Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

24.10.2014 17:22:40

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
OKTÓBER - Jeseň v plnom prúde a s ňou aj nové číslo Slovenského RYBÁRA. Dozviete sa ako loviť kapry takmer pod brehom, ako ich prekabátiť aj na kôrku chleba. Priaznivcom prívlače ponúkame informácie o love zubáčov i boleňov. Na svoje si prídu všetci! A nezabudnite na našu veľkú predplatiteľskú súťaž o hodnotné ceny.
190 331 príspevkov v 1 483 tém od 1 913 užívateľov
Najnovší užívateľ: Chavez
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Aká je najlepšia nástraha na zubáča?
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Tlačiť
Autor Téma: Aká je najlepšia nástraha na zubáča?  (Prečítané 20719 krát)
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 027

Zobraziť profil
« Odpoveď #45 kedy: 13. Február 2011, 18:21:59 »

Ja nie som taky povercivy vo vyrobcovy. Fanatizmus pre jedneho vyrobcu je vec, ktora sa neoplati. Tento rok RELAXky sa dostali na spodok suflikaa pouzival som MIKADO...dovod?
Na tom istom mieste som lovil s relaxkou dlho bez zaberu, ked som presiel na mikado som zacal chytat ryby  Šok Samozrejme troska som zmenil aj sposob vedenia ako som to aj v novembri tu spomenul. No ale aj ked som dal spat relaxku nic..ticho...bez zaberu. Brali len mikado  Čo???
Pre to ja uz vlozit sekeru vedla takehoto ci hentakeho vyrobcu nebudem. Co sa my paci to kupim a ked boduje tak si spravim miesto v kufriku pre nich Úsmev
Zaznamenané
Matus-SumoTeam
Hero Member
Príspevkov: 4 061

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #46 kedy: 13. Február 2011, 18:31:31 »

Oki aj ja nevravim ze RELAX mam aj ine znacky aj tie tvoje favority najdem!!! Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok mam viacej znaciek aj zmamejsie aj menej znamejsie!Ja si kupim tu farbu co mna zaujme a co si myslim ze aj pre rybu by mohlo byt zaujimave!Ale vravim nejde tak celkom len o farbu alebo o vyrobcu ide o sposon tahania aby si vydrazdil rybu a myslim ze mi das za pravdu!
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #47 kedy: 13. Február 2011, 18:47:01 »

Je to troska aj na vyrobcu, lebo niektore kopyta funguju viac na ten sposob niektore viac na druhy. To treba vyspekulovat.
Zaznamenané
jeseter
Hosť
« Odpoveď #48 kedy: 14. Február 2011, 14:11:18 »

živa rybka ako nastraha preco nie ?  tyranie zvierat ? a čo potom kormorany čo doránaju ryby volavky čo prepichnu zobakom rybu a ne
chaju tam ,čo utrhnuta ryba čo má zošitu papulu voblerom s tromi trojhákmi alebo zhltnuta guma čo má v žalutku tu isto vysere
to nie je tyranie  nie sme na urovni Nemecka (ekonomickej) nie každý ma na 5-6 voblerov na jednu rybacku
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #49 kedy: 14. Február 2011, 14:35:11 »

Kormorana sem neber..to je ina tema. To je tvor, ktory zere rybu....alebo mu povedz ze nemoze odteraz Smiech asi tam je rozdiel medzi clovekom a zvieratom nie? Clovek by mal pochopit....
Vobler vo vacsine pripadov ryba bude mat na okraji papule..kym ked rybku nechas na sposob zapadnej europy - nech hlta kym si dofajcis cigaretku bude mat vo vacsine uz davno v bruchu. Lovil som dost na rybku a asi vacsina z nas.  Malokedy sa stane, ze gumu zhltne ku zaludku, ale v tom pripade si tu rybu zoberes...kym pri zivej rybke to percento je troska opacne. Najma ak zoberem rybku POD 10cm tu ma v momente v zaludku aj s hacikom...potom operuj, lebo NEMA MIERU. Jasneze hacik dostanes naspat, lebo nie sme ekonomicky na urovni Nemecka, tak haciky su drahe......  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný A len tak, ta ryba, ktora zhltne vobler alebo gumu uz ma dost velku papulu aby mala mieru nemyslis? Oproti tomu, ked lovis na 5-6cm rybku a tahas zubacov dorastencov zo  zimoviska, pricom na 12-13 cm rybku nemas ani zaber...alebo ak hej, to uz sa oplati.

Ak si dobre precital to co som napisal je tam ze je to troska kkcina, to znamena ze s tym uplne nesuhlasim. Ja by som len dal minimalnu dlzku 10 cm v pripade zivej rybky.

5-6 voblerov/rybacku pouzije taky clovek ktory nevie chytat  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný mne za minuly rok odislo asi dokopy tolko. Ved ovela viac penazi pouzijes ako krmivo ked feedrujes.

Nehovoriac o sumcovy...tam ziva ryba je perfektna nastraha, to by som nikomu nebral....len chranil dorast dravych ryb. Alebo tebe to nevadi, ked velda teba na malu rybku hadzu naspat polozdochnute zubace?? Ked chytas stuky, tak taky juniory do 50cm ti davaju dole tie male spatule co mas na haciku a musis trhat brucho lebo je to ekonomicke?
Zaznamenané
jeseter
Hosť
« Odpoveď #50 kedy: 14. Február 2011, 15:29:49 »

Nikdy som nechytal zubace na 4_5cm rybky to robi len debil čo dobuducna neuvažuje reagoval som na návrh zákaz použivat rybku ako taku
tých čo lovia na jesen  násadove štučence na rybku na cigaretku ako si pisal  treba nakopat aviac k vode nepustit
Zaznamenané
džony
Hosť
« Odpoveď #51 kedy: 14. Február 2011, 16:07:35 »

ja by som to to hned strielal pri vode jak kormorana,normalne povoleny odstrel Smiech   
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #52 kedy: 14. Február 2011, 16:09:37 »

Zase to nejak treba troska zregulovat....mne tych 10cm pripada ako dobry napad. To z vlastnych skusenosti, ked som este lovil na ne. 50zubacov mozno 2 mierove.

Ale ako ich odstranis od vody? Tak potom skus dat napad.
Zaznamenané
Iwo
Hero Member
Príspevkov: 4 604

Zobraziť profil
« Odpoveď #53 kedy: 14. Február 2011, 16:31:54 »

oki co hovoris na vobleri od Milfi nic drahe ale za 1,8 Eura ?
Zaznamenané

Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #54 kedy: 14. Február 2011, 16:38:19 »

Daj link....
Zaznamenané
kolac
Sr. Member
Príspevkov: 349

Zobraziť profil
« Odpoveď #55 kedy: 14. Február 2011, 17:12:53 »

Zase to nejak treba troska zregulovat....mne tych 10cm pripada ako dobry napad. To z vlastnych skusenosti, ked som este lovil na ne. 50zubacov mozno 2 mierove.

budem radikalny ale lov na zivu rybku by som zakazal do rozmeru 20 cm, a tak isto aj lov na mrtvu rybku az nad 20 cm..., videl som mnoho mrtvich stuciek, zubacov ktore boli sdecimovane prave zazratim malich nastrahovich rybiek...,

Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #56 kedy: 14. Február 2011, 17:14:34 »

No co zobere 20 rybku to uz pekna rybka. Aspon ked sa nieco ulovy to bude stat za to.
Zaznamenané
Dusanspin
Sr. Member
Príspevkov: 369

Zobraziť profil
« Odpoveď #57 kedy: 14. Február 2011, 17:58:36 »

budem radikalny ale lov na zivu rybku by som zakazal do rozmeru 20 cm, a tak isto aj lov na mrtvu rybku az nad 20 cm..., videl som mnoho mrtvich stuciek, zubacov ktore boli sdecimovane prave zazratim malich nastrahovich rybiek...,

20cm je moc, ako by som potom chytal uhorov?? 10cm by mohlo byt optimum a mohla by to byt miera pre vsetky rybky, ktore nemaju stanovenu lovnu mieru
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #58 kedy: 14. Február 2011, 18:02:12 »

Dusan uhorov lovis na mrtvu nie? U nas ich uz niet roky, ale ani nechybaju......
Zaznamenané
Dusanspin
Sr. Member
Príspevkov: 369

Zobraziť profil
« Odpoveď #59 kedy: 14. Február 2011, 18:16:10 »

Dusan uhorov lovis na mrtvu nie? U nas ich uz niet roky, ale ani nechybaju......

na mrtvu rybku, ak uz sa moze...aj na jazere aj na Vahu....ide o to, ze ked na Vahu dam dazdovku, tak netrva mozno ani minutu a uz je tam zavesena mrena, ostriez, nosal alebo jalec,...preto len na rybku....a neviem si predstavit, ako by som chytal uhory na 20cm rybky...Na jazere mame zase obrovske mnozstvo pleskacov a plotic okolo 500g ba aj viac, takze znovu, ak pouzijem dazdovku, tak uhor sa k nej povacsine ani nedostane
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk