Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

25.10.2014 17:15:24

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
OKTÓBER - Jeseň v plnom prúde a s ňou aj nové číslo Slovenského RYBÁRA. Dozviete sa ako loviť kapry takmer pod brehom, ako ich prekabátiť aj na kôrku chleba. Priaznivcom prívlače ponúkame informácie o love zubáčov i boleňov. Na svoje si prídu všetci! A nezabudnite na našu veľkú predplatiteľskú súťaž o hodnotné ceny.
190 393 príspevkov v 1 485 tém od 1 916 užívateľov
Najnovší užívateľ: maryhughes21
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Novela zákona
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 ... 28 Tlačiť
Autor Téma: Novela zákona  (Prečítané 24902 krát)
ivanmi5
Hosť
« kedy: 06. November 2009, 08:19:28 »

Blíži sa koniec sezóny budeme bilancovať, rozoberať čo bolo dobré, zlé ..... Bude aj viac času pri zimných večeroch venovať sa možno tejto diskusii. Preto navrhujem skúsme reálne, prosím skutočne len reálne nahlas porozmýšlať a sem zavesiť všetko čo si myslíte že v zákone o rybárstve je nedobré alebo nešťastne riešené a následne to upravuje vyhláška a potom skúsme navrhnúť podľa nás ideálnejší zákon, aby bol podľa predstáv rybárov. Spoločne spravíme po diskusii záver a ja sľubujem, že sa pokúsim cestou poslanca NR iniciovať návrh novely zákona o rybárstve. Samozrejme každý Váš návrh treba rozumne odôvodniť.
Napr. v § 43 zákona sa hovorí že podrobnosti o .... v písm. g) najmenších lovných mierach ... upraví všeobecne záväzný predpis (vyhláška). Tu by možno stačilo dodať "a prípadne určenie najväčších". Potom by vo vyhláške v §13 ods. 4 mohlo byť doplnené, že užívateľ môže zvýšiť najmenšiu lovnú mieru a prípadne určiť najväčšiu lovnú mieru rýb podľa miestnych podmienok. Týmto by sa zabezpečilo úplne legálne napr. stanovenie max. miery kapra dajme tomu 70 cm. Ale nechcem aby som písal len ja, skúste podobne. Ponúkam verejnú diskusiu o veci nás všetkých. Petrov zdar.
Zaznamenané
ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 07. November 2009, 14:40:52 »

Zdá sa že som založil tému do ktorej sa Vám moc nechce, alebo je náročná, či páči sa Vám všetko v zákone a následne vo vyhláške?
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 07. November 2009, 15:20:21 »

lov na mrtvu rybku na pstruhovych vodach zakazat, dalej na pstruhovych a lipnovych vodach pozuvat striktne haciky bez protihrotov a to aj na privlacovych nastrahach... dalej povolit lov dravcov od 1.6., osobne mi vadi aj lov na zivu rybku, podla mna nie je normalne ze jeden zakon zakazjue pouzivat ziveho tvora ako navnadu- veterinarny zakon o tyrani zvierat a rybary si veselo presivaju a prepichuju rybky ktore ako navnadu pouzivaju... ale to som pichol do osieho hniezda..
« Posledná zmena: 07. November 2009, 15:23:37 od kura11 » Zaznamenané
Tomas-SV
Full Member
Príspevkov: 191

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 07. November 2009, 15:22:53 »

No v prvom rade by mal byt zakazany lov na rybku na pstruhovych vodach... kde to zijeme... bud vlacka alebo umele nastrahy... dalej, na umelych nastrahach a muchach by som pre vecsiu ochranu ryb dal len haciky bez protihrotu... dalej lov dravcov zacat od 1.6. dalsia u nas skor nerealna vec... zakaz lovu na rybycku lebo sa to krizuje s veterinarnym zakazom ze ziadny zivy tvor nemoze byt pouzivany ako navnada... tyranie zvierat... toto mi nesedi...
Tak potom by sa malo zakazat aj lov na dazdovky ci kostne cervy,lebo to su takisto zive tvory...
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 07. November 2009, 15:26:39 »

Ide o to troska chranit a nie ze si clovek nacerenuje rybycky zadarmo a potom chyta... ak aj skonci lov a rybycky pusti, velakrat hynu... cloveku je to jedno... dazdovky a dalsie bezstavovce je ina vec... okej rybky nechajme tak bo vela ludi sa bez toho nezaobijde... ale aspon na pstruhovych vodach zakazat lov na mrtvu rybku!!!!
Zaznamenané
mischo
Newbie
*
Príspevkov: 5

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 07. November 2009, 17:00:22 »

lov na mrtvu rybku na pstruhovych vodach zakazat, dalej na pstruhovych a lipnovych vodach pozuvat striktne haciky bez protihrotov a to aj na privlacovych nastrahach... dalej povolit lov dravcov od 1.6., osobne mi vadi aj lov na zivu rybku, podla mna nie je normalne ze jeden zakon zakazjue pouzivat ziveho tvora ako navnadu- veterinarny zakon o tyrani zvierat a rybary si veselo presivaju a prepichuju rybky ktore ako navnadu pouzivaju... ale to som pichol do osieho hniezda..

ja sa dosť venujem sumcom- vieš mi teda dať alternatívnu návnadu na sumce ked živá ryba bude zakázaná,s týmto ja osobne nesúhlasím hoci posledné roky viac lovím sumce na prívlač
Zaznamenané
mischo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 07. November 2009, 17:07:30 »

Blíži sa koniec sezóny budeme bilancovať, rozoberať čo bolo dobré, zlé ..... Bude aj viac času pri zimných večeroch venovať sa možno tejto diskusii. Preto navrhujem skúsme reálne, prosím skutočne len reálne nahlas porozmýšlať a sem zavesiť všetko čo si myslíte že v zákone o rybárstve je nedobré alebo nešťastne riešené a následne to upravuje vyhláška a potom skúsme navrhnúť podľa nás ideálnejší zákon, aby bol podľa predstáv rybárov. Spoločne spravíme po diskusii záver a ja sľubujem, že sa pokúsim cestou poslanca NR iniciovať návrh novely zákona o rybárstve. Samozrejme každý Váš návrh treba rozumne odôvodniť.
Napr. v § 43 zákona sa hovorí že podrobnosti o .... v písm. g) najmenších lovných mierach ... upraví všeobecne záväzný predpis (vyhláška). Tu by možno stačilo dodať "a prípadne určenie najväčších". Potom by vo vyhláške v §13 ods. 4 mohlo byť doplnené, že užívateľ môže zvýšiť najmenšiu lovnú mieru a prípadne určiť najväčšiu lovnú mieru rýb podľa miestnych podmienok. Týmto by sa zabezpečilo úplne legálne napr. stanovenie max. miery kapra dajme tomu 70 cm. Ale nechcem aby som písal len ja, skúste podobne. Ponúkam verejnú diskusiu o veci nás všetkých. Petrov zdar.

zavedenie hornej miery je niečo čo naše rybárstvo určite potrebuje, až príliš často som svedkom toho ako sa berú kapitálne ryby-myslím že by sa malo začať kaprom a následne aj inými druhmi aby to nebol pre niektorých obrovský šok  Úšklabok ...možno to bude ale trochu horšie pri zubáčoch ktoré sú až moc háklivé
Zaznamenané
ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 07. November 2009, 20:01:16 »

Mischo tu nejde o to že všetci budú mať kapra 70 cm, pokiaľ si to pozorne čítal tak bi bola možnosť, aby si užívateľ revíru (teda každá organizácia) sama mohla zvoliť maximálnu mieru ryby, nemusí to byť kapor, ani to nemusí byť každá voda, organizácia si môže stanoviť podmienky.
Zaznamenané
Wodnik
Hero Member
Príspevkov: 2 566

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 08. November 2009, 01:14:42 »

Som clenom organizacie ktora ma urcenu hornu mieru kapra na 70 je to dobre apson ostavaju pekne ryby vo vode osobne si myslim ze aj 65 by stacilo...ak by take zaviedli zvazovo .. no neviem si to celkom predstavit verim zeby proti tomu bola velka kritika.... Osobne nechapam par veci v zakone ako napr ochrana uhora pocas neresu... nech mi vysvetlia kde sa vytiera u nas...A ako pre kaprara hlavne preco je denna doba lovu,viem je to stara a casto rozoberana tema. Ako samozrejme sen je non stop lov cely rok no to asi tak skoro neude, no opodstatnenie dennych dob lovu a na co su .... na pstruhovych a lipnovych vodach chapem, kd je tma neda sa poriadne lovit ...no na kaprovych, nevidim dovod, ked uz som na rybach, vytahovat pocas noci udice ...
Zaznamenané

Prisiel som, videl som, ulovil som a pouzil Lastiu
mischo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 08. November 2009, 17:08:16 »

Mischo tu nejde o to že všetci budú mať kapra 70 cm, pokiaľ si to pozorne čítal tak bi bola možnosť, aby si užívateľ revíru (teda každá organizácia) sama mohla zvoliť maximálnu mieru ryby, nemusí to byť kapor, ani to nemusí byť každá voda, organizácia si môže stanoviť podmienky.

ja som pochopil ako si to myslel ale podla mna by bola veru spravne aby to platilo záväzne pre všetkých
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 08. November 2009, 20:01:28 »

Jasne rybku beriem s5,  ale zakaz na rybycku na pstruhovkach, pre vecsiu ochranu ryb, zakaz hacikov s protihrotmi na pstruhovkach a lipnovkach, mensi pocet ponechanych lososovytych ryb na 2 ks  za vychadzku... miera potocaka 35 cm...
Zaznamenané
mischo
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 08. November 2009, 22:21:46 »

Jasne rybku beriem s5,  ale zakaz na rybycku na pstruhovkach, pre vecsiu ochranu ryb, zakaz hacikov s protihrotmi na pstruhovkach a lipnovkach, mensi pocet ponechanych lososovytych ryb na 2 ks  za vychadzku... miera potocaka 35 cm...

s týmto sa dá len súhlasiť- respect  Mrknutie
Zaznamenané
Braňo
Hero Member
Príspevkov: 1 348

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 09. November 2009, 06:19:35 »

Toto bude myslim zaujimava debata Mrknutie
Zaznamenané
Marcus
Hero Member
Príspevkov: 820

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #13 kedy: 09. November 2009, 12:36:57 »

jedna novela zakona je prave pred schvalenim. ak to vyjde tak bude povolene chytat v dobe hajenia na reviroch C&R celorocne.
viac info tu http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=3007
Zaznamenané

Hunters - Poľovnícke a rybárske potreby www.hunters.sk
Thomass
Sr. Member
Príspevkov: 457

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 09. November 2009, 13:35:43 »

Marcus : Presne toto isté tu bolo aj minulý rok, ale zmietli to zo stola...snáď sa im to tento rok už podarí.Asi by s tým súkromným vlastníkom "súkromákov", ktorých sa ryb. zákon netýka a môžu tým pádom na svojích rybníkoch dovoliť lov neobmedzene pekne stiahli zisky, určite teda aspoň v jarných mesiacoch, keď sú stojáky zavreté.
A možno práve s tadiaľ fúka ten nepriaznivý vietor.
« Posledná zmena: 09. November 2009, 13:37:34 od Thomass » Zaznamenané

C&R
Strán: [1] 2 3 ... 28 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk