Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

28.07.2014 06:12:28

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
JÚL - V prvom prázdninovom čísle si môžete prečítať rozhovor s majstrom sveta v prívlači - Martinom Forbakom, ako aj s víťazmi prestížnych kaprárskych pretekov - Ľubom žabčíkom a Rišom Ježíkom. Naviažeme si šťukový zonker a CDC spent a naučíme sa ako loviť feedrom v noci. Užívajte si leto, rybačku a podeľte sa s nami o vaše úspechy.
185 794 príspevkov v 1 456 tém od 1 843 užívateľov
Najnovší užívateľ: Marriano
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Prívlač na kaprovej vode
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 Tlačiť
Autor Téma: Prívlač na kaprovej vode  (Prečítané 5749 krát)
p3gasso
www.rybarikpp.sk
užívateľia
Jr. Member
*
Príspevkov: 71

www.rybarikpp.sk

Zobraziť profil WWW
« kedy: 29. September 2008, 11:34:41 »

Chcel by som sa opýtaťm ako je to s prívlačou na kaprovej vode pomocou sbirolína, alebo bubliny? Konkrétne: prídem 1.6.2009 na kaprovú vodu, naviažem sbirolino, za neho vobler, nahodím a otázka znie: Zoberú mi papiere alebo nie?
Zaznamenané

www.rybarikpp.sk

Široký sortiment rybárskych potrieb, kvalitné služby, krátka dodacia lehota, odborné poradenstvo.
"a hladkal si už kapra pod vodou?"
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 261

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 01. Október 2008, 20:26:13 »

Myslím, že by si o papiere určite prišiel.
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 01. Október 2008, 22:55:05 »

asi ano, ale ak si ich budes nechava doma tak nie Plač
Zaznamenané
Richi
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 02. Október 2008, 08:24:28 »

Tak to je celkom dobry napad, zabudnut povolenku... Kamen urazu vsak je to, ze  vlacit sa nesmie cely rok. Na tecucej vode sa chyta celorocne, tak preco nie aj na privlac? Terajsiu legislativu bude treba zmenit, ale na najvyssich miestach bude musiet dojst ku generacnej vymene.
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 112

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 03. Október 2008, 17:42:10 »

Mne sa veľmi nepáči keď sa zneužívajú diery v zákone, alebo vo vyhláške. Samozrejme je obrovskou chybou, že sa tam dostali, ale zneužívať by sa nemali.

Myslím si, že napríklad prívlač na lipňových vodách bez hlavátkovej povolenky je neetická.  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané

Odpovedám len reálnym osobám s fotografiou.
Longi
Hero Member
Príspevkov: 2 268

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 03. Október 2008, 19:07:14 »

Nieže je neetická ale podľa mňa to ani nikomu nevadí a niekomu to zas vyhovuje.
Zaznamenané
vaga
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 09. Október 2008, 11:17:23 »

tebe by mali vziať aj štátne občianstvo Úšklabok
môj názor  - áno, mali by ti vziať papiere.. lov na prívlač je definovaný ako plynulé alebo prerušované priťahovanie nástrahy s cieľom vydráždiť rybu k záberu. nič na tom nezmení zbirolíno či pendolíno ani obdobná pomôcka
Zaznamenané
Richi
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 09. Október 2008, 11:23:04 »

Tak na pendolíno som ešte neskúšal chytať... To sa bude asi ťažšie nahadzovať.
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 09. Október 2008, 13:38:11 »

Tiež si myslím , že právlač by mala byť bez kadejakých -línov a podobných vymožeností a zakázal by som aj prívlač na mrtvu rybku!
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 112

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 09. Október 2008, 18:16:00 »

Na mŕtvu na pstruhových i lipňových vodách určite.
Zaznamenané

Odpovedám len reálnym osobám s fotografiou.
Richi
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 09. Október 2008, 18:36:05 »

Ja môžem len súhlasiť.
Zaznamenané
Richi
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 17. Október 2008, 10:45:58 »

A čo lov na živú rybku? Nechať, či zakázať? Nemci a Angláni lovia už peknách pár rokov šťuky iba na mŕtve rybky a umelé nástrahy a darí sa im. Na Ostrovoch dokonca slušne berú aj na makrely. Vraj im to vonia. Ja tiež tvrdím, že grilovaná makrela nemá konkurenciu...
Zaznamenané
predavač-jaro
Newbie
*
Príspevkov: 42

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 17. Október 2008, 15:18:38 »

No ja by som na pstruhových a lipňových vodách prívlač na rybku aj zakázal.ale grilovanú makrelu by som si dal to je fajnota Úšklabok
Zaznamenané
dado
Jr. Member
**
Príspevkov: 78

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 22. December 2008, 21:03:17 »

Osvedcil sa mi prut 180cm dlhy, z vrhacou hmotnostou 5-25g a 0,18vlascom, nastrahou Realistix Power Minnow od berkley a chytil som na prave poludnie 80cm zubaca. Bol to krasny boj.
Jeden zazitok ma neda a musim vam ho tu napisat. Chytal som na Laborci co je kaprova voda som. Chytal na mrtvu rybku. Po 3hodinach cakania sa mi chvela spicka na feedri, a moj prvy ulovok tymto sposobom ulovenym bol pstruh duhovy asi 45cm dlhy.                                         
Pri Sobranciach som chytal na jednom rybniku kde sa vyskytuju pstruhy na cesto od firmy berkley ktore bolo na pstruhov a za cely den sedenia som chytil niekolko plotic.
Ale privlacov beru este dnes 22.12.
Zaznamenané
dado
Jr. Member
**
Príspevkov: 78

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 02. Február 2009, 15:01:36 »

Chcel by som sa vas spytat na jednu otazku. Moj kamarat ma syna 13rocneho, a v nasom okrese je to tak ze rybar ktory nema 15 rokov, musi chytat v doprovode plnolete osoby ktora je drzitelom preukazu a to na jeden prut z navijakom alebo bez. Musi sa to dodrziavat ? zatial chodi na ryby so mnou a nie z otcom lebo on je kaprar a chyta na dva pruty.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk