Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

20.10.2014 23:08:40

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
OKTÓBER - Jeseň v plnom prúde a s ňou aj nové číslo Slovenského RYBÁRA. Dozviete sa ako loviť kapry takmer pod brehom, ako ich prekabátiť aj na kôrku chleba. Priaznivcom prívlače ponúkame informácie o love zubáčov i boleňov. Na svoje si prídu všetci! A nezabudnite na našu veľkú predplatiteľskú súťaž o hodnotné ceny.
190 059 príspevkov v 1 481 tém od 1 909 užívateľov
Najnovší užívateľ: Luko
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - sumec
| |-+  Sumčiarina
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Mám šancu chytiť sumca na trhačku, ktorú len tak niekde položím - bez sonaru?
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 Tlačiť
Autor Téma: Mám šancu chytiť sumca na trhačku, ktorú len tak niekde položím - bez sonaru?  (Prečítané 9153 krát)
patqo
Newbie
*
Príspevkov: 28

Zobraziť profil
« kedy: 19. December 2009, 12:59:23 »

nemam ani sonar,ani vabnicku....ale konecne chcem zazit tahat sumca.......ma zmysel si na cievku navit 50tku silon kupit velky plavak zhotovit system na hacik dat pleskaca a vyviest len tak odhadom?.....a ma to vobec zmysel??
« Posledná zmena: 21. December 2009, 20:57:38 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 19. December 2009, 14:47:47 »

..prosím otázku nasmerovať do "Spôsoby lovu" ... /táto téma a príspevky /2x/ budú vymazané...
« Posledná zmena: 21. December 2009, 20:59:03 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Fabo :D
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 21. December 2009, 09:43:48 »

Nema velmi, ale ked chces takto chytat na nahodu tak davaj rybu meter pod hladinu bez plavaku Mrknutie a s tou 50-kou silonom vela nevyriesis...
« Posledná zmena: 21. December 2009, 21:00:19 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 21. December 2009, 18:48:50 »

chce to aspon minimalne 55ku :-)))
« Posledná zmena: 21. December 2009, 21:01:18 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
patqo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 21. December 2009, 21:04:10 »

mno to asiq bude problem lebo mam iba 70 ku ciewku to je 40ka 270 metre...mno taze....mam udicu na sumce,plavak,olovo setko.......len velky nawiak
Zaznamenané
patqo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 21. December 2009, 21:06:08 »

Nema velmi, ale ked chces takto chytat na nahodu tak davaj rybu meter pod hladinu bez plavaku Mrknutie a s tou 50-kou silonom vela nevyriesis...

hm a com newiriesim??a jak bes plavaku nechapem....co viem systemy tak..trhačka,podvodny plavák,na tažko
Zaznamenané
silurusteam Senica
Newbie
*
Príspevkov: 27

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #6 kedy: 22. December 2009, 17:21:32 »

patqo Kedysi v 90-tich rokoch, keď neboli šnúre som lovil na 0,50 silon byron, prut byron 3,9m gramáž do 190 naviják MK 110 a lovil som sumce do 160 cm. Nebolo toľko silónov na výber. Dnes je to takisto trocha inak. Ide v prvom rade o výber kvalitného silónu,ktorý sa ti nebude krútiť, nebude tvrdý, vydrží oder a odolnosť voči poveternostným podmienkam.  Neviem aké máš skúsenosti z lovom rýb. Samozrejme ide i o techniku zdolávania, dá sa vytiahnuť na 50-tku i väčší sumec bez toho aby si ho stratil, no záleží na okolnostiach, kde lovíš, či na stojatej vode bez prekážok, alebo na rieke. O radu aký silon skús požiadať chalanov, ktorý sa venujú prívlači, alebo dobrému predajcovi v ryb. potrebách. Hlavne sa s ním pohraj, po zásekoch zistíš odpor zdolávanej ryby a ak ti nebudú brániť prekážky máš doť času ho unaviť. Podotýkam, nevyvážaj na doraz,nechaj si v cievke vždy aspoň 30m silónu na povolenie, alebo hneď po záseku zdolávaj väčšieho sumca z člna, nechaj sa ťahať.

