pstruhárom“, ktorí si mohli namočiť svoje umelé nástrahy vždy od polovice apríla. Teraz si môže rybár vyskúšať svoje umelé nástrahy od 1. apríla .....

Podľa Teba je rozdieľ vláčiť pstruha a vláčiť inú rybu?? Pstruhári nie sú vláčkári?

Jaro - moderator:
Citácia: erno hlavac  04. Apríl 2010, 12:23:31

Jaro máš pravdu,akurát sa mi nepozdáva spojenie : ŽIVÁ RYBKA A PRÍVLAČ . Nikdy som tak nelovil a prešiel som rôznymi rybárskymi vývojmi, teda nikdy som nevláčil živú rybku, dá sa ,ale potom to už nie je prívlač,ale pokus obísť zákon.

Killer . toto si napísal :

....Prívlač v apríli na kaprových vodách? Môže sa! - Ak ste si dobre preštudovali „Rybársky poriadok“ vydaný Radou SRZ pre držiteľov zväzových kaprových povolení na rybolov v rybárskych revíroch SRZ platný od 1. 1. 2010 a ste vyznávačom prívlače, iste ste si vydýchli a prestali závidieť „pstruhárom“, ktorí si mohli namočiť svoje umelé nástrahy vždy od polovice apríla. Teraz si môže rybár vyskúšať svoje umelé nástrahy od 1. apríla .....

Podľa Teba je rozdieľ vláčiť pstruha a vláčiť inú rybu?? Pstruhári nie sú vláčkári?

... nie je to myslené ako prívlač so živou rybkou... spojenie je: ...povolené je loviť na rybku A prívlač... všetko samostatné spôsoby lovu /na živú rybku(plavák,ťažko), na mŕtvu rybku(na plavák,na ťažko) a prívlač ako taká /umelé nástrahy aj mŕtva rybka/

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

[*] Predchádzajúca strana