Buď použi systém lovu na tyčovú bójku, alebo trhací systém. Bez toho plaváku je to tá istá montáž, len namiesto plaváku navlečieš obratlík za ktorý dáš zarážku aby si nastavil a zarazil hĺbku. Lovu zdar Peťo
Zaznamenané

Prvý sumčiarsky tím na Slovensku
patqo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 22. December 2009, 18:49:42 »

patqo Kedysi v 90-tich rokoch, keď neboli šnúre som lovil na 0,50 silon byron, prut byron 3,9m gramáž do 190 naviják MK 110 a lovil som sumce do 160 cm. Nebolo toľko silónov na výber. Dnes je to takisto trocha inak. Ide v prvom rade o výber kvalitného silónu,ktorý sa ti nebude krútiť, nebude tvrdý, vydrží oder a odolnosť voči poveternostným podmienkam.  Neviem aké máš skúsenosti z lovom rýb. Samozrejme ide i o techniku zdolávania, dá sa vytiahnuť na 50-tku i väčší sumec bez toho aby si ho stratil, no záleží na okolnostiach, kde lovíš, či na stojatej vode bez prekážok, alebo na rieke. O radu aký silon skús požiadať chalanov, ktorý sa venujú prívlači, alebo dobrému predajcovi v ryb. potrebách. Hlavne sa s ním pohraj, po zásekoch zistíš odpor zdolávanej ryby a ak ti nebudú brániť prekážky máš doť času ho unaviť. Podotýkam, nevyvážaj na doraz,nechaj si v cievke vždy aspoň 30m silónu na povolenie, alebo hneď po záseku zdolávaj väčšieho sumca z člna, nechaj sa ťahať.

Buď použi systém lovu na tyčovú bójku, alebo trhací systém. Bez toho plaváku je to tá istá montáž, len namiesto plaváku navlečieš obratlík za ktorý dáš zarážku aby si nastavil a zarazil hĺbku. Lovu zdar Peťo

diky moc-skusim to z 50tkou silonom na trhacku a ket nechitim nic nechitim a ket budem mat zaber a odtrhnem alepo pod.us budem vediet co a ako inac si neviem predstavit ani zaber ani silu tahu nic..musim skusit ras to pride a uvidim ci sa podari...
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 4 025

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 22. December 2009, 20:49:17 »

hm a com newiriesim??a jak bes plavaku nechapem....co viem systemy tak..trhačka,podvodny plavák,na tažko
http://www.rybarcenie.sk/lov_trhacka.html
Zaznamenané

Furt pri Vode
patqo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 23. December 2009, 00:15:21 »

Chcem sa este spitat ze brzda navijaka ma byt povolena jak na zubaca,alebo ma byt na tvrdo jak na kapra??alebo ako??ono na trhacku sa sumec sam zasekne jak odtrhne trhaci silon ne??
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 4 025

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 23. December 2009, 10:01:31 »

Chcem sa este spitat ze brzda navijaka ma byt povolena jak na zubaca,alebo ma byt na tvrdo jak na kapra??alebo ako??ono na trhacku sa sumec sam zasekne jak odtrhne trhaci silon ne??
Ked budeš chytat na tyčovu bojku,tak naviják môžeš mat povolený-ale nie zasa až tak ako pri love zubáča.Ako kotviacu zátaž na tyčovnu nepoužívaj klasické tažké olovo,ale kamen ktorý váži 1-2 kg .Na ten si priviaž cca 20-40cm silon s priemerom 0,18-0,23mm a na koniec toho trhacieho silonu si daj obratlík s karabínkou.Je ti dufam jasné že nasledovnu montáž musíš vyvážat s člnom.Ked danu montáž uložíš na vodu,tak ju pekne došponuj a udicu môžeš mat na klasických stojanoch a aj so signalizátorom.Po zábere je jedno ktorým smerom ti pojde ryba,vždy ti bude odvíjat s cievky.Po zábere je dobré ihned zaseknut,lebo sa môže stat že to ryby zhlne viac ako treba.Je dobré použit ako nadvazec od tyčovky po háčik šnuru.Tento systém som používal dlhé roky a sem tam sa k nemu vraciam.
Má to len zopár nevýhod Smútok Smútok.Pri dalekej vyvážke a hlavne pri silone ktorý sa natahuje,sa stáva že na brehu nezaregistruješ záber a pritom sumec aj s nástrahou už prešiel aj niekolko metrov Čo??? Čo??? Čo??? a nástraha sa nedá umiestnit hlbšie ako 2/3 z dlžky tyčovej bojky.
Pokial chceš chytat spôsobom na trhačku,tak je dobre mat cievku zatiahnutu asi tak aby sa cievka potočila len pri velmi silnom ohybe prutu.
Nieje to až tak jednoznačné ked ti sumec odtrhe trhací silon že sa chytí sam.Určite ho treba po zábere priseknut-a nie len jeden krát Mrknutie.
A ty ked chceš používat ako hlavný vlasec 0,50 mm tak si myslím že ako trhací vlasec si nemôžeš dovolit dat hrubší trhací silon ako 0,25mm a na to sa vačší sumec tažko zasekne sám.
Osobne si myslím že na trhačku je 0,50mm silon trochu málo.Na začiatok skôr chytaj na tyčovu bojku alebo na tažko-poprípade na podvodný plavák.
Myslím že som ti toho napísal až až.Už si len vyber čo sa ti páči Mrknutie
« Posledná zmena: 24. December 2009, 11:00:17 od PEPO » Zaznamenané

Furt pri Vode
patqo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 23. December 2009, 13:45:49 »

Ked budeš chytat na tyčovu bojku,tak naviják môžeš mat povolený-ale nie zasa až tak ako pri love zubáča.Ako kotviacu zátaž na tyčovnu nepoužívaj klasické tažké olovo,ale kamen ktorý váži 1-2 kg .Na ten si priviaž cca 20-40cm silon s priemerom 0,18-0,23mm a na koniec toho trhacieho silonu si daj obratlík s karabínkou.Je ti dufam jasné že nasledovnu montáž musíš vyvážat s člnom.Ked danu montáž uložíš na vodu,tak ju pekne došponuj a udicu môžeš mat na klasických stojanoch a aj so signalizátorom.Po zábere je jedno ktorým smerom ti pojde ryba,vždy ti bude odvíjat s cievky.Po zábere je dobré ihned zaseknut,lebo sa môže stat že to ryby zhlne viac ako treba.Je dobré použit ako nadvazac o tyčovky po háčik šnuru.Tento systém som používal dlhé roky a sem tam sa k nemu vraciam.
Má to len zopár nevýhod Smútok Smútok.Pri dalekej vyvážke a hlavne pri silone ktorý sa natahuje,sa stáva že na brehu nezaregistruješ záber a pritom sumec aj s nástrahou už prešiel aj niekolko metrov Čo??? Čo??? Čo??? a nástraha sa nedá umistnit hlbšie ako 2/3 z dlžky tyčovej bojky.
Pokial chceš chytat spôsobom na trhačku,tak je dobre mat cievku zatiahnutu asi tak aby sa cievka potočila len pri velmi silnom ohybe prutu.
Nieje to až tak jednoznačné ked ti sumec odtrhe trhací silon že sa chytí sam.Určite ho treba po zábere priseknut-a nie len jeden krát Mrknutie.
A ty ked chceš používat ako hlavný vlasec 0,50 mm tak si myslím že ako trhací vlasec si nemôžeš dovolit dat hrubší trhací silon ako 0,25mm a na to sa vačší sumec tažko zasekne sám.
Osobne si myslím že na trhačku je 0,50mm silon trochu málo.Na začiatok skôr chytaj na tyčovu bojku alebo na tažko-poprípade na podvodný plavák.
Myslím že som ti toho napísal až až.Už si len vyber čo sa ti páči Mrknutie

as as.......uvidim jak vinde,ale tak skusim.......

Zaznamenané
Longi
Hero Member
Príspevkov: 2 268

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 23. December 2009, 19:02:19 »

tak vyskúšaj...
Zaznamenané
mino
Full Member
Príspevkov: 151

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 04. December 2011, 16:39:27 »

asi tak  bez skusania  nezistime
Zaznamenané
Druid
Newbie
*
Príspevkov: 5

sumce, kapre, čo príde... len keď nič nechodí :-D

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 13. Január 2013, 17:08:20 »

Trhačka, podvoďák.... Je to fuk, ak nevieš, kde sumce sú... Ako hovorili chlapi predomnou, ak riadne odpozoruješ vodu, zistíš, kde sa sumce nachádzajú aj bez sonaru. Chce to však čas. My máme vybavenie za "milióny", ale chýba nám umenie lovu, ktorému sa musíme učiť a to chce čas. Trpezlivosť a ono to príde. Vždy je tomu tak, bez výnimky. Len treba chcieť a učiť sa.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk